4p
A legnagyobb nyár közepén mindenhol adni kezdték a részvényeket, Európa és Ázsia egyaránt vastag mínuszokat mutat. Amerika a tegnapi esés után ismét a kritikus szinteknél áll. A BÉT viszonylag jól bírja, a forint gyenge, de a zloty is, az olaj a mélyben, az arany viszont korrigál.

Erősen esnek a tőzsdék, ami annyiban időszerű, hogy az előző napokban-hetekben több olyan jelzés látszott, ami a hegymenet legalább átmeneti kifulladására utal. Egyrészt az árupiaci termékek vég nélkül szakadtak, ami a múltban gyakran hozta az értéktőzsdék esését is. Másrészt a legfontosabb index, az S&P 500 most már szinte folyamatosan a 200 napos mozgóátlagnál jár, amire ugyancsak nem volt példa a 2008-as válság óta.

Ugyanakkor nyár közepe van, a befektetők, alapkezelők nyaralnak, nincsenek nagy forgalmak, ezért viszonylag kis eladói nyomás hatására is létrejöhet nagyobb esés. A görög ügy elcsendesült, ott sínen vannak a dolgok, Cipraszból kezesbárány lett, együttműködik, és ezt a hitelezők méltányolják is. Ellenben Kína már nagyobb fejtörést okoz a világnak, mivel a kormánynak láthatóan szokatlan, hogy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy eddig. Megijednek, ha eső tőzsdei árakat látnak, de akkor is, ha nem dübörög a gazdaság, hisz 25 éven át megszokták, hogy 10 százalék fölötti a növekedés, tulajdonképpen negyedszázada tart a paradicsomi állapot, nehéz tőle búcsút venni. De hát a fák nem nőhetnek az égig, alkalmazkodni kell az új helyzethez úgy Kínának, mint a világnak.

A tőzsdék pedig nem szeretik az ilyen jellegű, nem 1-2 napig tartó bizonytalanságokat. Az orosz-ukrán háborúról mindenki tudta, hogy időleges, valamilyen tűzszünet meg kell, hogy szakítsa, hisz nem volt fenntartható sokáig, nem egyenlő felek vettek benne részt, még ha az orosz medve nem is hivatalosan szállt be a dologba. A görög válság sem húzódhatott volna tovább, hisz akkor bekövetkezik a Grexit, és így ér véget a dolog. De Kína húzóerejének csökkenése hathat az egész világgazdaságra, és ezt a tőzsdések komolyan veszik, menekülni kezdenek.

Friss árfolyamok >>>

Ennek megfelelően ma Ázsiában egy igen szép öntést rendeztek: az indonéz és a szingapúri index 3 százalékot esett, a maláj piac a és Hongkong bő 2 százalékot, Ausztrália, Tajvan és Japán másfelet. A sanghaji tőzsdék megelégedtek 1 százalék alatti eséssel, nem zárhatjuk ki, hogy továbbra is zajlik az állami intervenció.

Európában a legfőbb piac, a német jár az élen az esésben. A DAX 2,25 százalék mínuszban van, 11 ezer ponton. A spanyol, finn tőzsdék 2 százalékkal vannak lejjebb, Párizs másfél százalékot gyengül. A görög index a maga 2 százalékával már ki sem lóg a sorból, mondhatni felvette a ritmust.

Amerika hétfőn megpróbált felpattanni a kritikus szintekről, de tegnap visszatért lényegében ugyanoda. Az S&P 500 megint a 200 napos mozgóátlagot közelíti, a Nasdaq az 5 ezer pontot. Kétségkívül mind a két index egy szűk sávba szorult be a tető közelében, ez viszonylag ritka jelenség. Előbbinél 2075 ponton a 200 napos átlag és 2130 ponton a csúcs a sáv szélei, ez mindössze 3 százalék, a Nasdaq pedig 5000 és 5200 pont közt ingadozik.

S&P 500, fél év. Ráül a 200 naposra (piros vonal)

A BUX egész jól bírja: mindössze 0,9 százalékot esik. A Telekom másfél, a Richter és az OTP 1 százalékkal gyengülnek, a Mol alig esik. Viszont ma a kisebbek is gyengélkednek: a Pannergy, a Rába, a Nyomda egyaránt lejjebb vannak bő 1 százalékkal.

A forint is halovány, 312,5 az euróhoz képest, de ezúttal nincs egyedül: a zloty hasonlóképpen viselkedik, sőt a török líra is gyengélkedik. A svájci frank törhetetlen ereje viszont alábbhagyott: 1 euróért már 1,09 frankot adnak. Előbb-utóbb leszállnak a befektetők a negatív kamatozású alpesi valutáról, hisz teljesen értelmetlen oda bújni, amikor dollárban már egész jó hozamokat lehet elérni, és a német 10 éves 1 százalék sem olyan rossz már.

Az olaj a keszonban: a WTI immár aláesett a fél évvel ezelőtti mélypontnak, és így sokéves mélyponton van 43 dolláron, A Brent még egy kicsit jobb állapotban: 49-50 között. Az aranyban viszont megindult a várva várt korrekció: 1115 dollárig jött fel az 1080-as aljról.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 44670 44150 44920 -0,56% 44670 44680 7 274 791 450 HUF 2026-06-23 15:18:30
MOL 3758 3752 3862 -1,57% 3756 3760 1 097 582 738 HUF 2026-06-23 15:18:48
MTELEKOM 2746 2722 2780 -1,36% 2740 2744 9 689 512 376 HUF 2026-06-23 15:16:35
RICHTER 11870 11760 11980 +0,08% 11860 11880 529 676 060 HUF 2026-06-23 15:10:47
OPUS 366 365 374 -0,27% 366 368 14 573 211 HUF 2026-06-23 14:57:19
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A sírból tért vissza – ezért rakétázik szinte naponta az elfeledett tech papír, amiről Trump is áradozik
Czwick Dávid | 2026. június 23. 14:42
Az egykor erőtől duzzadó, piacvezető gyártót még Donald Trump is támogatja a nyilatkozatain keresztül, amire meglehetősen alapos oka van. Tavaly óta már a mindenkori amerikai elnököt sem hagyhatja hidegen egy paktum miatt, hogyan teljesít az amerikaiak egykori kedvenc, félvezetőket gyártó nagyvállalata. Újból a nagyok ligájában játszik a cég? Mivel okozott legutóbb nagy meglepetést, és mi köze mindehhez az Apple-nek?
Részvény / Deviza / Áru Elbuktak a nagy európai vezetők, bezzeg Budapest
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 11:11
Az olajárral együtt estek a főbb piacok.
Részvény / Deviza / Áru Keserű pirulával ébredt a forint – ennyit ér
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 07:46
A főbb devizapároknál mind ugyanaz volt látható kedden reggel.
Részvény / Deviza / Áru Beleköptek a piacok levesébe a tech fókuszú cégek
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 07:28
Így vetett véget Amerika a hét első napjának.
Részvény / Deviza / Áru Ennyiért adják a hétfőn az eurót – volt már jobb napja a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 18:39
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfő kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Fényes napja volt az OTP-nek
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 17:39
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1870,08 pontos, 1,36 százalékos emelkedéssel 139 495,62 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Felemásan ébredt Amerika, olcsóbb lett az olaj
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 16:17
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Nyerésre áll az OTP a többi blue chippel szemben
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 15:01
A BUX magához térésében mind a négy nagy részvény jótékony szerepet vállalt.
Részvény / Deviza / Áru Európai ellenszélben erősödik a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 12:46
A főbb részvények erősödnek, a forint viszont veszített a lendületéből.
Részvény / Deviza / Áru A BHP egyre durvábban lépi át a pénzügyi kereteit
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 11:42
Jelentős költségemelkedést jelentett be a BHP Group. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG