Még idén, várhatóan novemberben, a PSZÁF jóváhagyását követően bevezetik a tőzsdére a magyar tulajdonú Masterplast Nyrt részvényeit. A technikai bevezetést követően a társaság tervei szerint 2012-ben tőkebevonást is végrehajtanak.
Dr. Mohai György a Budapesti Értéktőzsde részéről a csütörtöki bejelentéskor üdvözölte, hogy egy olyan cég érkezik a parkettre, ami arra használja a tőzsdét, amire való: tőkebevonásra.
Ahogy Tibor Dávid, a Masterplast elnök-vezérigazgatója elmondta: erre a tőkebevonásra a technikai bevezetést követően 2012-ben kerülhet sor.
A Masterplast Group 1997-ben egy klasszikus garázsvállalatként indult Magyarországon, jelenleg Közép-Kelet-Európa egyik vezető építőanyag-gyártó és -forgalmazó vállalata, több mint 700 embert foglalkoztat. 13 országban van leányvállalata, legnagyobb piaca Románia, a második Magyarország. 2010-es árbevétele közel 84,7 millió euró (mintegy 23 milliárd forint) volt. Bár a válság megakasztotta a konszolidált árbevétel dinamikus növekedését, a krízist is viszonylag magas bevételek és végig pozitív eredmény mellett tudta átvészelni a cég.
Bojár Gábor igazgatósági tag, Tibor Dávid elnök-vezérigazgató, Ács Balázs alelnök, Dr. Gara István igazgatósági tag
A társaság nem számít arra, hogy az építőiparban fellendülés következne be, így az új építkezések helyett a felújításhoz kötődő termékekre, például homlokzati hőszigetelő rendszerek fejlesztésére helyezik a hangsúlyt.
Ács Balázs a világban zajló "zöld forradalomra" hívta fel a figyelmet: a környezetbarát, energiatakarékos megoldások nemcsak piaci lehetőséget jelentenek a cégnek, hanem emellett a technológiai fejlesztések és a gyártási folyamatok során is a környezetbarát megoldásokra koncentrál a cég.
Szeretnénk megkülönböztetni magunkat azoktól a cégektől, akik esetleg nem világos koncepció mentén döntöttek a tőzsdei bevezetés mellett: nekünk tényleg tőkebevonás a célunk, amiből a gyártókapacitás fejlesztését finanszírozzuk - fogalmazott Tibor Dávid. A vállalat jegyzett tőkéje 1 milliárd forint, a részvények névértéke 100 forint. A vállalat vezetői fontosnak tartják, hogy a technikai bevezetés ellenére végül a jövőre esedékes tőkebevonás után már a részvények valóban likvid, kereskedhető papírjai legyenek a Budapesti Értéktőzsdének.
Privátbankár - Gáspár András