A BMI 50 pont feletti értéke a feldolgozóipari tevékenységek fellendülésére, 50 pont alatti értéke a recesszió irányába való elmozdulásra utal - a mostani érték tehát bőven emelkedást vetít előre, ráadásul nem is kis mértékben.
Így jött ki a BMI
A felmérésben vizsgált részindexek többsége nőtt augusztushoz képest:
A termelési mennyiség indexe nőtt augusztusi értékéhez képest, és 50,0 pont felett maradva a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve, immár huszonötödik alkalommal.
Az új rendelések indexe enyhébben nőtt, és 50,0 pont felett maradva jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva.
A szeptemberi szállítási átfutási idő rövidebb lett augusztushoz képest, de az ütem gyengült.
A vásárolt készletek kilencedik hónapja bővülnek, most némileg gyengülő ütemben.
A foglalkoztatottsági index az elmúlt hónapokhoz hasonlóan szeptemberben is növekedésre utal, az elmúlt egy évben folyamatosan. Az index értéke magasabb lett augusztushoz képest, és ezzel együtt a legmagasabb szeptemberi 1995 óta.
A külpiaci mutatók közül az importindex értéke nőtt augusztushoz képest, és továbbra is 50 pont fölött maradt, éppúgy mint az exportindex.
Drágul a liszt és a vaj, hiánycikk a tojás
Ebben a hónapban acél, különféle alapanyagok, liszt, üveggyártáshoz adalékanyag, vaj és vasanyagok kapcsán jeleztek a válaszadók jelentősebb áremelkedést. Hiány volt alapanyagból (vas, fém, kőzetgyapot), csomagolóanyagból, elektronikai alkatrészből, galvanizált szolgáltatásokból, hidraulikus munkahengerből, papíripari alapanyagból (rost), tojásból.
Jelentősebb árcsökkenésről cukor, élősertés és repceolaj esetében számoltak be a válaszadók.