(Fotó: BÉT) |
A Budapesti Értéktőzsde indexe pénteken 0,5 százalékkal esett, kicsit jobban, mint az európai átlag. Valószínűleg nem vigasz, hogy a populista lengyel párt győzelme után folyamatosan eső lengyel WIG ennél megint rosszabbul teljesített, 1,4 százalékkal ment le.
A Richtert viszont mintha semmi sem tudná megállítani, újabb 0,4 százalékkal 5507 forintra emelkedett, de nap közben volt 5540 forint is. Az OTP és a Mol egy százalék körüli mértékben, 6010 és 13 700 forintra esett, a Magyar Telekom egyetlen forinttal 407-re.
Az euró/forint egész héten alig távolodott el a 312 forintos szinttől, ma este is 311,80 volt, pár pillérrel a csütörtöki alatt. A dollár viszont egyre drágább, súrolja a 295 forintos szintet, az euróhoz képest az 1,06-os szint alá esett. Ez persze nem tett jót a nyersanyagoknak sem, nagyot esett az olaj, az arany, az ezüst, és egy készletadat nyomán különösen nagyot, négy százalékot esett az amerikai gáz ára. A korábbi napokban óriásit zuhanó ipari fém, a réz viszont kissé magához tért.
A csütörtöki szünnap (Hálaadás) után pénteken rövidített kereskedés van az USA tőzsdéin, de az ünnepi hangulathoz méltóan eseménytelen a kereskedés. Az S&P 500 0,1, a Nasdaq 0,3 százalékos pluszban volt magyar idő szerint kevéssel hat után.
Az európai tőzsdék Amerika híján szintén nehezen találták az irányt, az EuroStoxx 50 index 0,3 százalékkal süllyedt.
Egyre érdekesebben néz ki a Mol – írta a Concorde Trading blog még reggel. „A részvény próbál egy pár napos bázisból kitörni, ami után megpróbálkozhatna a 14 000 fölötti szintek elérésével is… fundamentális célárunkat 15 325 forintra emeltük 14 970 forintról, a következő év végi célár pedig 16 225 forintnál van” - írják.
A Richter jó teljesítményét ecsetelte az Erste Befektetési Zrt., amely szerint az emelkedés megakadt 5500 forintnál és a RSI indikátor sosem látott túlvettséget jelez. Korrekció esetében a korábbi csúcsra, 5080 forint környékére is visszaeshet az árfolyam, ám itt már érdemes lesz a vételi pontokat keresni. De még nem mutat fordulós jelzést a papír – írják.
A kedvező technikai kép ellenére a szektortársakhoz viszonyítva már nem tűnik olcsó részvénynek a Telekom – írta a KBC Equitas.