5p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Miközben az európai tőzsdék eléggé kedvetlenek, a BUX index szépen emelkedik. Gyengült viszont a forint és drágultak az energiahordozók is. Száguld az ezüst és nem áll le még egy jó darabig az egyik nagy befektetési bankház szerint. Ronaldo megint NFT-zik, megegyezés várható az elektromosautó-háborúban.

Az európai tőzsdék szerdán jelentős mínuszban mozognak, a német index 0,7, a francia 0,9, a brit 0,3 százalékkal megy lejjebb. Az amerikai határidős indexek is hasonló, 0,6-0,7 százalékos esést jeleznek előre. Kedden az USA-ban vegyes volt a hangulat, a technológiai szektor felfelé tartott, a hagyományos iparágakat azonban inkább adták.

Megint az Nvidia volt a húzópapír, a chipgyártó hét százalékkal ugrott meg, míg az American Airlines rossz hírt közölt. Szerda este esedékes a Fed “Bézs Könyve”, amely támpontokat adhat a kamatpályával kapcsolatban, és késő este jelent majd a Salesforce. Pénteken pedig a fogyasztói kiadások árindexe, amelyet az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed is igen fontos mutatónak tart.

Az Nvidia részvénye, az S&P 500 és a Nasdaq 100 indexek. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az Nvidia részvénye, az S&P 500 és a Nasdaq 100 indexek. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Fordulat történt a forintnál?

A Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX 0,6 százalékkal emelkedik, ledolgozva ezzel a keddi veszteség egy részét. Az OTP és a Richter fél-fél, a Mol és a Magyar Telekom 0,9 százalékkal erősített.

A forint több napos izmosodás után ezúttal gyengül, az euró 386 forint kereken, ami 1,4 forinttal több az előző napinál. A Brent típusú kőolaj és a hollandiai földgáz is közel egy százalékkal drágul.

Árfolyam

A kőolaj azért emelkedhetett, mert nőtt a geopolitikai feszültség, és a Vörös-tengeren támadás ért egy újabb hajót. A héten pedig az OPEC+ szervezet tart ülést.

Száguld az ezüst, és nem áll le

A UBS befektetési bankház frissítette az ezüstárra vonatkozó becslését, további növekedést prognosztizál a robusztus ipari kereslet és a várható alulkínálat miatt. Négy dollárral emelt a célárakon, arra számít, hogy a fém szeptember végére eléri a 34, 2024 végére a 36 dolláros árat, és 2025 márciusának végéig tartja is majd ezt a szintet. Új előrejelzést is bevezetett, 2025. június végére 38 dollár/uncia (1 unci=31,1035 gramm) célértéket tűzött ki. Az ezüst jelenleg kevéssel 32 dollár felett áll, sokéves csúcson.

Az arany és az ezüst egy éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az arany és az ezüst egy éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Az ezüst májusban felülteljesítő volt az aranyhoz képest, ennek hatására az arany-ezüst arány 2022 decembere óta a legalacsonyabb szintre esett. A UBS arra számít, hogy az ezüst  felülteljesítő marad, ez az arány 2025-re tovább csökken, 70 körüli értékre.

Nem lesz elég ipari nyersanyag?

Az Ezüst Intézet szerint a teljes ipari kereslet várhatóan kilenc százalékkal, 711 millió unciára emelkedik, főként a fotovoltaikus szektor keresletének köszönhetően. Ez a becslések szerint húsz százalékkal, 232 millió unciára nőhet éves szinten – mondták az UBS elemzői.

A kínálati oldalon kihívások várhatók, a kitermelés 0,8 százalékkal, 823,5 millió unciára csökkenhet a perui bányák ideiglenes leállása miatt. Ezért az UBS jelentős hiányt prognosztizál, 215,3 millió unciával maradhat a kínálat a kereslet alatt ebben az évben, ami az éves globális kereslet 17 százalékának felel meg.

Megegyezés várható az elektromosautó-háborúban?

Az Európai Bizottság várhatóan megemeli a kínai elektromos járművekre kivetett vámokat, az ideiglenes tarifák, amelyeket várhatóan június 5-ig jelentenek be, több milliárd dollárnyi új költséget jelentenek majd a kínai gyártók számára – írja a Reuters. Minden további tíz százalékos európai uniós vám mintegy egymilliárd dollárba kerülne a kínai exportőröknek (a 2023-as forgalom alapján).

De mind Európának, mind Kínának nyomós oka van arra, hogy megállapodást akarjanak kötni. A kínai iparnak jövedelmező exportra van szüksége, hogy ellensúlyozza a mérséklődő belföldi árréseket. A német autógyártók pedig a kínai autópiacra szeretnének belépni, partnerségeket kötni, hogy csökkentsék a költségeiket. Kína már jelezte, hogy alternatívákat készít elő az előttük álló alkufolyamatra.

Felébredt végre a VW?

A Volkswagen (VW) bejelentése, amely szerint húszezer euróért dob piacra egy kis e-autót, nagy visszhangot váltott ki. „Végre felébredtek” – mondta egy kereskedő. A magas árrésű luxus-e-autók ideje lejárt, ami hamarosan problémákhoz vezethet a Mercedes és a BMW cégeknél – írja az N-Tv.de.

Végre szükség van egy olyan tömegtermékre, mint a VW Golf.

A kisautók iránti tömeges kereslet az infrastruktúra bővülését is elősegítené, és összességében vonzóbbá teszi az e-mobilitást. A téma valószínűleg a VW szerdai közgyűlésén is a figyelem középpontjában lesz.

Cristiano Ronaldo NFT-i, forrás: Binance. 
Cristiano Ronaldo NFT-i, forrás: Binance. 

Ronaldo tovább NFT-zik

A portugál futballsztár, Cristiano Ronaldo a világ legnagyobb kriptotőzsdéjével, a Binance-szel együttműködve elindította a negyedik NFT (non-fungible token) kollekcióját. Ez Ronaldo karrierjét ünnepli a madeirai kezdetektől a jelenlegi globális futballikon-státuszig. A Binance jelezte, hogy az összes “normál” NFT ára egységes lesz, míg a “Szuper Ritka NFT-k” külön árképzéssel rendelkeznek.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Pedig a futballsztár az Egyesült Államok egyik bíróságán egy csoportos perben szerepel, amely a Binance-szel való korábbi NFT-értékesítése kapcsán indult. A felperesek azt állítják, hogy Ronaldo támogatása befolyásolta a befektetési döntéseiket, ami jelentős pénzügyi veszteségekhez vezetett. Több mint egymilliárd dolláros kártérítést követelnek tőle.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 38480 37600 38500 +1,93% 0 0 17 638 714 040 HUF 2026-01-16 17:05:13
MOL 3532 3462 3576 +1,09% 0 0 7 473 258 214 HUF 2026-01-16 17:13:40
MTELEKOM 1920 1900 1920 +1,05% 0 0 446 488 350 HUF 2026-01-16 17:05:01
RICHTER 10470 10360 10490 +1,16% 0 0 2 495 427 440 HUF 2026-01-16 17:05:23
OPUS 548 545 553 0,00% 0 0 138 440 614 HUF 2026-01-16 17:05:24
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Szánkózni ment a forint pénteken
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 18:21
Alig volt érdemi elmozdulás az árfolyamokban.  
Részvény / Deviza / Áru Durroghatnak a pezsgők, újabb történelmi csúcs született Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 18:14
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1631,31 pontos, 1,35 százalékos emelkedéssel, 122 311,20 pontos új történelmi csúcson zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Belehúzhatnak az amerikai tőzsdék a nagy leállás előtt
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 16:16
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Hurráhangulat a pesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 11:56
Emelkedés, és még több emelkedés.
Részvény / Deviza / Áru Elfüstölhet a pénzünk egy politikai aktivista miatt – újabb leállás jön
Czwick Dávid | 2026. január 16. 10:28
Alig több mint két hete az újévi ünnepnap miatt álltak le a pénzpiacok világszerte, előtte pedig karácsonykor. Ezúttal az Egyesült Államokban lesz teljes leállás és erről leginkább egy egykori politikai aktivista tehet. A hétvégével együtt így három napig nem lesz tőzsdei kereskedés az USA piacain, ami akár saját befektetéseinket is veszélyeztetheti. Ismét készülni kell a volatilitásra és a pozíciók óvatos menedzselésére.
Részvény / Deviza / Áru Visszafogott a hangulat az európai tőzsdéken, a BUX is húzza a lábát
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 09:38
Nyitás utáni helyzetjelentés péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Befagyott péntekre a forint is
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 07:44
Ennyiért adják pénteken az eurót, a dollárt és a svájci frankot.
Részvény / Deviza / Áru Visszapattant az amerikai tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 06:32
Jól zártak csütörtökön a főbb mutatók.
Részvény / Deviza / Áru A forint is érzi, hogy kicsit engedett a tél szorítása
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 19:12
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru A tőzsdén nem volt szürke ez a nap, soha nem történt még ilyen
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 17:49
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 28,3 pontos, 0,02 százalékos emelkedéssel 120 679,89 pontos történelmi csúcson zárt csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG