- Etiópiában 13 hónapot tartanak számon egy évben, valamint a naptárjuk nyolc évvel hátrébb jár. A napok kezdete sem éjfélre, hanem napfelkeltére esik. Így tehát Etiópiában az újév szeptember 11-én kezdődik, a karácsony pedig éppenséggel január 7-re esik.
- Koreában és egyéb ázsiai országokban például, amikor megszülettél, már egy évesnek számítják az életkorod, amely mindig eggyel növekszik újévkor. Tehát ha például december 29-én születtél, akkor újév napján immár kettő éves vagy ezen tradíciók alapján.
- Az ősi hawaii hagyományok szerint az újév ünneplése négy hónapon keresztül tartott, amikor is tilos volt a háborúzás, senki nem dolgozott, az emberek pedig táncolással és lakmározással töltötték ezt az időszakot.
- Az oroszok valójában kétszer szilvesztereznek, egyszer ugyanis a január elsejét, majd pedig a január 14.-ét is ünneplik.
- Több országban, így nem csak hazánkban népszerű az a hagyomány, hogy a szilveszterkor való piros színű alsónemű viselése szerencsét hoz az új évben.
- Az ősi Perzsiában tojásokat ajándékoztak egymásnak az újév köszöntésére, mert úgy vélték, termékenységet biztosít.
- Számos hagyomány szerint elengedhetetlenül fontos, kit puszilunk meg vagy köszöntünk fel először éjfélkor, ugyanis ez meghatározó lehet az elkövetkező tizenkettő hónap tekintetében.
- A New Yorkban található Times Square-n folyik minden évben az egyik legnagyobb szilveszteri buli, ahol körülbelül 907 kilógramm konfettit szórnak a hatalmas tömegre éjfélkor. Nem semmi mennyiség!
- Európában Berlin tartja a legnagyobb nyílvános szilveszteri partit, amelyre legalább egymillióan szoktak elmenni. Ennek fő helyszínét a brandenburgi kapu adja, ahonnan természetesen a tűzijáték is megtekinthető.
- A legdrágább tűzijáték show Dubaiban látható általában, amit a város legmagasabb épületéről, azaz a Burj Khalifáról szoktak indítani.
Forrás: www.szilvesztertipp.hu - www.szallasvadasz.hu/szilveszteri-ajanlatok/