Hogyan ismerhető fel a lúdtalp?
Lúdtalp alatt azt értjük, amikor a láb egészséges boltozata lelapul, tehát a szerkezete jelentősen megváltozik. Ebben az esetben az izmok és szalagok már nem tudják az ideális magasságot tartani. Először a hosszanti boltozat magassága csökken, idővel pedig a harántboltozat is nagymértékben megsüllyed. Sajnos egy efféle állapot egyéb mozgásszervi problémákkal is járhat. A harántcsontozatot azonban tehermentesíthetjük speciális talpbetétekkel, melyeket a Rehaker.hu lúdtalpbetétek kínálatából egyszerűen beszerezhetünk.
Nem kezelve ugyanis további panaszok is megjelenhetnek, például boka-, térd- és derékfájdalom egyaránt. Ajánlott a Pedibus 3000 Vital termék, mely a hosszanti izmok terhelésének mérsékelése révén csökkenti a derék- és hátfájdalmat. Puha, rugalmas kialakításának köszönhetően, ismét könnyedebbé, örömtelibbé válhat a járás. A lúdtalpbetét párnácskája azáltal, hogy megemeli a harántot, csökkenti az esélyét a bütyök vagy kalapácsujj kialakulásának. Másrészt a talpbetét viselésével a bőrkeményedések megjelenését is megelőzhetjük.
Hogyan használjuk helyesen a lúdtalpbetétet?
A speciális talpbetétekkel kapcsolatban fontos megemlítenünk, hogy a kiválasztásukat és alkalmazásukat megelőzően javasolt szakorvosi vizsgálatot beiktatni. Ezzel felmérhető az aktuális állapot, meghatározható a rendellenesség, ami pedig alapvető a megfelelő talpbetét beszerzésekor.
Figyeljünk oda a fokozatosságra! Eleinte csupán néhány órán keresztül viseljük, majd ezt az intervallumot növelve, apránként szoktassuk hozzá lábunkat. Idővel az egész nap történő alkalmazás is indokolttá válhat. A rendszeres, szakszerű viselés jelentősen enyhíti a panaszokat, viszont helytelen használat mellett nem várhatók pozitív változások.
A talpbetétek időnkénti kiszellőztetése és tisztítása szintén létfontosságú, ugyanis a komfortos viselés megköveteli a higiénikus alkalmazást. A mosószeres tisztítás után mindenképpen töröljük szárazra, és csak azután kezdjük ismét használni.
Az ellaposodott talpbetétet cseréljük le mihamarabb!
Megelőzhető-e a lúdtalp?
Mit tehetünk annak érdekében, hogy csökkentsük a lúdtalp kialakulásának esélyét?
A lábizmok tornáztatása, erősítése, valamint a rendszeres mozgás az egyik legjobb módja a prevenciónak. Szintén javasolt például az időnkénti mezítláb járás, mivel az egyenetlen talaj révén a lábizmok erősödnek. Ezt természetesen biztonságos környezetben, körültekintően szabad végezni, lehetőleg otthon a kertben.
Ne feledkezzünk meg a kényelmes cipőről sem! Sokan nem gondolnak bele, de rengeteg múlik a lábbelin is.