(Fotó: Wikimedia Commons) |
Sokat cikkeznek arról, hogy a kínai vezetés által bevezetett, a részvénypiacot élénkítő, vagy legalábbis esését gátoló adminisztratív intézkedések nem váltak be. Az ázsiai részvénypiacok mégis inkább az amerikai gazdasággal kapcsolatos, a legutóbbi kedvezőtlen makroadatok miatt estek, Japánban és Kínában is két százalék körüli mértékben.
Olaszországból is gyenge kiskereskedelmi adat jött, az európai tőzsdék is egy szálék körüli mínuszban voltak reggel. A BUX index ehhez képest felülteljesített, fél százalékos mínuszban volt az első másfél óra után, a Mol 1,4, az OTP 0,3 százalékos esést szenvedett el. A Telekom negyed százalékkal süllyedt, a Richter minimális emelkedésre volt képes.
A Mol esésében közre játszhatott, hogy a múlt heti száguldás után – két nap alatt 16 százalékkal drágult – a kőolaj ismét felfelé vette az irányt, legutóbb 2-2,5 százalékos mínuszban voltak a különböző olajfajták. Kisebb-nagyobb mértékben estek a nemesfémek és a réz is.
A dollár ismét esett az euróhoz képest, a keresztárfolyam 1,1220-ra emelkedett. A forint minimális mértékben gyengült, 314,60 volt az euró. A feltörekvő devizák közül jelentősebben az orosz rubel gyengült. A kínai jüan erősödött, a kormányzat állítólag beavatkozott a piacon az állami tulajdonú bankokon keresztül.