A szoftvereikkel ellátott gépek több mint egymilliárd támadást blokkoltak a harmadik negyedévben, 33,1 százalékkal többet, mint az előző negyedévben. 110 millió e-mail cím volt fertőzött.
Hétezer új trójai született, ők főleg banki adatok lopására szakosodnak, míg a mobilos kártevők már majdnem 75 ezren vannak. A negyedévben mintegy 70 országban próbáltak banki adatokat lopni, ez több mint a duplája a korábbi számnak.
Az idei legveszélyesebb
Az IT-szakma biztonságtechnikai ága vörös riasztást adott ki a kiemelten veszélyes Bash/ShellShock sérülékenység miatt, ami teljes hozzáférést tesz lehetővé az operációs rendszerhez egy sor széles körben használt eszközön, többek között routereken és vezeték nélküli elérési pontokon.
Két, többek közt ezt a módszert is használó hálózatot leplezett le idén az orosz techcég, a „Crouching Yeti” és az „Epic Turla” hackerei egy ideig biztosan nem támadnak újra.
Az idei legnépszerűbb
A magyar interneten gyakorlatilag percenként bele lehet futni adathalász vagy spammer oldalakba. Ezek valamilyen plusz tartalom, ismerőseink meztelen videója vagy egy híresség vallomása ígéretével vonzzák be a kattintásokat, rendszerint egy látszólag üres oldalra. Itt rejtett kódok pillanatok alatt megtámadják számítógépét, Facebook-fiókját.
Honnan jönnek?
Bár azt már az internet hőskora óta tudjuk, hogy a látszólagos tartózkodási hely nem jelent semmit az interneten, most mégis nézzük, mely országokból érkezik a rosszindulatú behatolási kísérlet?
Az esetek harmadában amerikai IP-címről érkezik a támadás, a második legtöbb Hollandiából, majd Németországból, Ukrajnából, és végül Oroszországból.