
A termék legelőnyösebb tulajdonsága, hogy könnyű, és mégis strapabíró, az időjárás viszontagságainak ellenálló, könnyen kezelhető, vágható, alakítható. Ütéssel, rúgással, sőt kődobálással sem okozhatsz kárt benne, ezek után már nem meglepő, hogy a jégverésnek is ellenáll. Szerelése nem bonyolult, viszont minden, a beépítéshez szükséges szerelési tartozékkal is rendelkezned kell ahhoz, hogy a végeredmény valóban tartós legyen.
A polikarbonát lemez kiválasztása
Attól függően, hogy milyen fényáteresztést, beláthatóságot szeretnél a lefedni kívánt teraszon, dönthetsz a víztiszta, bronz vagy opál színű lemez mellett. Javasoljuk, hogy mindkét oldalon UV-kezelt típus mellett dönts, mert azok sokkal hosszabb élettartammal bírnak, a hosszan tartó, erős napsugárzásnak jobban ellenállnak. Teraszra történő burkolás esetén a 10mm vastagságú lemez elegendő.
A megfelelő alátámasztás
Az alátámasztás általában szarufával történik, ha 105 cm-es kiosztás mellett döntesz, akkor az illesztések sem fognak látszani, hiszen a lemezek ilyen szélességtől kaphatóak. Viszont figyelembe kell venni, hogy amennyiben nagy terhelésnek lesz kitéve a lemez, akkor 70cm-ként érdemes az alátámasztást elvégezni.
Ebben az esetben „H” toldó profilt is szükséges használni az illesztéseknél. Fontos, hogy a lemez cellái (légpárnái) mindig a lejtés irányába nézzenek, mellyel a megfelelő vízelvezetés mellett a hosszú élettartamot is biztosítod.
További, a szereléshez szükséges anyagok
A lemezen és a különböző profilokon kívül szükséged lesz szerelési tartozékokra is, melyek az alábbiak:
● Csavar és alátét
● Vízhatlan kupakok
● Fektető és tömítő gumi
● Szivacs és szalagok
Az egyes lemezeket leszorító profillal tudod egymáshoz illeszteni, a rögzítést pedig hatlapfejű önfúró csavarral és neoprénes alátéttel, 30 cm-két szükséges elvégezni. A profil két oldalába érdemes EPDM gumitömítést is használni, mely vízzáró és tömítő tulajdonságával hozzájárul a polikarbonát lemez tartósságához.
Amennyiben a szarufán nincs fektető gumi, akkor öntapadós alátét szivacs csíkot kell használni. A végek lezárásához, valamint a csavarok vízhatlanná tételéhez pedig műanyag kupakok használatát javasoljuk.
Végezetül pedig a teljes vízállóság megőrzése érdekében a légkamrák végeit is le kell zárni. Az alsó végeket páraáteresztő szalaggal és ALU vízorros profillal, míg a felső végeket párazáró szalaggal és ALU „U” profillal zárjuk le. Ha Te is világos teraszra vágysz, mindenképp nézz körül a Polikarbonátfutár.hu oldalán.
(x)