A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Facebook-közleménye szerint az autóst Röszkénél állították meg a pénzügyőrök, a vezető szerint nem volt bejelenteni való áru a kocsijában. A hatóság ugyanakkor úgy döntött, hogy átvizsgálja a járművet, így bukkantak a csomagtartóban egy ketrecben két görög teknősre, akiket egy kartondoboz alá rejtettek.
A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őrének előzetes szakvéleménye szerint az elrejtett állatok görög teknősök, amelyek védettek, behozatalukhoz CITES engedély szükséges. A NAV munkatársai így lefoglalták a védett állatokat, a német férfi ellen pedig természetkárosítás miatt feljelentést tettek a rendőrségen.
Mi az a CITES? A Washingtoni egyezmény vagy más néven (CITES) (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora – Egyezmény a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről), nemzetközi kormányközi egyezmény, amelyet azért hoztak létre, hogy a vad növények és állatok egyedeivel folytatott nemzetközi kereskedelem ne veszélyeztesse fennmaradásukat. Az engedély védett és fokozottan védett állatokra is vonatkozik, valamint kiterjed élő állatokra, preparátumokra, valamint a belőlük készített tárgyakra, így táskákra, cipőkre vagy dísztárgyakra is. Forrás: Wikipédia |