1. A kisvállalkozások gyenge láncszemnek tűnnek a hackerek szemében
Általában azokat a kibertámadásokat kapja fel a sajtó, amelyek nagyobb, nemzetközi szinten is ismert vállalatokat érintenek – kárfelméréskor pedig millió vagy milliárd forintos veszteséggel lehet számolni ilyen esetekben. Azonban tucatnyi kisebb vállalat is elszenved IT támadásokat hazánkban is, viszont hírnév hiányában ezek nem jutnak el az újságírók tolláig annak ellenére, hogy gyakran ilyen esetekben is jelentős, ha nem végzetes a kár.
A kis és KKV cégek sokkal könnyebb célpontot jelentenek a hackereknek korlátozott IT biztonság büdzséjük miatt. Ezek a vállalatok általában csak minimális összegeket szánnak a védekezésre, pedig a megelőzés minden esetben olcsóbb, mint a károk utáni helyreállítás.
2. A home office-nak adatbiztonsági kockázatai is vannak
Ugyan a remote munka kényelmes és javítja a munkamorált, de IT biztonsági szempontból egyértelműen rizikós az érzékeny üzleti adatokra nézve. Az otthoni munkavégzést úgy lehet biztonságosabbá tenni, ha a cég áldoz a magasabb fokú biztonságra, valamint a dolgozókat is edukálja a témában. A két- vagy multifaktoros hitelesítés bekapcsolása, VPN, tűzfalak, vírusirtók és végponti titkosítás használatával az irodán kívül is biztonságos munkahely teremthető.
3. Elhanyagolt GDPR megfelelés
Ugyan az egységes GDPR szabályzat nem 2022-ben lépett érvénybe, de ennek ellenére még napjainkban is súlyos bírságokra számíthat az, aki évekkel ezelőtt félvállról vette az adatvédelmi szabályozást vállalkozásában. A kibertámadások ugyan nem kerülhetők el 100 százalékban, de jelentősen alacsonyabbak a bírságok, ha a cég megpróbálta megelőzni a tragédiát.
A Systemfarmer Zrt. több mint 15 éve foglalkozik IT biztonsági tanácsadással és megoldásokkal. A Microsoft Gold Partner cég segít, hogy a te üzleti adataid is a legnagyobb biztonságban legyenek a Microsoft felhőben.