Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
6p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

A BUX az európai átlagot is túlteljesíti, a nagy papírok mellett különösen kilőtt a Telekom a jelentése másnapján. A forint öt hónapos csúcson van és 400 alá csúszott az euró. A következő jegybankelnök alatt hogy alakul majd vajon a forintárfolyam? A félelem ellenére emelkednek a kriptók és a részvények.

Az európai tőzsdék szépen emelkednek szerdán, a német mutató 1,4, a francia 1,1, a brit 0,6 százalékkal. Az amerikai határidős részvényindexek is határozottan felfelé tendálnak az Nvidia nagy fontosságú gyorsjelentése előtt, a Nasdaq futures 0,8 százalékkal ugrik.

A befektetők valószínűleg figyelni fogják a félvezetőipari óriás bármilyen kommentárját a kínai DeepSeek által nemrégiben megjelentetett olcsó, nyílt forráskódú mesterségesintelligencia-modellel kapcsolatban. Emellett az amerikai képviselőház egy komoly adócsökkentési törvényjavaslatról szavaz majd.

A BUX index egy éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A BUX index egy éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A BUX index átlagon felül, 1,5 százalékkal emelkedik szerdán, a Telekom a jó gyorsjelentése nyomán több mint hat százalékos pluszban van. Az OTP 1,6, a Mol 0,7, a Richter 1,0 százalékkal erősödik. Egy vele kapcsolatos hír másnapján a Waberer’s is három és fél százalékkal megy fel.

Hármassal kezdődik az euróárfolyam

Közel öt hónapja kezdődött utoljára hármassal az uniós pénz árfolyama itthon, jelenleg 399,80. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) keddi kamatdöntő ülése hozta a papírformát, nem okozott meglepetést. A kamat ugyanis nem változott és a szervezet főleg az óvatosságot hangsúlyozta.

Árfolyam

Így az alapkamat továbbra is 6,50 százalékon áll. Csütörtökön a GKI bizalmi indexei érkeznek majd.

A következő jegybankelnök és a forint

Március 4-étől Varga Mihály személyében új elnöke lesz az MNB-nek, éles váltás azonban nem várható a monetáris politikában az Equilor Befektetési Zrt. értékelése szerint.

A jegybank új vezetésének is az alacsony infláció fenntartása és a stabil forintárfolyam a célja.

Az orosz-ukrán háború lezárásával kapcsolatos tárgyalások átmenetileg kedvezően befolyásolták a nemzetközi, így a magyar befektetői hangulatot is, de a közeljövő így is tartogathat kihívásokat a brókercég szerint.

A folyamat elhúzódása ismét forintgyengülést okozhat, valamint a Fed és az Európai Központi Bank kamatpolitikája is kedvezőtlenül hathat a feltörekvő piaci devizákra.

Várakozások felett a Telekom számai

Várt feletti eredmény és 130 milliárd forintos részvényesi javadalmazás – foglalta össze a Magyar Telekom gyorsjelentését az Erste Befektetési Zrt. Önkritikát is gyakorolt, amiért „elemzője túl óvatos volt a negyedik negyedéves előrejelzésével”. A telekomcég negyedik negyedéves árbevétele és EBITDA-ja megfelelt a konszenzusnak, nettó eredménye pedig tíz százalékkal meghaladta azt.

A cég összességében minden soron felülmúlta a saját éves célkitűzését.

Rengeteget kapnak a kisrészvényesek

Az egy felhasználóra jutó mobil bevétel 16,6 százalékkal nőtt éves összevetésben. Befejeződött a magyar mobilhálózat korszerűsítése. A nettó eredmény éves szinten 56,1 százalékkal, 36,3 milliárd forintra ugrott.

A menedzsment összesen 130,0 milliárd forint részvényesi javadalmazást javasol, ami az előző évi duplája.

Ebből 90,9 milliárd forint osztalék, 39,1 milliárd pedig részvény-visszavásárlás lenne, ami 80 százalékos kifizetési arányt jelent.

Személyszállítási piacra lép a Waberer’s

Többségi, 51 százalékos tulajdonrész megszerzéséről kötött megállapodást a Waberer’s a Pannon-Busz-Rent Kft.-ben – közölte a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett vállalat. A lépés, amellyel a Waberer’s-csoport megjelenik a közúti személyszállítási piacon, összhangban van a vállalat növekedési céljaival – írja a társaság.

Extrém félelem mellett stabilizálódott a bitcoin

A bitcoin jelenleg 89 ezer dollár, kissé emelkedik a sok esés után, az ether pedig pár százalékkal feljebb kúszott, 2485 dollárra. A piac az extrém félelem állapotában van, az erről szóló „fear and greed„ (félelem és mohóság) index 21 pontra esett. Erre az emlékezetes augusztus eleji „japán jen carry trade” pánik óta nem volt példa.

Kriptovaluták félelem és mohóság indexe.
Kriptovaluták félelem és mohóság indexe.
Fotó: Alternative.me

A hangulati indexek extrém alacsony értékei gyakran jeleznek fordulópontot a piaci árfolyamokban. De nem mindenhatóak, például a 2022 nyári, a mostaninál is sokkal alacsonyabb indexgödröt még több mint fél éves, zuhanásokkal tarkított szenvedés követte a kriptovaluta-piacon, 2022 végéig (lásd az ábrát).

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A részvénypiacokon is hasonlóan extrém félelem uralkodik, ezt mutatja a CNN indexének 22-es értéke is (szintén száz pontból).

CZ, a látnok

A CT-t (kriptós Twittert, azaz X-et) bejárta az az archív kép, amely szerint 2020 decemberében CZ, azaz Changpeng Zhao, a Binance vezére megjövendölte, hogy egyszer nagy zuhanás lesz. Amikor majd a bitcoin visszaesik 101 ezer dollárról 85 ezerre (akkor 20 ezer körül volt). Ez az utóbbi hetekben elég pontosan lezajlott.

A legújabb tippje szerint megint nagy zakó lesz, az fogja bejárni a sajtót, amikor a bitcoin egymillió dollárról csúszik majd vissza – 985 ezerre.

Changpeng Zhao X-bejegyzései.
Changpeng Zhao X-bejegyzései.
Fotó: X.com

Minél tovább esnek a kriptók, annál tovább esnek a kriptók

Nagyobb hírek híján a keddi nagy kriptópiaci zuhanás, úgy tűnik, elsősorban a félelmekkel és az esések okozta tömeges származékos piaci likvidálásaival magyarázható egy blog szerint. Tömeges likvidálások (a pozíciók kényszerű zárásai) akkor történnek, amikor sok tőkeáttétel halmozódik fel bizonyos árfolyamszinteken, és az árfolyamok gyengülni kezdenek.

Ami díszes megfogalmazása annak, hogy egy csomó ember vett fel hitelt, amit kénytelenek lesznek visszafizetni, ha az árak egy bizonyos szintre esnek.

Ezeket a hiteleket csak úgy tudják már visszafizetni, hogy eladják a megmaradt kriptóikat. Amitől az árak még lejjebb esnek, ami aztán még több likvidálást indíthat el, és így tovább – amíg a finanszírozhatatlan pozíciók el nem fogynak, „amíg az összes helyi likvidálási szinten át nem futunk”, és a befektetők újra vásárolni nem kezdenek.

Lásd még:

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29200 29030 29640 -1,35% 0 0 11 151 636 070 HUF 2025-09-12 17:14:15
MOL 2850 2850 2900 -1,99% 0 0 1 311 780 408 HUF 2025-09-12 17:05:21
MTELEKOM 1868 1848 1872 0,00% 0 0 362 698 724 HUF 2025-09-12 17:05:14
RICHTER 10180 10110 10240 +0,20% 0 0 1 639 211 650 HUF 2025-09-12 17:13:10
OPUS 530 527 545 -2,03% 0 0 184 617 654 HUF 2025-09-12 17:05:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Hihetetlen, mit művel a forint, rég volt ennyire erős
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 18:46
Tovább izmosodott a magyar fizetőeszköz, tavaly augusztus óta nem volt ilyen erős az euróval szemben.   
Részvény / Deviza / Áru Betettek a háborús hírek az OTP-nek és a Molnak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 17:53
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1084,28 pontos, 1,06 százalékos csökkenéssel, 101 199,84 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 16:52
Vegyesen, szerény elmozdulással nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Egészséges ötlet lehet most beszállni az egészségügyi részvényekbe
Richter Péter | 2025. szeptember 12. 15:03
Jó ár-érték aránnyal lehet befektetni a Wall Streeten forgó amerikai egészségügyi vállalatok részvényeibe. A szektor értékeltségét ugyanis eddig jelentős nyomás alatt tartották egyedi vállalati és gazdaságpolitikai sztorik, ám az ágazat ma már olcsó, kilátásai pedig átlag felettiek. A cikk a VIG Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Lejtmenetbe kapcsolt a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 14:44
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,90 pontos nyitás után csökkent pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP után ugrott a Mol
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:09
Nem alakult jól a péntek délelőtt a budapesti tőzsdén.
Részvény / Deviza / Áru Állva hagyták Pestet a nyugat-európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:06
A jó hírek külföldről jöttek péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Megdörzsöli a szemét, ha meglátja, mennyit ér a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 07:19
Péntek reggeli friss árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Ralizott a Tesla New Yorkban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 06:48
Magasan zártak a mutatók.
Részvény / Deviza / Áru Tavaly nyár óta nem járt erre a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 18:32
Hihetetelenül erős lett a magyar fizetőeszköz az euróval szemben csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG