(Fotó: BÉT) |
Gyenge kezdéssel indította a hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde, a BUX a csütörtöki záráshoz képest változatlanul, 29 872 ponton nyitott. A Richter tegnapi jelentését követően a Mol is közreadta negyedéves számait, ami bár összességében vegyesen alakult, a befektetők mégis nagyon örültek neki: az olajcég papírjai a 1,5 százalékos pluszt is közelítették, a jelentésről bővebben itt írtunk korábban a Privátbankár.hu-n.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Ma derül ki, hogy végül hogy dönt a Moody's a magyar adósbesorolásról - arról, hogy mi minden szólna a felminősítés mellett, itt írtunk korábban. >>> |
A Richter ugyanekkora mínuszt produkált, jó eséllyel az amerikai gyógyszerszektorban tegnap látott esés begyűrűzésének hatására. Az OTP és a Magyar Telekom árfolyama gyakorlatilag nem változott a csütörtöki záráshoz képest. A forint erősödése azonban a mai napon is folytatódott, jelenleg a tegnapi 306,96-os záróérték és 306,40 között mozog. A hét elején az eurót 309,50 forinton, a dollárt 282,00 forinton, a svájci frankot pedig 285,50 forinton jegyezték.
Gyengén muzsikál Nyugat-Európa
Az elnökválasztás és a britek körüli feszültség rányomja a bélyegét a kereskedésre, a főbb indexek egytől-egyig csökkenéssel nyitották Nyugat-Európában a kereskedést: a kereskedés kezdetén az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,44 százalék, az európai FTSE Eurofirst 300 index 0,37 százalék veszteséget mutatott. London 1 százalék feletti mínuszban, Párizs, Frankfurt és Madrid pedig fél-1 százalék közötti csökkenést mutatott a nyitást követő órákban.
A legfrissebb árfolyamokat itt nézheted meg a Privátbankár.hu-n. >>> |
Az olaj és az arany ára tovább csökkent, a Brent hordónkénti ára 46,27 dollárra, a WTI-é 44,60 dollárra mérséklődött. Az arany határidős jegyzése 0,28 százalékkal 1299,65 dollárra csökkent unciánként.
A feszültség fő forrása: egyik elnökjelöltet se látnák szívesen? Már csak öt nap van hátra a sorsdöntő amerikai elnökválasztásig, ezzel együtt a feszültség is nő a világban. Azt már tudjuk, hogy milyen gazdaságpolitikát tervez a két legnépszerűbb jelölt, és nagyjából sejtjük, milyen hatással lehetnek a világgazdaságra – de hogyan befolyásolhatja a világpolitika alakulását Trump vagy Clinton győzelme? Lássuk, kit fogadnának meleg kézfogással a nagy vezetők! >>> |