Az elemzők a vezető részvények emelkedésére számítanak a nap folyamán, erre azonban a közvetlen nyitás utáni kereskedés alapján nem sok esély látszik. Egyedül a Mol papírja tartja magát fél százalék körüli emelkedésben, a többi bluechip azonban fél százalék, vagy az alatti mínuszt produkált. A BUX a hétfői 40 010-es rekord után valamelyest visszavett az iramból, és végül 0,19 százalékos mínuszban, 39 805,95 ponton nyitotta a kereskedést. A Richter papírjaiban várhatunk majd némi elmozdulást, a gyógyszergyár ugyanis most jelentette be, hogy tulajdonrészt szereztek egy amerikai, nőgyógyászati készítményeket gyártó cégben, erről korábban itt írtunk.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
A forint valamelyest erősödött a tegnapi gyengülést követően a nyitás után, ám ez hamar elpárolgott, és az árfolyam rövid idő alatt ismét a 311-es szint fölé szökött. A dollár jegyzése 267,66 forintról 267,02-re, a svájci franké 269,00 forintról 268,20-ra csökkent a nyitásban.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Nyugat-Európa céltalan
A főbb indexek gyakorlatilag stagnálásban kezdték a napot. Nyugat-Európában egyébként az Eurostat euróövezetről és az EU harmadik negyedévi GDP-növekedéséről szóló előzetes becslése, valamint a szeptemberi munkanélküliségi ráta és az októberi fogyasztói árindex közlése lehet hatással a kereskedésre. Madrid azonban nagyot menetelt még tegnap, 2,44 százalékos pluszban zárta a kereskedést, a lendület várhatóan ma is kitart majd a spanyol tőzsdén.
A távol-keleten vegyesen zártak a részvényindexek. A japán tőzsdék leginkább a Softbank zuhanása miatt zártak mínuszban, miután meghiúsulni látszik a Sprint-T-Mobile US fúzió, ezt közölte a Takarékbank a Privátbankár.hu-val. Az olaj ára csökkent, a Brent 0,20 százalékkal hordónként 60,47 dollárra, a WTI 0,24 százalékkal 54,02 dollárra.