Minden támogatást igénybe vettünk
Mintegy 6553 támogatási szerződést kötöttek meg, a programban. A rendelkezésre álló 1480 milliárd forint 85 százaléka uniós forrás, 15 százaléka magyar költségvetési támogatás volt. Csak 2015-ben, az utolsó elszámolási évben 1305 támogatási szerződést írtak alá, és 686,32 milliárd forintot fizettek ki.
Az utolsó két évben sikerült az elérhető támogatások 60 százalékát lehívni, ami a hatékony intézményrendszernek köszönhető. Az utolsó másfél évben a támogatások elsődlegesen az egészségügyi intézményeket, a közszféra intézményeit érintették.
Országszerte 270 intézményben hajtottak végre energetikai megtakarítást eredményező fejlesztést, gyakorlatilag nincs kórház, ami ne kapott volna támogatást - mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára, Szabó Zsolt.
Várjuk a következő csomagot
A következő, 2014-2020-as uniós fejlesztési időszak végére valamennyi magyarországi kórház energetikailag felújított, jól működő intézmény kell, hogy legyen. Az új fejlesztési ciklusban 1173 milliárd forint forrás áll rendelkezésre öt fő területre, közöttük a klímaváltozás hatásaihoz való igazodásra, a települési vízellátás és szennyvízkezelés fejlesztésére, az energiahatékonyság növelésére, a megújuló energiaforrások alkalmazására, a hulladékgazdálkodás, a kármentesítés és a természetvédelem fejlesztésére - mondta Szabó Zsolt.
Három új pályázattal bővült a TOPA három új kiírt pályázattal összesen 234 milliárd forint értékben 14 pályázati felhívásra csaphatnak le a megyék és a megyei jogú városok. A három megjelent pályázati felhívás is az önkormányzatok fejlesztéseihez biztosít forrásokat saját terveik megvalósításához a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében. Részletek>>> |