Abban semmilyen újdonság nincs, hogy aki a termelésben vagy ahhoz kapcsolódó ágazatokban tevékenykedik, általában a lehető leghatékonyabb módon szeretne üzemelni, miközben a kiadásait minimalizálja. Igaz ez a raktározás esetében is, ahol viszont némileg komplexebb az egész világon zajló automatizációs váltás bevezetése, írja az Ipari magazin. Nem szabad tehát leegyszerűsíteni annyira, hogy az emberek gépekkel történő helyettesítéséről van szó.
Milyen előnyei vannak az emberek által végzett munkának?
Kisebb raktárak esetében sokszor fel sem merül az automatizáció kérdése, hiszen a kézi raktározás jól mérhető, átlátható, nem utolsó sorban nem igényel nagyobb beruházásokat sem. A kollaboratív robotok alkalmazása is mutatja, hogy sok esetben nem pótolható az emberi leleményesség, viszont remekül megoldható, hogy ember és gép együtt dolgozzon, egymást segítse. Részleges automatizációval kisebb kiadások mellett is fejleszthető a raktározás, a hatékonyság növelhető, de nem kell lemondani eközben a bármikor segítségül hívható szaktudásról sem.
Miért jó az automatizáció?
Az átlátható és egyszerű folyamatokat, amik jól tervezhetőek, kisebb ingadozásokkal és változásokkal járnak, jóval egyszerűbb automatizálni, de akkor érdemes csak a váltáson gondolkodni, ha egy nagyobb raktárról van szó, amit kizárólag az emberi munkával már nehezebb jól működtetni. Ezzel az egyszeri beruházás után költségtakarékosabban működhet a raktárunk, nem mellesleg lényegesen biztonságosabbá tehető ilyen módon több munkafolyamat is. A nehéz emeléseket akár a programozható robotok is el tudják végezni, ezzel is gyorsabbá, hatékonyabbá és biztonságosabbá téve a munkát.
Cikkünk az Ipari hírek, a Sopronnet, a Szeged Kurír, a Budapesti hírek és a Videohírek segítségével jelent meg.