(Fotó: BÉT) |
Az elemzők vegyes kereskedésre számítottak a mai napon, a Concorde elemzője, Rövid Szabolcs szerint ennek elsődleges oka a karácsony előtti forgalomgyengülés lehet az oka, ilyenkor jellemzően enyhe csökkenés, profitrealizálás jellemzi a Budapesti Értéktőzsdét. Ennek megfelelően a BÉT fő részvényindexe, a BUX is csöndesen indította a kereskedést, a hétfői záráshoz képest változatlanul, 31 646,38 ponton nyitott.
A fő magyar részvényindexek szintén vegyesen indították a napot, a Mol kivételével a fél százalék alatti sávban oldalaznak a részvények, az olajpapír ugyanekkora mértékben mozog a negatív sávban. A geopolitikai események mellett számunkra a Magyar Nemzeti Bank délutáni kamatdöntő ülése tartogat izgalmakat, az elemzői vélemények szerint ugyanakkor a monetáris tanács nem változtat majd az alapkamat jelenlegi 0,9 százalékos szintjén, a kommüniké azonban tartalmazhat utalásokat a forint későbbi sorsáról.
A legfrissebb árfolyamokat itt nézheted meg a Privátbankár.hu árfolyam oldalán! >>> |
Alig mozog Európa, alszik a forint
A Berlinben és Ankarában történtek után nem csoda, hogy Nyugat-Európa nem ég kereskedési lázban, bár úgy tűnik, nem igazán rázta meg őket a hír: Párizsban enyhén emelkedett, Frankfurtban és Londonban pedig csökkent az irányadó index a nyitást követően, azóta Londonban elolvadt az optimizmus. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 2,75 ponttal emelkedett a kereskedés indításakor.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Az euró árfolyama a múlt héten közel 14 éves mélypontra, 1,0364 dollárra - jóval az 1,0433 dolláros támasz alá - esett, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve kamatot emelt és a korábbi várakozásoknál meredekebb kamatpályát vázolt fel a jövő évre. A támasz elestével így megnyílt az út a paritás tesztelése felé, ezt próbálgatta ma reggel is az euró. A forint ugyanakkor gyengült a főbb devizákkal szemben, jelenleg a 311,20-40-es sávban mocorog.
Kicsit drágább lett az olaj
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, a Brent és a WTI ára keskeny sávokban mozgott az eddigi kereskedésben, az északi-tengeri Brent februári szállításra hordónként (159 liter) 55,05 dollárba került, vagyis 0,24 százalékkal drágult az Intercontinental Exchange londoni jegyzésében. A WTI amerikai könnyűolajfajta ára februári szállításra hordónként 0,12 százalékkal, 52,06 dollárra esett.