A fix szúnyogháló az, ami tökéletesen véd a különböző rovarok, bogarak ellen. Ez a szúnyogháló akár a redőny elé is felszerelhető, aminek következtében alul a párkányra, felül a redőny tokjára illeszkedik. Itt egyedüli illeszkedési problémát a párkány egyenetlensége idézhet elő.
Vízszintesen mozgatható rolós szúnyogháló
A vízszintesen mozgatható szúnyoghálót leggyakrabban ajtókon alkalmazzák, bár az is előfordul bizonyos esetekben, hogy ablakra is választják. A vízszintes mozgatású rolós szúnyogháló tokja az ajtó egyik függőleges részén kerül felszerelésre. A hálót alul és felül egyaránt fel kell fogatni, ami ennek köszönhetően a 32 mm széles sínek között lesz mobilizálható. A másik, azaz a hosszabbik oldalon pedig egy 20x20 mm-es mágnescsík kerül felszerelésre, amire kihúzott állapotban rögzítve lesz a szúnyogháló.
Attól függően, hogy egy-, illetve kétszárnyas ajtóval rendelkezünk-e, mindenképp meghatározott méretű szúnyogháló kerülhet fel rá. Ez azt jelenti, hogy az előbbi esetében maximum 120 centiméteres, illetve az utóbbinál maximum 240 centiméteres szúnyoghálót jelent. Ha redőnyt is felszereltetünk mellé, akkor a redőny fog az ablakhoz közelebb kerülni.
Függőleges rolós szúnyogháló
Ezt a kivitelt kifejezetten ablakokra találták ki. A függőlegesen mozgatható szúnyogháló esetében a háló tokja az ablaktok felső síkjába lesz rögzítve, így a háló fel és lefelé egyaránt mozgatható a függőlegesen lefutó, 32 mm szélességű, kefézett vezetősínnek köszönhetően. A hálót a párkányra szerelt akasztóprofilba rögzíthetjük.
Ha egyszerre szereljük fel a redőnnyel, akkor dupla lefutó sínt kell használni, aminek köszönhetően az ablakhoz közelebb kerül a szúnyogháló, míg távolabb a redőny.
Vízszintes, pliszé szúnyogháló
Ha ilyet választunk, akkor a keretet szemből rögzítik a nyílászáróra. A szúnyogháló vezetése zsinóros vagy láncos technikával jön létre, ami ennek köszönhetően bármikor megállítható. Csendes és könnyen működő választás, valamint még útban sincs, mivel a vezetősín összesen 2 milliméterrel emeli meg az aljzatot.