Ahogy arról a Privátbankár.hu-n is beszámoltunk, az Apple az iPhone 7-tel egy időben bemutatta okosórájának új generációját is. A Series 2 modellek között van olyan, aminek a szíját a francia Hermes táskagyártó csinálja, de az egyes széria 18 karátos aranyórája kikerült a kínálatból - jelentette a Bloomberg. A 17 ezer dolláros aranyóra helyett egy kerámia-változat a legdrágább, ami már 1249 dollártól elérhető.
Nem divatcikk ez, hanem fitnesz-óra
A Bloomberg felhívja a figyelmet: az Apple kezdetben még divatos kiegészítőként próbálta eladni óráját, majd egyre inkább fitnesz-eszközként - nem véletlen, hogy a mostani szériában vannak a Nike-val közös brand alatt futó sportváltozatok is. Rá kellett jönniük, hogy a luxustermékek marketingje egy igazán speciális és nehéz terület.
A svájci óragyártók nem véletlenül nem rettentek meg az új kihívótól - az évszázadok alatt felhalmozott szaktudás nem tűnik el nyomtalanul csak azért, mert egy új szereplő jelenik meg a tech-szektorból. James Dowling, aki a Rolex órákról még könyvet is írt, úgy véli: az Apple tulajdonképpen elismerte, hogy a terméke nem üti meg a luxuskategóriát az órák között - sőt, valójában nem is a karórák közé sorolja, hanem a fitnesz-eszközök közé.
Ideje, hogy a hagyományos gyártók komolyan vegyék az okosórát
Bár a csúcskategóriás piac meg sem érezte az Apple belépését, tény, hogy az alacsonyabb árkategóriban azért rávette a gyártókat némi innovációra: a Montblanc és a TAG Heuer is "okos" funkciókkal ellátott órákat dobott piacra. A TAG Heuer okosórája 1500 dollárba kerül, az Intellel és a Google-lel együttműködve fejlesztették. Igencsak bölcs előrelátásra vall, hogy a társaság azt vállalja: ha az okosóra elavulttá válik, a vásárlók becserélhetik azt egy "sima" mechanikus modellre.
Az LMVH francia luxustermék-konglomerátum órákért felelős részlegének vezetője szerint az Apple lépése arra utal, hogy a legfelső kategóriás gyártók jól tették, hogy nem nyitottak az okosórák irányába. Az alacsonyabb kategóriákban viszont mindenképp érdemes elgondolkodni az okosórák bevezetésén: ha az Apple tényleg a második legnagyobb szereplő lett a piacon anélkül, hogy korábban valaha is órával foglalkozott volna, az azt jelenti, hogy az okosóráknak igenis lehet jövője.