6p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Jó a hangulat az európai tőzsdéken és Amerikában is pluszokkal indulhat a kereskedés. A félvezető-szektorból végre jó hír jött, miközben a kínai ösztönzőcsomag nem aratott sikert. Két esemény is megmozgathatja a forintot csütörtökön. Már másfél millió hazai ügyfele van a Revolutnak, megjöttek a kisbefektetők a kriptodeviza-piacra?

A vezető nyugat-európai tőzsdék szép emelkedést mutatnak csütörtökön, a német és brit index 0,7, a francia 1,2 százalékkal megy fel. Az amerikai határidős indexek is ígéretes, 0,4-0,8 százalékos pluszban állnak.

A nap folyamán az amerikai kiskereskedelmi forgalom számaira, a philadelphiai Fed feldolgozóipari indexére és a szokásos munkanélküliségi adatokra figyelnek majd. Az EKB pedig várhatóan 25 bázispontos kamatcsökkentést jelent be.

Az arany határidős árfolyama. Szeptember óta először volt 2700 dollár is. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az arany határidős árfolyama. Szeptember óta először volt 2700 dollár is. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A BUX kis mínuszban van, mivel az OTP 0,6, a Telekom 0,2 százalékkal megy le. A Mol viszont 0,1, a Richter 0,2 százalékkal javít, a 4iG pedig egy bejelentés nyomán 3,2 százalékkal ugrik. A Mol és a Turkish Petroleum Corporation szándéknyilatkozatot írt alá, hogy stratégiai partnerként működnek együtt a szénhidrogén-kutatás és -kitermelés területén az azerbajdzsáni ACG mező és az oroszországi Baitugan mező projektjeiben.

Az euró 401,70 forint volt nem sokkal 12 óra előtt, ami 30 fillérrel több a szerda estinél.

Kimozdíthatja a forintot két esemény

A forint árfolyamának szerdai gyengülése leginkább nemzetközi hatásoknak volt betudható, hiszen a dollár tovább erősödött az euróval szemben, ami hagyományosan rosszul érinti a feltörekvő devizákat – írta az Erste Befektetési Zrt.

Az EKB döntése fontos lesz a forintpiac számára is.

A várt európai kamatcsökkentés ugyanis automatikusan növeli a forint javára szóló kamatkülönbözetet, ami némi támaszt adhat a gyengélkedő forintnak. A Budapest Economic Forumon pedig csütörtökön felszólalnak a magyar gazdaságpolitika fontos szereplői, az ott elhangzó információk szintén hathatnak a kurzusra.

Árfolyam

Részvényeket vásárol a 4iG

Részvény-visszavásárlási programot jelentett be a 4iG, amelyen belül október 18-tól március 31-ig legfeljebb egymilliárd forintnyi értékű, vagy egymillió darab részvényt vehet.

A vásárolt törzsrészvényekkel együtt a saját részvények össznévértéke nem érheti el az alaptőke öt százalékát – foglalta össze a K&H Értékpapír.

Merre tovább, olaj?

Az arany határidős árfolyama unciánként 2700,60 dollárra emelkedett, szeptember óta először, miközben a kereskedők a kulcsfontosságú amerikai adatokra vártak. Ugyanakkor ezt nem tudta sokáig tartani, így jelenleg 2697 dollár.

A hét eleji esés után stagnál az olaj, a Brent 74,40 körül mozog. Eközben többféle, egymással ellentétes erő is hat az árfolyamra:

  • Felfelé húzza az árat, hogy feléledtek az ellátási zavarokkal kapcsolatos aggodalmak, például a Libanon elleni fokozott izraeli légicsapások miatt.
  • Ilyen hatású egy olajszivárgás is a Kharg-sziget közelében, Irán elsődleges exporttermináljánál.
  • Lefelé nyomja az árat, hogy a legfrissebb kínai ösztönzőcsomag kisebb lett, mint amire a piac számított.
  • Izrael pedig várhatóan nem indít nagyobb szabású légitámadást indítani Irán ellen, és az olajpiaci eszközöket pedig várhatóan nem támadja majd.

Ezúttal jó hír jött a chipszektorból

A Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), a világ legnagyobb félvezetőgyártója a vártnál erősebb harmadik negyedévi nyereségről számolt be csütörtökön. Főleg a mesterségesintelligencia-iparágból származó tartós kereslet növelte a profitot. A folyó negyedévre is kedvező kilátásokat vázolt fel, részben a magas kapacitáskihasználtságra hivatkozva. A cég részvényei több mint hat százalékkal ugrottak meg az USA nyitás előtti tőzsdei kereskedésében.

A TSMC 325,26 milliárd taiwani dollár (10,1 milliárd dollár) nettó nyereséget ért el a szeptember 30-ig tartó három hónapban, szemben a Reuters 300,2 milliárd dolláros elemzői konszenzusával. A harmadik negyedévi bevétele 39 százalékkal lett több, mint tavaly ilyenkor.

A hét közepén még a szintén félvezető-berendezéseket gyártó holland ASML (ASML) gyenge 2025-ös értékesítési kilátásai lombozták le a technológiai részvények befektetőit, lásd:

Hatástalan kínai ösztönzőcsomag?

Kína több pénzügyi támogatást ígért az ingatlanszektornak, és felgyorsítja a bankok egyes projektekre irányuló hitelezését – derült ki a kínai lakásügyi minisztérium bejelentéséből. A meglévő jelzáloghitelek 90 százalékánál október 25-i hatállyal csökkentik a kamatokat. Egyes ingatlanfejlesztési hitelek futamidejét 2026 végéig meghosszabbítják.

A tőkepiacokat a bejelentett intézkedések nem hatották meg, az ösztönzőcsomag kisebb lett, mint amire a piac számított – írják elemzők.

Már másfél millió hazai ügyfele van a Revolutnak

Bár sajtóközlése alapján nyár végére másfél millió hazai ügyfele lett a Revolutnak, jövőre pedig kétmilliós ügyfélkört érnének el, egyre csak tolódik a litvániai anyabank magyarországi fióktelepének startja – panaszkodik az MNB. “A Revolut azonban még fióktelepként sem lenne az OBA betétvédelmi rendszerének tagja. A megnyugtató megoldást az jelentené, ha a társaság magyarországi leánybankként és székhellyel, kellő tőkeerővel, az OBA betétgaranciájával működne” – teszik hozzá.

A Revolut kulcsfontosságú adatait az MNB ma nem ellenőrizheti – folytatja a felügyeleti szerv. Azt már mi tesszük hozzá, hogy ez a felhasználók egy része számára inkább megnyugtató. Ahogy a kriptovalutákat is sokan azért használják, mert nem függnek kormányoktól, hatóságoktól.

Megjöttek a kisbefektetők a kriptodeviza-piacra?

Szerdán az amerikai Bitcoin ETF-ekben jelentős, 452 millió dolláros nettó tőkebeáramlást regisztráltak, az Ethereum ETF-ekbe pedig 24,2 millió dollár ment. Pozitív jel az is, hogy nőtt a kriptovaluta-tőzsdék mobilalkalmazásainak népszerűsége.

  • A Binance mobilalkalmazását szeptemberben 9,9 milliószor töltötték le, ebből nyolcmilliószor az Android-felhasználók.
  • A második helyezett alkalmazás a Bitget Wallet volt, amelyet 5,8 milliószor vettek használatba.
  • A harmadik helyen a Bybit tőzsde alkalmazása állt 4,5 millió letöltéssel.

A mobilalkalmazások iránti növekvő érdeklődés a lakossági ügyfelek beáramlását jelezheti, akik közül sokakat a legújabb “mémérmék” vonzanak – értékelik kriptovaluta-elemzők.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 36500 36500 38480 -3,85% 0 0 26 574 051 250 HUF 2026-03-06 17:07:08
MOL 3680 3658 3770 -1,39% 0 0 4 921 623 132 HUF 2026-03-06 17:05:15
MTELEKOM 2135 2110 2170 -0,93% 0 0 808 402 155 HUF 2026-03-06 17:05:27
RICHTER 11490 11460 11740 -1,54% 0 0 2 164 433 220 HUF 2026-03-06 17:08:28
OPUS 530 530 546 -2,93% 0 0 131 382 022 HUF 2026-03-06 17:05:30
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Kiderült, hogyan zárt a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 08:21
Gyengüléssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Nem fogja elhinni, milyen gyászosan zárult a hét a forint számára
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 19:45
Ma is jelentősen gyengült a hazai fizetőeszköz.
Részvény / Deviza / Áru Véget ért a hét, amit nem tesznek zsebre a piacok: így zárta a budapesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 18:00
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 3271,68 pontos, 2,61 százalékos csökkenéssel 121 885,96 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Nagyon ideges a piac a háború miatt, nézze meg a legfontosabb mozgásokat
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 16:30
Erőteljes mínuszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Mindenhol vérengzés zajlik, a hazai tőzsde sem ússza meg
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 16:01
Több mint 2 százalékos a mínusz nem sokkal zárás előtt.
Részvény / Deviza / Áru Újabb fekete nap ez a forint számára, rég nem látott árfolyam fenyeget
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:50
A forint jegyzése péntek délután az euróval szemben a 395-ös szintet is megközelítette.
Részvény / Deviza / Áru Gyengült az OTP, a Magyar Telekomnak sincs jó napja a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:10
Az OTP-részvények ára több mint másfél százalékkal, a Magyar Telekom papírjainak árfolyama közel 1 százalékkal csökkent péntek délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru A pénz értéke hanyatlik, vagy az áruké megy fel?
Eidenpenz József | 2026. március 6. 10:16
Az infláció elleni védelem utáni vágy? A pénz értékének hanyatlása? A menedékeszköz-szerep? A vámháború hatása? Szárnyal sok árupiaci termék, és még annál is nagyobbat ugrottak a bányarészvények. De ha hosszú távra tekintünk vissza, akkor még csuda dolgok várhatók.
Részvény / Deviza / Áru Kitarthat a Mol lendülete a tőzsdén?
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 09:06
Erős napot zárt a Mol csütörtökön, közel 2 százalékos emelkedéssel. A következő ellenállás közel van, a 30 napos mozgóátlag 3741 forint. A BUX és az OTP is emelkedéssel zárta az előző napot.
Részvény / Deviza / Áru Beestek az ipari részvények a Wall Streeten
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 06:19
Több mint másfél százalékkal csökkent a Dow Jones indexe csütörtökön, emellett az S&P 500 és a techrészvények mutatója is mínuszban zárt New Yorkban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG