Az okosotthon rendszerek pontosan ezt a hiányt orvosolják, s kihozzák az épületből a legtöbbet, ami benne rejlik.
Amikor az épület is okos
Amikor épületautomatizálásról beszélünk, akkor legelőször a Nective Smarthome System jut az eszünkbe, s természetesen ez nem véletlen. Ezzel az okosotthon rendszerrel ugyanis külön programozás nélkül valósíthatjuk meg a teljes szisztémát, így jelentős összeget spórolva, ami a kiadásainkat illeti. Hiszen a programozó munkadíja tetemes tételt képvisel(ne) a végösszeg szempontjából.
A telepítés gyorsabb, egyszerűbb és olcsóbb, hiszen a vezérlőszoftverekkel az univerzális hardver már eleve előre programozottan rendelkezik. Mivel itt egy elosztott intelligenciájú vezérlés történik, így minden egyes modul önállóan is képes működni, ezáltal pedig fokozottabb biztonságot is kapunk, hiszen bármi gond adódik, az nem jár együtt a teljes rendszer elakadásával.
Programozásra a későbbiekben sincs szükség, hiszen a tulajdonos képes saját maga szabályozni a funkciókat, mindezt pedig egy felhasználóbarát, mobiltelefonra telepíthető applikáció segítségével igazán egyszerűen tudja megvalósítani. Természetesen a telefonos megoldás teljes mértékben biztosítja a lehetőségét annak is, hogy távollétünkben is vezérelhessük a rendszert, illetve értesítéseket kapjunk annak aktuális állapotáról.
Hogyan épül fel a Nective Smarthome System?
A rendszert több univerzális egység, úgynevezett Nective Light modul alkotja. Ez már eleve előre van programozva, így több mint húsz különböző egység vezérlésére képes. Azonban egy ilyen modul egyszerre csak egy dolgot irányít, például a fűtést. Éppen ezért, minden egyes dologhoz, amelyet be szeretnénk vonni a szisztémába, szükség lesz egy újabb modulra - pontosan ezáltal biztosított egyszerre az önállóság és a rendszerben történő működés.
Egy darab modul meghatározott számú egységet, például nyolc darab lámpát képes szabályozni, ezért szükség esetén több olyan Nective Light is lehet a rendszerben, amely funkciójában ugyanazt csinálja, de nem azonos lámpákat, hanem másik nyolcat irányít.
Amikor megtörténik a modulok beállítását követően az összekapcsolásuk, akkor ezek automatikusan konfigurálják a komplett rendszert, s máris működőképes az új okosotthon szisztémánk.
Megéri ez a befektetés?
Egy új építésű ingatlan esetében a költségek körülbelül 1%-áért megvalósítható a Nective rendszere, ezáltal pedig nemcsak a kényelmi funkciókat bővítjük, hanem a teljes ingatlan működését egy egészen új szintre emelhetjük. Az ár elenyésző, amit ez a beruházás igényel, miközben energiahatékony működést, nagyobb biztonságot és kiemelkedő komfortot is képes nyújtani, és végre kihozhatjuk a maximumot modern rendszereinkből.