Mivel úgy tűnik, hogy a következő évtized elejére gyökeresen átalakul az életünk, ezért nem árt, ha tisztában vagy te is azzal, hogy mi fogja meghatározni az előttünk álló évtizedeket. Ez ugyanis nem más, mint az IoT, vagyis a Dolgok internetje, azaz az egymással kommunikáló eszközök kora köszöntött ránk, úgy tűnik.
Mi köze az IoT-nek a szórakozáshoz?
Ha erre kimerítő választ szeretnél kapni, akkor feltétlenül kövesd nyomon az IOT magazin szórakozást érintő okosmegoldásait, amelyekről mindig első kézből értesülhetsz, ha velük tartasz.
Bár már a mobiltelefonunk is tud más gépekkel kommunikálni, gondolj csak az okostelefonos fizetésre vagy a lépéseidet számláló alkalmazásokra, azért a szórakozás terén mégiscsak a televízió és a különféle filmes oldalak, mint amilyen a Netflix, az HBO Go vagy akár az Amazon, mind-mind okosmegoldásokat alkalmaznak, így teljesen a saját igényeidre szabhatod a műsorok megtekintését.
Természetesen az egyre népszerűbb okosóra is idetartozik, hiszen a telefonoddal kommunikálva fel tudja mérni egészségügyi állapotodat, megtekintheted a naptáradat, e-mailezhetsz, de akár még más okoseszközöket is vezérelhetsz róla.
De ne feledkezzünk meg a munkáról sem!
Merthogy a Dolgok internetje által kínált okosmegoldásokat nemcsak a szórakozás területén lehet alkalmazni, hanem az élet rengeteg másik szférájában is.
Így lehet az, hogy az autókba épített szenzorok előre jelzik a fogyóban lévő benzint, lehetőséget biztosítanak, hogy az autószerelő távolról diagnosztizálja a meghibásodásokat, sőt még a fékek kopásáról is kaphatsz jelzést, így még biztonságosabban haladhatsz az utadon.
Persze az egészségügyet sem hagyja ki az IoT, így egyes szívimplantátumok esetén a beépített eszköz azonnal mentőt hív, amint a szívinfarktus tüneteit érzékeli.
Egyelőre azonban talán az otthonokban hódít a legjobban az IoT által összekapcsolt eszközpark, így dolgozhat a kezed alá a sütő, a fűtés, a villanykörte, de akár még a villád is.
Sőt a mezőgazdaság, a szállítmányozás, de még a városok világítása sem marad okosmegoldás nélkül, így rengeteg folyamat lesz automatizálható, és ezáltal optimalizálható.
Az okosmegoldások határa a csillagos ég
A fentebb felsorolt területek rengeteg innovatív megoldást alkalmaznak már ma is, amelyek mind-mind azt hivatottak elérni, hogy minél hatékonyabban történjenek a dolgok.
Az pedig, hogy 2030-ra már 125 milliárd eszközt jósolnak, hogy az internethez fognak kapcsolódni, ez tökéletesen abba az irányba mutat, hogy hamarosan jönnek az okosvárosok, az okosgyárak és az okosvállalatok.
Ne maradj le semmiről, olvasd az IOT magazint!