Jó a hangulat ma az amerikai tőzsdéken, pedig eléggé borongósan indult. Azért voltak visszafogottak a nyitáskor, mivel a koronavírussal kapcsolatos félelmek és az amerikai-kínai feszültségek nyomasztották a befektetőket. Este hatkor azonban már egy százalék körüli pluszban van az S&P 500 index. A Nasdaq Composite 1,4 százalékkal megy fel, a Dow Jones ipari átlag csak 0,2 százalékkal.
Európában már vegyesebb a kép, a német DAX index 0,6 százalékos pluszban zárt, a francia mutató viszont 0,2 százalékkal süllyedt. Londonban pedig 0,9 százalékos esés volt. Egyébként valószínűleg ez lesz az S&P 500 amerikai részvényindex legjobb negyedéve egészen 1998 óta. Április elejétől 18 százalékkal emelkedett, főleg a költségvetési és jegybanki stimulusok miatt. Viszont az év elejéhez képest még mindig öt százalékos mínuszban van a mutató a Reuters szerint.
Csúnyán elbántak az OTP-vel
Itthon a BUX index 1,9 százalékkal esett a nap végéig, ebben az OTP 3,8 százalékos zuhanásának van nagy szerepe. A részvényt a 11 ezer forintos határt tudta megállítani. A Richter is 1,7 százalékkal esett, a Mol csak 0,4 százalékkal, a Magyar Telekom pedig nem változott. A felhalmozott tőkéje terhére alaptőkét emelő CIG Pannonia 3,2 százalékkal drágult ma. A forint viszont végre erősödött, 1,7 forinttal kerül kevesebbe az euró, mint tegnap este, így 354,40.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
Kalifornia és Texas hétfőn is rekordmennyiségű új fertőzést regisztrált. Bár emiatt a befektetők most arra tippelek, hogy újabb nagy gazdaságélénkítő programok következnek. Emiatt aztán az indexek végül pluszban mentek át, az ingatlan szektorral és a pénzügyi vállalkozásokkal az élen. Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke az amerikai képviselőház előtt beszél magyar idő szerint fél hétkor.
Vége a rövidített munkaidőnek
A Volkswagen befejezi a rövidített munkaidő alkalmazását Németországban, holnaptól mindenki visszatér a teljes munkaidőre. A csökkentett munkaidőt március 24-től vezették be mintegy 80 ezer dolgozó számára. A gyár azonban csak április végén vette csak fel újra a munkát, így egy hónapig a legtöbb dolgozó egyáltalán nem dolgozott.
Németországban szépen emelkedik a Vonovia ingatlancég részvénye is, mivel csak kevéssé nőtt a válságban a cég bérletidíj-kintlevőségeinek értéke. Így valószínűleg el tudja majd érni éves céljait. USA-ban a chipgyártók papírjait vásárolják, miután a Micron és a Xilinx megemelték az idei eredmény várakozásaikat. A két részvény öt körüli emelkedést produkál.
Áttörte a határt az arany és az ezüst
Lehet, hogy Powellre várva, de nagyon megugrott az arany és az ezüst árfolyama. Az arany több mint nyolc éve nem volt ilyen magasan, végre átlépte az 1800 dollárt, volt 1803,95 is. Az ezüst pedig mintha végre el tudna egy kicsit távolodni a 18 dolláros szintről, amelyet olyan régóta kerülget már. A szürke fém három százalékkal 18,60 dollárra ugrott. Az olaj enyhe mínuszban van.
Megőrülnek az elektromos járművekért
Megőrülnek a Tesla részvényeiért, már 1076 dolláron áll, újabb hat és fél százalékkal ugrott. Az új trónkövetelő, a Nikola is sorra döntötte a közelmúltban a rekordokat. Pedig ennek még működő járműve sincsen, igaz, nemrég sikerült előlegeket gyűjtenie az első prototípus elkészítésére. A Nikola ma ugyan esik, de az idén már csaknem hatszorosára nőtt az árfolyama.
Egy újabb elektromos járműgyártó–ígéret, a Workhorse Group Inc. is óriási emelkedést mutat az utóbbi napokban, ma is 19 százalékkal ugrott meg az árfolyama. Ez annak nyomán következett be, hogy egy nagyobb intézményi befektető 70 millió dollárt fektet a részvényekbe. A papír ára két hét alatt négyszeresére ugrott.
Az Appeninntől vásárolt az AutoWallis
Új autóértékesítési és szervizpont létesítéséhez vásárolt ingatlant a budapesti Váci úton az AutoWallis az Appeninn-től. A Váci út és Megyeri út kereszteződésében található objektum jelenleg is autószalonként és autóspontként működik. Az AutoWallis a 6500 négyzetméteres telken található, 2700 négyzetméteres felépítmény átalakítását tervezi, majd várhatóan 2021-ben nyílhat meg az új autós pont.