Hírek
Karrier Ha kimerültek vagyunk, jobban fáj minden 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 08:53
Mindenki érzett már fájdalmat, de valószínűleg csak kevesek gondolkoztak el azon, hogy például miért a lábuk fáj, ha a gerincükkel van probléma...
Cikkek 34 ezer Lexus terepjárót visszahív a Toyota 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 08:40
A Toyota összesen 34 ezer Lexus GX 460 és Land Cruiser Prado 150 terepjárót hív vissza világszerte, hogy elvégezzen egy módosítást a gépkocsi stabilitásának javítása céljából - közölték a cégnél kedden. Som Ferenc, a Toyota Motor Hungary Kft. kommunikációs igazgatója arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a lépés magyar autókat nem érint, és Európán belül is csak Orosz- és Franciaországban értékesítették ezeket modelleket.        A japán autógyár éppen egy héttel ezelőtt hozta nyilvánosságra, hogy ideiglenesen felfüggeszti a Lexus GX 460 terepjárók forgalmazását az Egyesült Államokban, miután egy befolyásos amerikai magazin stabilitási hibákat tárt fel a tesztvezetés során. A cég keddi közlése szerint a visszahívott autóknál frissítik azt a szoftvert, ami a járművek menetstabilizáló rendszerét vezérli. Az amerikai Consumer Reports magazin a tesztvezetés során ugyanis azt tárta fel, hogy a gépjármű nagy sebességnél, 90 kilométer/óra felett történő hirtelen irányváltáskor - kisebb mint 90 fok - kisodródhat, legvégső esetben felborulhat.  Som Ferenc elmondta, hogy az ilyen jellegű tesztvezetés végrehajtásához már átlagon felüli vezetői ismeretek szükségesek. Tény azonban, hogy a Toyota meghallgatta a magazin véleményét és további lépésre szánta el magát. A visszahívási kampány a 2009 november végétől 2010 áprilisáig gyártott modelleket érinti, a Toyota japán központjából kedden küldik meg az alvázszámlistát az európai központoknak.    A kommunikációs igazgató ismertette, hogy a visszahívás 13.000 darab Lexus GX 460, és 21.000 darab Land Cruiser Prado 150 terepjárót érint. Ezeket  nagyrészt Észak-Amerikában, Ománban, Szaúd-Arábiában, Kuvaitban, az Egyesült Arab Emírségekben, Oroszországban és néhányat Franciaországban értékesítették - mondta a kommunikációs igazgató. A Toyota ősz óta világszerte több mint 8 millió autóját rendelte vissza különféle meghibásodások kockázata miatt. Kifizeti a Toyota a durva büntetést Újabb hibák - a Toyota leáll a Lexus-eladásokkal A legsúlyosabb bírságot kapta a Toyota MTI
Cikkek Nullszaldós a Diákhitel Központ 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 08:20
A nonprofit elven működő, állami tulajdonú Diákhitel Központ (DK) Zrt. az alapítói célokkal összhangban jelképes, 3 millió forint mérleg szerinti nyereséggel zárta a tavalyi évet - derül ki a társaság éves jelentéséből. A DK 2008-ban nullszaldós volt. A DK mérlegfőösszege 2009 végén a BÉT honlapján közzétett éves jelentés szerint 212,205 milliárd forintot tett ki, egy év alatt 12,4 százalékkal - 23,5 milliárd forinttal - bővült. A társaság saját tőkéje 2009 végén 2,3 milliárd forint volt, 3 millió forinttal gyarapodott 2008 végéhez képest.     A diákhitelek állománya tavaly 12,1 százalékkal - mintegy 20,2 milliárd forinttal - bővült, és 2009 végén 187,37 milliárd forintra rúgott.     A DK a hallgatói hiteleket kötvénykibocsátással és hitelekkel refinanszírozza, kötelezettségeiért az állam készfizető kezességet vállal. Készenléti hitelt vesz fel a Diákhitel Központ Diákhitel: még 11 napig meg lehet gondolni MTI
Cikkek Összeolvadnak a Raiffeisenek 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 08:15
Döntött a Raiffeisen International (RI) és anyabankja, a Raiffeisen Zentralbank (RZB) vezetősége az RZB jelentős részének beolvasztásáról az RI-be - közölte hétfőn este a bankcsoport. A döntés még felügyelőtanácsi és közgyűlési jóváhagyásra vár.     A Raiffeisen Zentralbanknak a fúzióba bevont üzletágait első lépésben egy száz százalékos leányvállalatban egyesítik, majd közvetlenül ezután összevonják a Raiffeisen Internationallal. Az összeolvadással az RI banki működési engedélyt kap Ausztriában és továbbra is a tőzsdén jegyzett vállalat marad. A fúzió nem érinti az RZB-nek az ausztriai Raiffeisen bankok központi tagjaként betöltött szerepét. Az új pénzintézet neve Raiffeisenbank International lesz, vezetője a Közép-és Kelet-Európában jelen lévő RI jelenlegi vezérigazgatója, Herbert Stepic. A felügyelőbizottság elnöke Walter Rothsteiner RZB igazgatótanácsának elnöke lesz.     A bankcsoport márciusban jelentette be az összeolvadás szándékát, s hétfőn létrejött a megállapodás a részletekről. A bank közleménye szerint az így létrejövő bank megerősítené pozícióját Közép- és Kelet-Európában, mint az egyik vezető univerzális bank. Az összeolvadó bank különösen a lakossági üzletágban, a vállalati és a befektetési területen lenne aktív. Raiffeisen: összeolvad az anya a leányával Raiffeisen: a házasság csak az egyik megoldásMTI
Cikkek Széles Gábor fizette a legtöbbet a Fidesz-kasszába 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 08:10
A Fidesz tavaly 2,7 milliárd forintot költött, bevételei 60 millió forinttal haladták meg a kiadásokat, magánemberként pedig Széles Gábor fizette a legtöbbet a pártkasszába - írja keddi számában a Népszabadság a párt hivatalos közlésére hivatkozva. A lap emlékeztet arra, hogy a törvény szerint minden év április 30-ig kell a politikai szervezeteknek az előző év gazdálkodásáról szóló zárszámadást elkészíteniük és közzétenniük. A Fidesz még a választások első fordulója előtt megtette ezt, az MSZP egyelőre nem tette közzé a részleteket - írja a lap.     Összeállításuk szerint tagdíjakból tavaly 140 millió forintot gyűjtött be a kormányzásra készülő párt, ehhez jött hozzá a 833 milliós állami, költségvetési támogatás. Jogi és magánszemélyektől további 200 millió folyt be a Fidesz kasszájába, ezek forrását a törvény szerint csak bizonyos értékhatár felett kell bevallani nyilvánosan. A pártkasszát 24 millióval gyarapította a Fidelitas, és 28 millióval a Nemzeti Fórum. A belföldi magánszemélyek közül Széles Gábor nagyvállalkozó adta a legtöbbet: tízmillió forintot. A Magyar Hírlap és az Echo TV tulajdonosát a párt EP-képviselői követik a névsorban: Deutsch Tamás, Schmitt Pál és Szájer József is egy-egymilliót fizetett a közösbe.     A Fidesz tavaly 1,3 milliárd forint hitelt vett fel, de ugyanennyi szerepel a hiteltörlesztés rovatban is. A politikai tevékenységre fordított kiadások pedig (EP-kampány, konferenciák) több mint félmilliárdot tettek ki. Naszvadi György lehet a pénzügyek felelőse Orbán már csak egy hétig pártelnök? Népszabadság
Cikkek Benzin: így számol az APEH 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 08:06
Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) közzétette a fogyasztási norma szerinti üzemanyagköltség-elszámolásban májusban alkalmazható üzemanyagárakat. Eszerint a 95-ös ólmozatlan motorbenzin literenként 335 forinttal, a gázolaj 310 forinttal, a keverék 362 forinttal, az autógáz pedig 179 forinttal számolható el a jövő hónapban. Ha a személyi jövedelemadó törvény hatálya alá tartozó magánszemély az üzemanyagköltséget a közleményben szereplő árak szerint számolja el, nem szükséges az üzemanyagról számlát beszereznie. A héten nem lesz benzináremelés Egy éve 75 forinttal volt olcsóbb a benzinMTI
Cikkek Kikerülik a cégek a rehabilitációs hozzájárulást 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 08:03
Komolyabb elmaradás mutatkozik a rehabilitációs hozzájárulás terén a Világgazdaság szerint. A lap keddi számában emlékeztet arra: a tavalyi évi 177.600 forintról a kabinet 2010 elejétől 964.500 forintra emelte e közteher mértékét. A múlt évi 15 milliárd forintos éves bevétel helyett pedig ennek több mint a négyszerese szerepel 2010-es célszám gyanánt. A teljesítés azonban egyelőre messze elmarad a reményektől: az év első három hónapjában az előirányzat 5,6 százaléka folyt be az alap kasszájába.     E mögött minden bizonnyal az húzódik meg, hogy a megnövekedett hozzájárulásra tekintettel a cégek "nyitottabbakká" váltak a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatása iránt, márpedig ha teljesítik az ezzel kapcsolatos elvárásokat, akkor nem kötelesek befizetni a már említett, meglehetősen tetemes közterhet - írja a lap.     Egyelőre nehéz megbecsülni, hogy az év végére vajon sikerül-e valóra váltani a Munkaerőpiaci Alap 18,4 milliárd forintos szufficitet takaró egyenlegtervét. Egyelőre ugyanis 4,8 milliárd forintos mínuszt mutat a mérleg, holott tavaly az első három hónapban – a válság ellenére – több mint 10 milliárd forintos többletet halmozott fel az alap - írja a Világgazdaság. Javult a megváltozott munkaképességűek helyzete Meg kellene szüntetni az iparűzési adót? Munkakérdés: ki tud ma elhelyezkedni?Világgazdaság
Cikkek Feladat nélkül maradnak az önkormányzatok? 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 07:53
A Népszabadság úgy tudja, hogy az új Fidesz-kormány megerősíti a megyéket, az önkormányzatoktól pedig elvonja az államigazgatási feladatokat. A lap keddi számában azt írja: komoly egyetértés mutatkozik abban, hogy az önkormányzati feladatrendszert "le kell tisztítani". Becslések szerint 2.500-3.000 ilyen feladat van, és a lap megemlíti: állami kézbe vehetik például az okmányirodákat vagy az építési engedélyezési eljárásokat. Ezzel egyidejűleg összevonnák a területi államigazgatási szerveket, az úgynevezett dekókat - írja a lap. A cikkben kérdésesnek nevezik, hogy mit kezd a Fidesz az önkormányzati szolgáltatásokkal, így például az egészségüggyel vagy az oktatással. Bár még nincs végleges döntés a közigazgatási struktúra átalakításának minden részletéről, a párt egészségügyi programján dolgozó munkacsoportok javaslatai közt van olyan is, amely erős, központi állami irányítású rendszerrel működtetné a közszolgáltatásokat. Ez a modell éppúgy szolgálhatja a Fidesz kórház-visszaállamosítási szándékát, mint az az elgondolás, amelyben az állam kifizetné a nagy kórházi tartozásokat, cserébe az intézmény tulajdonrészének döntő hányadáról a működtető önkormányzatnak az állam javára kellene lemondania - írja a Népszabadság. Szocpol: egyenes út az összeomláshoz Naszvadi György lehet a pénzügyek felelőse Hiánycél: Orbánék tárgyalnak, majd emelnek? Népszabadság
Cikkek Szocpol: egyenes út az összeomláshoz 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 07:49
Az ország tönkretételével lenne egyenlő szakértők szerint, ha a Fidesz választási ígéretét betartva valóban visszaállítaná a szocpoltámogatást és a kedvezményes kamatozású lakáshitelezést, ezek az intézkedések már 2000-től megrendítették a költségvetést - írja keddi számában a Népszava. A lapnak nyilatkozó Inotai András, az MTA Világgazdasági Kutatóintézetének igazgatója elmondta: a Fidesz hasonló intézkedései már 2000-től megrendítették a költségvetést. Az akkori kedvezményes hitelezés, illetve támogatási rendszer terheit a mai napig is viseli a költségvetés.     Inotai András felelőtlenségnek és betarthatatlannak tartja azt a fideszes ígéretet, amely szerint kormányra kerülése esetén a párt évi 40 ezer új lakás építését támogatja majd. Külföldi forrásokat ugyanis nem lehet és nem is célszerű a jelenlegi válságos világgazdasági helyzetben erre a célra fordítani. Hazai pénzeszközök pedig nem állnak rendelkezésre, csak akkor, ha a Fidesz adóemelést hajt végre, vagy elvonja a pénzt más szociális területekről - írja a lap.     A PM szakembere a Népszavának elmondta: az, hogy tavaly megszűnt a korábbi lakástámogatási rendszer, még abban az évben 20-30 milliárd forintos megtakarítást hozott a költségvetésnek. Ez a megtakarítás évről évre emelkedik. Idén 60-70, jövőre pedig már 70-80 milliárd forinttal könnyítené meg az államháztartás kiadási oldalát. A lakásfelújítás akár 40 százalékot is hozhat Fel kell támasztani a szocpolt? Hogyan adjunk túl a jelzáloggal terhelt házon? Most kellene lakást venni - de miből?Népszava
Cikkek Egy forintot sem fog hozni a pókertörvény? 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 07:42
A pókertörvény hatályba lépésével a játékosok a szomszédos államokba ruccannak át játszani, aminek következtében akár 1,5 milliárd forint is eltűnhet Magyarországról
Cikkek Magasabb árrést fizettek az áramfogyasztók 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 07:35
Magasabb árrést fizettek tavaly az áramfogyasztók az egyetemes szolgáltatóknak a szabályozásban megengedettnél, így csaknem egymilliárd forintos többlet alakult ki, de az egyes felhasználóra vetített összeg olyan alacsony, hogy nem is kapnak vissza pénzt - írja a keddi Magyar Nemzet. A lap a Magyar Energia Hivatal vizsgálatának eredményeit ismerteti: a MEH megállapította, hogy valamennyi egyetemes szolgáltató túllépte a megengedett árrést tavaly. A hivatal szerint azonban a szolgáltatók nem követtek el jogsértést, mivel az árrés mértéke előre csak korlátozott pontossággal becsülhető.     Összességében a négy egyetemes ellátónak 957 millió forintot kell visszajuttatnia a fogyasztóknak. Boross Norbert, az Elmű-Émász csoport szóvivője a lapnak elmondta: átlagosan 200 forint járna vissza a fogyasztóknak, ám ez olyan elhanyagolható, hogy  inkább úgy döntöttek: a jövőben a társaságok kisebb áremelést érvényesíthetnek majd. Ez kilowattóránként 6 fillért jelent a MEH közlése szerint. Áramfogyasztás: messze vagyunk a csúcstól 20 milliárd forint osztalékot fizet az MVMMagyar Nemzet
Cikkek Naszvadi György lehet a pénzügyek felelőse 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 07:32
A Népszabadság keddi összeállítása szerint a legvalószínűbb, hogy megszűnik a Pénzügyminisztérium önállósága, és csak a költségvetési ügyek maradnak meg a lecsupaszított intézménynél, amelyet a Fidesz-kormány volt közigazgatási államtitkára, Naszvadi György vezethet. Az elképzelések szerint az újonnan létrehozandó gazdasági csúcsminisztérium lehet a gazdája a József Nádor téri intézménynek. Ha így alakul, akkor Matolcsy György – őt tartják e csúcstárca vezetésére a legesélyesebbnek – számára Naszvadi György, a Magyar Államkincstár elnöki tanácsadója referálhat majd az állami pénzügyekről - írja a lap.     Megemlítik, hogy Naszvadi számára nem lenne idegen e terület. Még az Orbán-kormány idején töltött be közigazgatási államtitkári posztot a tárcánál, de munkakapcsolata a PM-mel ennél is régebbre nyúlik vissza: életrajza szerint 1973-tól a kilencvenes évek közepéig különböző beosztásokban tevékenykedett a minisztériumban. Orbán már csak egy hétig pártelnök? Hiánycél: Orbánék tárgyalnak, majd emelnek? "Lesz mozgástere az Orbán-kormánynak" Népszabadság
Cikkek Eyjafjallajökull felébresztheti az alvó vulkánokat 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 07:03
Várható, hogy az elkövetkező évtizedekben a mostaninál sokkal nagyobb vulkánok is aktívak lesznek, azért érdemes már most felkészülni
Cikkek Orbán már csak egy hétig pártelnök? 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 06:57
Az RTL Klub Híradójának információi szerint a választások második fordulója után új elnöke lehet a Fidesznek, ugyanis Orbán Viktor lemond. A pártelnöki posztra Pokorni Zoltán és Kövér László esélyes. Az RTL Klub birtokába került "lehetséges lista" szerint Varga Mihály Fidesz-alelnök és Semjén Zsolt KDNP-frakcióvezető mellett miniszterelnök-helyettes lehet Navracsics Tibor, a Fidesz jelenlegi frakcióvezetője is. A Fidesz leendő frakcióvezetőjeként Lázár Jánost, Hódmezővásárhely polgármesterét nevezték meg.    "Mindezt azonban egyelőre nem erősíti meg a Fidesz vezetése. Orbán Viktor az első forduló után azt mondta, korai még kormányról beszélni" - hangzott el az RTL Klub hétfő esti híradójában. Hiánycél: Orbánék tárgyalnak, majd emelnek? Járai: most tönkre tenne minket az euró bevezetése "Lesz mozgástere az Orbán-kormánynak" MTI
Cikkek A belvíz miatt nem tudnak vetni 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 06:50
Több tízezer hektár eshet ki végleg a művelés alól idén a folyamatos, illetve a csapadékosabb idő miatt újratöltődő belvíz miatt: vagy az őszi vetések kipusztulása következtében, vagy azért, mert el sem tudták kezdeni a tavaszra tervezett vetéseket - mondta Tóth István, a Mezőgazdasági Termelők és Szövetkezők Országos Szövetségének titkára a Napi Gazdaságnak. A lap keddi számában azt írja: a karácsony óta állandó bel- és árvíz egyre komolyabb károkat okoz a mezőgazdaságban. A legkritikusabb időszakban az elöntött területek nagysága elérte a 170 ezer hektárt, majd ez március végére 40 ezer, jobbára mezőgazdasági hasznosítású hektárra mérséklődött, most azonban újból növekedni kezdett - mondta a Napi érdeklődésére Kolozsvári Gábor, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium természeti erőforrások főosztályának szakmai főtanácsadója. Uniós pályázatok: kiegyenesítetlen egyenlet Jégeső: mennyi idő kell a kártérítéshez?Napi Gazdaság
Cikkek Hiánycél: Orbánék tárgyalnak, majd emelnek? 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 06:42
Valószínűsíthető az új magyar kormány részéről az államháztartási hiánycél valamelyes emelése, de csak a Valutaalappal folytatott tárgyalások eredményeként
Adó Határidő előtt kézhez kapjuk az APEH ajánlatát 
Privátbankár.hu | 2010. április 20. 06:16
A határidőhöz képest (árpilis 30-a) két héttel korábban kezdte meg kiküldeni az adóhatóság az egyszerűsített bevallási ajánlatokat az adózóknak
Cikkek Súlyos megpróbáltatások várnak az euróövezetre 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 18:53
Az eurózónában a GDP az idén 1 százalékkal növekedhet, a munkanélküliség még emelkedik, a monetáris unió a válság hatására "kétsebességessé" válhat. Magyarországon is csak lassú növekedés várható - derül ki az Ernst & Young (E&Y) előrejelzéséből. Habár az euróövezet nagy tagállamai közül többnek már tavaly sikerült kilábalnia a válságból, rövid távon továbbra is megpróbáltatások várnak a monetáris unióra az E&Y új negyedéves Eurózóna Előrejelzése szerint. A GDP 2010-ben mindössze 1, 2011-ben pedig 1,6 százalékkal növekszik majd az eurózónában; 2012-ig nemcsak a közös valutát használó tagállamokban, hanem az egész kontinensen nagyon lassú marad a GDP-növekedés.     "Magyarországon idén év vége felé már az élénkülés gyenge jelei mutatkoznak majd. A magyarországi GDP-növekedést az euróövezetben tapasztalható alacsony teljesítmény fogja meghatározni 2011-ben is. Várakozásaink szerint ezt követően veszi kezdetét egy erősebb fellendülés 2012-ben és 2013-ban" - mutatott rá Havas István, az E&Y vezérigazgatója a jelentés kapcsán.     A gazdasági kilábalás nem egyenletesen következik be a monetáris unióban, egy észak-déli növekedési törésvonal alakul ki: a mediterrán tagállamokban és Írországban 2012-ig évente mindössze 0,6 százalékos lehet a növekedés, Németország, Franciaország és a Benelux-országok 1,8 százalékos növekedésével szemben.     Az előrejelzés nem számol a munkanélküliség hirtelen megugrásával, a gazdaságnak azonban jelentősen meg kell erősödnie, mielőtt a termelékenység újra visszatérhet a válság előtti szintre, és a munkaerőpiac újra fellendülhet. A munkanélküliség az idén tovább növekszik a tanulmány szerint - jelenleg 16 milliónál tart -, s 2011-re eléri a 17 milliót az euróövezet tagállamaiban.   Két hétbe telhet, mire Görögország hitelt kap A nehezén túl vagyunk, de korai még örülniMTI
Cikkek BUX: ez már a nagy esés előszele? 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 18:28
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 737,10 pontos, 3,00 százalékos csökkenéssel, 23.863,82 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 30,5 milliárd forint volt hétfőn, a vezető részvények egyaránt gyengültek az előző napi záráshoz képest.     Rózsa Balázs, az OTP Bank Nyrt. tőzsdei műveletek osztályának vezetője elmondta: hétfőn az eladók dominanciája érvényesült a Budapesti Értéktőzsdén. Aláhúzta: a magyar piac a pozitív mozgásokban nem tudott részt venni, így a BUX napi minimumán zárt a hét első kereskedési napján. A szakértő úgy vélte, kifulladt a magyar börzét jellemző optimista befektetői hangulat és megkezdődött a profitrealizáció a piacon.     Rámutatott: a hétfői amerikai tőzsdezárás döntheti majd el, hogy milyen irányba indulnak tovább a piacok, mivel egy negatív zárás érzékenyen érintheti majd az európai börzéket. Hozzátette: a régiós tőzsdék a BUX-hoz hasonlóan teljesítettek hétfőn.     Söre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője szerint elsősorban a Goldman Sachs bankházzal kapcsolatban péntek este kirobbant ügy állt a hétfői esés hátterében, amit a Citigroup vártnál jobb eredménye sem tudott ellensúlyozni. Kiemelte: fontos támaszokhoz érkeztek a BUX vezető papírjai, ezért ha az árfolyamok innen nem pattannak fel a következő napokban, akkor eljöhet a szakértők által régóta várt komolyabb esés a piacon.     A Mol árfolyama 605 forinttal, 3,00 százalékkal 19.545 forintra csökkent, 5,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 187 forinttal, 2,69 százalékkal 6.765 forintra esett, forgalmuk 17,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 33 forinttal, 4,11 százalékkal 770 forintra gyengült, forgalma 5,4 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 1220 forinttal, 2,76 százalékkal 43.000 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el. Az Egis 71,7 millió forintos forgalom mellett 680 forinttal, 3,09 százalékkal 21.320 forintra csökkent. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2.131,51 ponton zárt hétfőn, ez 52,79 pontos, 2,42 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva. Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek Halálra vannak ítélve a vidéki kisboltok? 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 18:20
A demográfiai változások kihatnak Közép és Kelet-Európa kiskereskedelmi szektorára - a régió a nyugat-európaihoz hasonló demográfiai kihívások elé néz
Cikkek Drágább az euró, mint pénteken 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 17:06
Gyengült a forint péntekről hétfőre a bankközi devizapiacon: a forint hétfőn délután fél ötkor a 264,82 forintos euró jegyzésen állt a péntek délután fél ötkor tartott 262,97 forintos jegyzés után. A forint a hét eleje óta folyamatosan erősödő tendenciát követte, majd csütörtök-pénteken nagyjából a 262-263 forintos euró jegyzési tartományban mozgott. Péntek délután a Goldman Sachs ellen emelt felügyeleti vád miatt megrendült befektetői bizalom erősítette a befektetési menedék devizákat, a dollárt és a jent, és gyengítette a magasan kamatozó kockázatosabb deviza-befektetéseket.     A térségbeli devizák árfolyama péntekről hétfőre emelkedett, a forint 264 körüli euró jegyzésről 265,50 közelébe.     A dollárt hétfőn délután 196,74 forinton jegyezték 1,3467 dolláros euróárfolyam mellett. Péntek délután a dollárt 194,50 forinton, az eurót 1,3524 dolláron jegyezték.     A svájci frank jegyzése hétfőn 184,80 forint a péntek délutáni 183,60 forint után, 100 japán jent 213,31 forinton jegyeztek 210,49 forint után. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron A választások jó kondiban tartják a forintotMTI
Cikkek Kifizeti a Toyota a durva büntetést 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 16:40
A Toyota beleegyezett, hogy kifizeti az amerikai kormány által kiszabott rekord összegű, 16,4 millió dolláros bírságot. A japán autógyár nem tájékoztatta megfelelően a szövetségi hatóságokat egyes modelljeinek a gázpedál beragadásával kapcsolatos meghibásodási problémáiról - közölte Ray LaHood közlekedési miniszter hétfőn. A kormány két hete szabta ki a bírságot. A Toyotának - amely január óta 2,3 millió autót hívott vissza az Egyesült Államokban a gázpedálgondok miatt - hétfőig kellett döntenie, hogy elfogadja vagy elutasítsa a büntetést. Újabb hibák - a Toyota leáll a Lexus-eladásokkal A legsúlyosabb bírságot kapta a ToyotaMTI
Cikkek Több ezer közalkalmazottat kirúgnak Horvátországban 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 16:31
A horvát kormány csökkenti az állami kiadásokat, eladja kisebbségi állami tulajdonhányadait a cégekben, és a tervek szerint több ezer állami alkalmazottat elbocsát - közölte Jadranka Kosor horvát miniszterelnök hétfőn egy sajtóértekezleten. Az intézkedésekre Horvátország közelgő európai uniós tagsága miatt van szükség - tette hozzá. Horvátország 2012-ben, vagy ekörül csatlakozik az Európai Unióhoz. A miniszterelnök szerint addig végre akarják hajtani az adó- és a nyugdíjrendszer reformját is. A horvát bruttó hazai termék 5,8 százalékkal csökkent tavaly, és idén várhatóan szintén hanyatlik, miközben a munkanélküliség öt éve legmagasabb szintjén van.     Jadranka Kosor azt mondta, hogy a tervek szerint az állami alkalmazottak 5 százalékának, mintegy 8 ezer embernek mondanak fel, megszüntetik a karácsonyi jutalmakat, illetve számos más juttatást. A horvát kormányfő hozzátette: júniusig visszafizetik a cégekkel szemben felhalmozódott állami adósságot, és eladják az állami részesedést mindazokban a vállalatokban, ahol ez 25 százalék, vagy kisebb. Az emberek nemet mondtak a görög csomagra A görögök nem kérnek a megszorításokból MTI
Cikkek Lemond Lendvai Ildikó? 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 15:47
Lendvai Ildikó nem cáfolta, de nem is erősítette meg hétfőn azokat a sajtóhíreket, amelyek szerint lemond a pártelnöki posztról az országgyűlési választás második fordulója után. A szocialista pártelnök hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta: választási hajrában az ember mindent belead, mindenki teszi a dolgát a posztján. Hozzátette, minden kérdés az MSZP későbbi ellenzéki szerepére, személyi megoldásaira, szervezeti megújítására ezt követően jön.     Az MTI azon kérdésére, megalapozatlanok-e a lemondásáról szóló sajtóhírek, azt válaszolta: amíg választási időszak van, az ezzel kapcsolatos hírekre mindig ugyanazt fogja válaszolni. Újabb pártelnök bukik bele a választásokba Az MSZP a teljhatalom ellen küzd Az MSZP várja az MDF-es szavazatokatMTI
Cikkek Nem tarthat tovább a kampánycsend 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 15:44
Az Országos Választási Irodának (OVI) kötelessége az előzetes választási eredményeket 19 órától szolgáltatni Jóri András adatvédelmi biztos álláspontja szerint. A biztos erről pénteken tájékoztatta az OVI-t és az Országos Választási Bizottságot (OVB), hétfőn pedig közleményben tudatta ezt az MTI-vel. Az adatvédelmi biztos azt írta: az országgyűlési képviselők választásának első fordulóján, április 11-én "a közérdekű adatok megismeréséhez fűződő jog érvényesülésével kapcsolatos visszásság állt elő" az előzetes választási eredmények késedelmes ismertetése miatt, illetve azért, mert a hiteles forrásból származó tájékoztatás hiányában megbízhatatlan forrásokból szivárogtak ki információk.     A biztos szerint "sérült a választási eljárás nyilvánosságának alapelve és a választás eredménye gyors, hiteles megállapításának elve".     Jóri András azt írta: a szavazás befejezésének időpontját a jogalkotó a törvényben rögzíti, a választási eljárási törvény értelmében ugyanis a szavazás napján 19 óráig lehet szavazni és a szavazást nem lehet meghosszabbítani. A törvény szerint a kampánycsend a szavazás befejezéséig tart és azok választópolgárok, akik a szavazóhelyiségben vagy annak előterében tartózkodnak, még szavazhatnak.     "Tekintettel arra, hogy a szavazást nem lehet meghosszabbítani, jogilag azok a választópolgárok is 19 órakor adják le szavazatukat, akik a szavazás zárásakor még a szavazóhelyiségben vagy annak előterében tartózkodnak, és ténylegesen később szavaznak" - foglalta össze álláspontját a biztos.     Jóri András közölte: "az a tény tehát, hogy a szavazóhelyiségben, annak előterében (illetve az OVB jogértelmezését tekintve a szavazóhelyiség előtti sorban) 19 órakor tartózkodó választók rajtuk kívül álló okból nem tudnak 19 óráig szavazni, nem érinti azt, hogy a szavazás befejezésének időpontja, ennek megfelelően a kampánycsend vége a jogalkotó szerint 19 óra".    "A fentiekből következően tehát az OVI köteles az előzetes választási eredményeket 19 órától folyamatosan szolgáltatni" - tette hozzá. Szekeres külföldi sms-ei kampánycsendet sértettek Egy órával tovább tart a kampánycsendMTI
Cikkek A görögök csúcsot döntöttek kockázatban 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 15:23
Történelmi csúcsra emelkedett hétfőn a görög államkötvények kockázati felára, mert a befektetőket továbbra is nyugtalanítja az adósságválsággal küszködő Görögország megsegítésére kidolgozott terv körüli bizonytalanság. A tízéves futamú görög kormánykötvényt hétfőn délelőtt az irányadó német kötvényhez képest 469 bázisponttal nagyobb hozam mellett lehetett csak értékesíteni. Ennél nagyobb kockázati felárat az euró 1999-es bevezetése óta még nem kértek a befektetők, akik pénteken 26 bázisponttal kevesebbel is beérték.     Az Európai Unió (EU) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttsége hétfőn érkezett volna a görög fővárosba, hogy az athéni vezetés kérésére tárgyalásokat kezdjen az EU és az IMF összesen 45 milliárd eurós hitelkeretének lehetséges felhasználásáról, de az izlandi vulkánkitörés miatt a szakértők nem tudtak elutazni a dél-európai országba. A tárgyalásokat ennek ellenére várhatóan még hétfőn megkezdik, egy videokonferencia keretében, és a washingtoni és brüsszeli illetékesek a lehető leghamarabb, ha lehet már szerdán Athénba utaznak, ahol két hétig egyeztetnek majd a görögökkel az adósságválság kezeléséről és egy hároméves reformprogramról, amely a költségvetés és az államszerkezet átalakítását célozza.     Hétfőn nőtt a görög államadósság-törlesztési kockázat fedezetére szolgáló ügyletek (credit default swaps, CDS) árazása is: a görög CDS-díjszabás 24,2 bázisponttal 462,4 pontra nőtt, ami azt jelenti, hogy az adósságtörlesztés megszakadása ellen fedezetet kínáló szereplők 10 millió eurónként évente 462.400 eurót számítanak fel a biztosításért, alig 8 ezer euróval kevesebbet az április eleji 470.000 eurós csúcsnál.     Közben a görög vezetés újabb forrást kíván szerezni a piacról: az államadósság-kezelő központ (PDMA) kedden 3 hónapos futamidejű kincstárjegyet bocsát ki 1,5 milliárd euró értékben. Legutóbb a múlt héten lépett a piacra a PDMA, 6 és 12 hónapos futamidejű papírokkal, amelyek iránt az előző, januári aukcióhoz képest nagyobb volt az érdeklődés, de a hozam is magasabb volt, ami jelzi, hogy a görög állampapírokat változatlanul kockázatosnak tartja a piac. Történelmi csúcson a görög államkötvények kockázati felára Két hétbe telhet, mire Görögország hitelt kap Uniós hitel a görögöknek - kacsa az egész? MTI
Cikkek Négymilliárd dolláros profit a Citigroupnál 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 15:18
A vártnál nagyobb, 4,43 milliárd dolláros első negyedévi profitról számolt be hétfőn a Citigroup, újabb bizonyítékot szolgáltatva arra, hogy az amerikai bankok túljutottak a hitelválság mélypontján. A bank szerint a magas profit a kötvényekkel, részvényekkel és egyéb értékpapírokkal való erős kereskedésnek köszönhető. A Citigroup, amely egyike volt a  hitelválság és a recesszió által leginkább sújtott bankoknak, azt jelentette, hogy hitelezési vesztesége immár a harmadik egymást követő negyedévben csökkent. A Citigroup nyeresége részvényenként 15 cent volt a 25,4 milliárd dolláros profit után. Ezzel az eredménnyel a Citigroup felülmúlta az elemzők csekély veszteséggel számoló előrejelzését.     A tőzsdenyitás előtti bankközi kereskedelemben hétfőn a Citigroup papírjai némi ingadozás, azaz 3,3 százalékos növekedés, majd 2,2 százalékos csökkenés után 4,46 dolláron álltak. Rekordpénzt kerestek a hedge fund-vezetők Citigroup: senkit sem lepett meg a veszteséges negyedév MTI
Cikkek Éjfélig tart nyitva a légtér - nem jár kártérítés 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 15:00
Hétfőn 12 órától éjfélig oldották fel a légtérzárat Magyarország felett, ami pénteken 19 órától volt érvényben - közölte Fehér Imre, a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. kommunikációs vezetője. Hozzátette: a meteorológiai változások függvényében hozzák meg a további intézkedéseket. A légitársaságoktól nem jár kártérítés az elmaradt utazások miatt
Cikkek A bankok optimistábbak, mint a vállalatok 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 14:53
A vállalatok többsége szerint a közeljövőben is csak a jelenlegi, szigorúbb feltételekkel juthatnak banki hitelhez, míg a bankok közel fele a szigor enyhülésére számít
Cikkek A MÁV eladja a MÁV Vagont 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 14:27
A MÁV Zrt. értékesíti a székesfehérvári székhelyű MÁV Vagon Vasúti Jármű Gyártó és Javító Kft.-t nyilvános egyfordulós pályázaton, a felhívás hétfőn jelent meg több napilapban. A MÁV Zrt. az MTI érdeklődésére közölte, hogy a MÁV csoport járműjavítási igényeit a MÁV-Gépészet Zrt. ki tudja elégíteni, az eladásra felkínált társaság árbevételeinek 90 százaléka pedig már nem a MÁV-csoport tagjaitól származik.     A társasági részesedés megtartása nem szükséges sem a MÁV-csoport stratégiai céljainak eléréséhez, sem a napi működéshez. Az értékesítés során a MÁV Zrt. a lekötött eszközeit kívánja felszabadítani és forgóeszközzé konvertálni - közölte a MÁV Zrt.     A pályázati felhívás szerint a mintegy 244 millió forint jegyzett tőke 90 százaléka a MÁV Zrt., 10 százaléka a MÁV Vagyonkezelő Zrt. tulajdonában van, ajánlatot a társaság 100 százalékos üzletrészére, vagy a 100 százalékos üzletrészre és az ingatlanra lehet beadni június 17-éig. 45 milliós bírság a MÁV-nak Vége a MÁV ÁBE-nyomozásnak, az ügyészeken a sor MTI
Karrier Rák: fenyegetés a családnak, teher a gazdaságnak 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 14:22
Miközben a rákot túlélők statisztikái javulnak a világban, a legfrissebb felmérések szerint Magyarország még mindig utolsóként kullog. Az ebből adódó költségek a nemzetgazdaságot megterhelik
Cikkek Kedvencünk a balatoni nyaralás 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 14:17
A magyar utazók 47 százaléka belföldi szálláshelyen pihen a téli hónapokban, a megkérdezettek 44 százaléka kihagyhatatlannak tartja a síelést, és a válaszadók mindössze 9 százalékának szerepel tervei között egy egzotikus utazás - derül ki az Index.hu utazási oldalai, a C-Travel.hu és az Ongo.hu legfrissebb felméréséből. A síelés esetében a közeli sípályákat választják a kikapcsolódásra vágyók, a téli belföldi pihenésnél a vidéki wellness szállodák a legkedveltebbek. Az egzotikus utaknál a sokak által választott úti célok közé tartozik Bali, Kuba és Thaiföld. A felmérés eredményeiről szóló közlemény szerint a nyári utazások esetében közel ugyanannyian, a megkérdezettek 41, illetve 34 százaléka részesíti előnyben a tengerpartot és a belföldi nyaralást. A tengerparti utak esetében Görögország, Olaszország és Horvátország továbbra is tartja pozícióját a nyári időszakra választott célpontok ranglistáján. A belföldi nyaralásoknál a balatoni szállások a kedvencek között szerepelnek. A kérdőívet kitöltők 37 százaléka az utazás kiválasztása során az árat tekinti a legfontosabb szempontnak. A legtöbben, a válaszadók 59 százaléka évente 2-3 alkalommal utazik el pihenés céljából, a belföldi utak esetében átlagosan 1-3 napot töltenek otthonuktól távol, a külföldi utaknál ez 4-7 napra tehető.     A kérdőív alapján elmondható, hogy kereset szempontjából a legnagyobb arányt a havi nettó 100.000-200.000 forintból élők adják (39 százalék), de a megkérdezettek 14 százaléka nettó 200.000 forint vagy afeletti összegből él. A válaszadók 18 százaléka a pénzügyi területen és a kereskedelemben dolgozik, 5 százaléka az idegenforgalomban tevékenykedik, és 2 százalék a humán erőforrás területén foglalkoztatottak aránya. Európában az olcsó, nálunk a luxushotel a népszerű Éledezik a Balaton Üdülőpiac: várjuk a második aranykort MTI
Cikkek A cégek rájöttek, hogy a rizikóra is figyelni kell 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 13:55
A válság felértékelte a vállalatirányítást, s a cégek felismerték a tudatos kockázatkezelés jelentőségét - hangzott el a Hungarian Business Leaders Forum rendezvényén
KKV Tovább bonyolódik a céltartalék becslése 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 13:27
A Nemzetközi Számviteli Standard Testület új szabálytervezete tovább bonyolítaná a céltartalékra vonatkozó jelenlegi gyakorlatot
Cikkek Nem nő tovább a benzinár - a héten 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 13:25
A héten nem változtat az üzemanyagok nagykereskedelmi árán a Mol Nyrt. - értesült piaci forrásokból az MTI hétfőn. A társaság két hete bruttó 4 forinttal emelte a 95-ös benzin és 6 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát. Az akkori emeléssel a benzin átlagára új csúcsra, 337 forintra nőtt, a gázolajé 313 forintra emelkedett. Az autósok 10-30 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a kutaknál. Már Ausztriában is jobban megéri tankolni Nem a benzin lesz olcsóbb, hanem a pénzünk több? Melyik lesz az utolsó csepp? Alig tankolunkMTI
Cikkek Hadihajókkal szállítják haza a brit légiutasokat 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 13:12
Hadihajókat vezényelt a brit kormány európai kikötőkbe a légtérzárlat miatt külföldön rekedt britek hazatérésének segítésére - közölte hétfőn Gordon Brown miniszterelnök. A brit hatóságok kedd hajnalig meghosszabbították a repülési tilalmat a brit légtérben, a londoni magyar diplomáciai képviselet pedig arról számolt be hétfőn, hogy sok magyar kér tanácsot és segítséget a hazatéréshez. Brown - miután a brit kormány különleges helyzetek idején összehívott válságtestülete, a COBRA hétfőn értekezletet tartott - a BBC-nek elmondta: a királyi haditengerészet legnagyobb repülőgép-hordozója, az Ark Royal és az Ocean helikopterhordozó a La Manche-csatorna egyik kikötőjében vesz majd fel brit állampolgárokat, az Albion csapatszállító pedig Spanyolországba tart, ahonnan a brit hadsereg Afganisztánból visszatérő egyik lövészezredének tagjait szállítja haza. A kormányfő nem fedte fel, hogy az Ark Royal és az Ocean pontosan mely kikötők felé tart, az Albion viszont a spanyolországi Santanderben veszi fedélzetére a 3. lövészezred kétszáz katonáját. A brit utazási irodák szövetségének (ABTA) becslése szerint a csütörtök óta érvényben lévő brit légtérzárlat miatt 150 ezer brit állampolgár nem tudott eddig hazatérni külföldről.     Brown közölte: a vasúti és a komptársaságok jelentősen növelték kapacitásaikat. A kompok hétfőn több mint 40 ezer utas szállítására tettek ígéretet, a Nagy-Britanniát Franciaországgal és Belgiummal összekötő Eurostar szuperexpresszeken több mint 20 ezren kelhetnek át a Csatornán - mondta a brit miniszterelnök.   A londoni magyar főkonzulátuson az MTI érdeklődésére hétfőn elmondták: nehéz számszerűsíteni, hogy hány magyar állampolgár rekedhetett Nagy-Britanniában, de a képviseletre folyamatosan érkeznek a telefonhívások; csak hétfő délelőtt harmincan kértek tanácsot vagy segítséget a hazatéréshez. A főkonzulátus szerint egyre nehezebb autóbuszjegyet szerezni Nagy-Britanniából a kontinensre, mert a buszjáratok folyamatosan telnek be. A még hozzáférhető Eurostar-jegyek ugyanakkor rendkívül drágák: a cég foglalási szolgálata hétfőn normál turistakategóriára már nem vett fel jegyrendelést, a szabadon módosítható, de nem első osztályra szóló jegyek a még be nem telt néhány járatra 179 fontba (52 ezer forint), a Business Premiernek nevezett első osztályra 260 fontba (75 ezer forint) kerültek, egy útra. Teljesen szabad a magyar légtér Az izlandi gazdaság hamvai a légtérben? A légi forgalom fele ma megindulhat A légitársaságok biztonságosnak tartják a légteret MTI
Cikkek Erősödhet a kockázati tőke szerepe 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:57
Bár a vállalati fúziós és akvizíciós ügyletek volumene a közeli jövőben valószínűleg még nem tér vissza a korábbi csúcsra, 2010-ben újraéledhet az M&A piac
Cikkek Járai: most tenne csak tönkre minket az euró bevezetése 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:31
Az új pénzügyi kormányzat nagy dilemmája lesz, hogy miként indítsa be a gazdasági növekedést a költségvetési egyensúly megtartása mellett - mondta Járai Zsigmond
Cikkek Egyre rosszabb az árvízi helyzet Borsodban 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:23
A Bódva, a Sajó és a Hernád áradása miatt több út egy-egy szakasza továbbra is járhatatlan Borsod-Abaúj-Zemplén megyében - tájékoztatta a közútkezelő társaság megyei ügyelete hétfőn az MTI-t. A Bódva áradása miatt nem lehet közlekedni az Edelény és Abod közötti úton, illetve a Tornabarakonyba és Tornaszentandrásra bevezető úton. A Hernád áradata hömpölyög a Sajólád és Bőcs közötti úton Bőcs belterületén, valamint a Pere  és Hernádszentandrás közötti út egy szakaszán. A Sajó árvize miatt nem lehet közlekedni Tiszaújváros és Kesznyéten, Muhi és Köröm, Putnok és Borsodbóta, valamint a 26-os utat Sajókazával összekötő úton. Áradnak a folyók Borsodban Minden pártnak vannak zöld gondolatai Hétfőig kifizetik az agrárkárokat MTI
Cikkek Teljesen szabad a magyar légtér 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:22
Hétfőn 12 órától feloldották a teljes légtérzárat Magyarország felett, ami pénteken 19 órától volt érvényes - közölte a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. hétfőn az MTI-vel. Korábban a HungaroControl bejelentette, hogy az átrepülő forgalom számára, 7.500 méter felett hétfőn 10.36 órától 15 óráig megnyitották a magyar légteret, de az újabb tájékoztatás szerint az további értesítésig nyitva van. A ferihegyi forgalom a légtérzár feloldásával megindulhat. Az Európában közlekedő légi járatoknak mintegy 30 százaléka indulhat el hétfőn - közölte a brüsszeli székhelyű nemzetközi légtérellenőrző szervezet, az Eurocontrol késő délelőtt. Az Izlandról felszálló vulkáni hamufelhő terjedése miatt 28 ezer járatból várhatóan csak 8-9 ezer közlekedik a térségben. Előző nap az Eurocontrol még 50 százalékra becsülte a közlekedtethető járatok arányát. A hét végén a járatok 25 százaléka közlekedett Európában. Múlt csütörtök óta több mint 60 ezer járatot töröltek a kontinensen az izlandi vulkánkitörés miatt. A témáról hétfőn rendkívüli tanácskozást tartanak az európai uniós tagországok közlekedési miniszterei.   Este érkezik az újabb hamufelhő Hétfő délután 2 órára elhagyja az Izlandról származó vulkáni hamu Magyarország légterét; újabb hamufelhő belépése várható viszont 20 óra körül Győr-Moson-Sopron megye északnyugati csücskében - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ). Mint írták, az úgynevezett trajektória számítások alapján a nyugati országhatár közelére "a 14 órára várt 6 ezer méter alatti szennyeződést a mostani modellfuttatás nem jelzi", ezért valószínű, hogy 14 órára a légkör hamu általi szennyezettsége a teljes légtérben megszűnik.     A reggeli órákban egy nemzetközi kutatóintézet - az Anchorage Volcanic Ash Advisory Center (VAAC) - által kiadott adatok alapján 6 ezer méter alatt megközelítőleg Vas, Győr-Moson-Sopron, Veszprém megye nyugati; Hajdú-Bihar-, Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye egészében, továbbá Békés-, Jász-Nagykun-Szolnok megye keleti részében volt hamuval szennyezett a légtér. A 6 ezer méter feletti régióban a légtér ugyanakkor nagy valószínűséggel nem tartalmazott már vulkáni hamut. Az OMSZ hangsúlyozta: a hamufelhő meteorológiai szempontból nem zavarja a déli irányba, illetve a déli irányból történő esetleges repülőforgalmat. Újabb hamufelhő belépése várható viszont hétfőn 20 óra körül Győr-Moson-Sopron megye északnyugati csücskében. Ez azonban meteorológiai szempontból a repülést nem zavarja. A meteorológiai szolgálat rámutatott: a vulkán hétfői kibocsátásából származó hamufelhő a következő 3-4 napon belül nem éri el az országot, viszont az estétől/éjszakától a vulkánból újonnan kiáramló hamu a hét közepére ismételten elérheti Magyarországot. Az izlandi gazdaság hamvai a légtérben? Nyitva az osztrák légtér, a németek még zárva tartanak Ma is erősödött a vulkáni aktivitás Több mint 30 gép vesztegel Ferihegyen A hamu megingathatja az európai kilábalást A mentők repülhetnek MTI
Cikkek A vállalkozók a kormánytól várják a megváltást 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:21
Az új kormány egyik fő feladatának a versenyképesség növelését tartja, amelynek része kell, hogy legyen a hazai kis- és középvállalkozások versenypozíciójának erősítése
Cikkek Lemondott az SZDSZ országos ügyvivője 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:14
Lemondott a Szabad Demokraták Szövetségében betöltött országos ügyvivői tisztségéről Tóth Róbert,  a liberális párt szombathelyi szervezetének elnöke - erősítette meg az MTI-nek  hétfőn a vasi politikus, aki párttagságát ugyanakkor fenntartja. Tóth Róbert levélben értesítette döntéséről Retkes Attila pártelnököt, és a West Index szombathelyi internetes portál szerkesztőségéhez is eljuttatta a dokumentumot. Levelében Tóth Róbert úgy fogalmaz: az SZDSZ betöltötte történelmi hivatását, és noha a végjáték lehetett volna szebb is, minimális az esély arra, hogy a folyamat megváltozzon, a történtekről a választók ítéletet mondtak. A lemondott országos ügyvivő szerint az MDF-el való együttműködés kudarcra volt ítélve és helyzetüket a választás első fordulója előtt megnehezítette az is, hogy a párt elveszítette parlamenti frakcióját, a tagság körében pedig - megfogalmazása szerint - meghonosodott egy "panaszkultúra", amelynek nyomásával állandóan harcolniuk kellet. "Sajnálom, hogy mi sem a választókat képviseltük, akik többségének nem biztos, hogy egy SZDSZ-MDF házasság volt az akarata" - írta a levélben. Szavazzon a Privátbankáron! Ön szerint kivel kellene együttműködnie a Fidesznek, ha nem lesz meg a kétharmados többsége? Tóth Róbert kijelentette: nem tetszett neki az a kézi vezérlés sem, amelyet az új pártvezetés alakított ki, és amely szerinte például a kampányra vonatkozóan figyelmen kívül hagyta az ügyvivői testület és az országos tanács javaslatait, mellőzött mindenfajta politikai vitát a döntéshozó szervezetekben.     A politikus az MTI-nek elmondta, nem lép ki az SZDSZ-ből, illetve egyelőre nem válik meg szombathelyi elnöki posztjától sem. Vasárnap 57 körzetben még egyszer szavazhatnak Boross: az SZDSZ volt Dávid Ibolya legnagyobb bűne MDF: a kudarcot a kampányra és az SZDSZ-re kenik MTI
Befektetés Saját ügyfelei ellen spekulált a Goldman Sachs? 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:11
Azzal vádolják a bankot, hogy egyik ügyfele megrendelésére olyan bóvli jelzálog-értékpapírt kreált és hirdetett meg, amely ellen megrendelője és saját maga is spekulálni akart
Cikkek Történelmi csúcson a görög államkötvények kockázati felára 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:10
Történelmi csúcsra emelkedett hétfőn a görög államkötvények kockázati felára, mert a befektetőket továbbra is nyugtalanítja az adósságválsággal küszködő Görögország megsegítésére kidolgozott terv körüli bizonytalanság. A tízéves futamú görög kormánykötvényt hétfőn délelőtt az irányadó német kötvényhez képest 469 bázisponttal nagyobb hozam mellett lehetett csak értékesíteni. Ennél nagyobb kockázati árat még soha nem kértek a befektetők, akik pénteken még 26 bázisponttal kevesebbel is beérték. Az Európai Unió (EU) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttsége hétfőn érkezett volna a görög fővárosba, hogy az athéni vezetés kérésére tárgyalásokat kezdjen az EU és az IMF által összeállított, összesen 45 milliárd eurós hitelkeret lehetséges felhasználásáról, de az izlandi vulkánkitörés miatt a szakértők nem tudtak elutazni a dél-európai országba. A tárgyalásokat ennek ellenére várhatóan még hétfőn megkezdik, egy videokonferencia keretében, és amint lehet, Athénba repülnek a washingtoni és brüsszeli illetékesek, akik a tervek szerint két héten át egyeztetnek a görögökkel az adósságválság kezeléséről. Két hétbe telhet, mire Görögország hitelt kap A németek miatt robbanhat szét az Európai Unió Görögország: mindenki sztrájkol, aki él és mozog Uniós hitel a görögöknek - kacsa az egész? MTI
Cikkek Kedvezményekkel indít a Random Capital 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:04
Az áprilisban indult új online brókercég, a Random Capital most 0%-os brókerdíjat kínál ügyfeleinek 150 Ft tranzakciós díj felszámítása mellett. Ezzel és a többi egyedi ajánlattal elsősorban a tőzsde világa iránt érdeklődő potenciális partnereket kívánják megszólítani. A Random Capital a fentiek mellett további jelentős kedvezményeket is nyújt ügyfelei számára - tudtuk meg a brókercég közleményéből. A 2010. május 31-ig tartó kedvezményes időszakban a következőket ajánlja a cég: 0%-os brókerdíj; ingyenes adatszolgáltatás; lehetőséget biztosít arra, hogy napon belüli vételekkel, illetve eladásokkal, TDT ügyleteket bonyolítva, a szabad eszközeik akár 7-szereséért tranzakcionálhassanak; tartós befektetési számla (TBSZ) akár 0%-os adóval! Új online brókercég indul - tőzsdézzen a mobiljával Egymilliós felügyeleti bírság egy brókercégnekPrivátbankár
KKV Mire költheti a BKV a főváros plusz milliárdjait? 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 12:01
A tervek szerint Ikarus autóbuszokat, trolibuszokat és villamosokat újít fel a BKV a 10 milliárd forintos fővárosi tőkepótlásból - terítékre kerültek a bicikliutak is
Cikkek Ismeretlen, miért kaphat valaki Magyarbrands díjat 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 11:53
Hivatalosan is megkezdődött a márkák versenye a 2010-es Superbrands, illetve Business Superbrands, - fogyasztói és üzleti- védjegyekért, idén először pedig külön a Magyarbrands címekért is folyik majd a küzdelem. A bíráló bizottság alakuló ülésén a „harminchármak”, vagyis a független és önálló szakmai bírák megkapták az értékelő lapokat és az útmutatót a döntésekhez - tudtuk meg a Superbrands szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményéből. A több százezres termékadatbázis, illetve a félmillió működő vállalkozás szűrésével kategóriánként 10-50 márkát kell majd szakmai és személyes tapasztalataik alapján pontozniuk, végül valamennyi lista összesítésével derül ki, kik viselhetik majd 2010 „szuper” védjegyeit. A szuper business- címre a legnagyobb nyereségű, illetve árbevételű vállalatok mellett az egyes szektorok iparkamarái, egyesületei, szakmai szervezetei által javasolt cégek kerültek a versenybe, akiket sikerességük és nem utolsó sorban etikai ismérveik alapján szavaztak a befutók közé. Az idén debütáló Magyarbrands védjegy esetében még arról is szavazhat a zsűri, mely termékeket sorol a versenybe. A bírák döntenek arról, hogy elegendő lehet-e a név, a márka története a „magyarságukhoz”? Avagy döntő az is, milyen a gyártó cég tulajdonosi szerkezete, a piaci szerepe, hol van a székhelye, kikből áll a menedzsmentje, kik versenghetnek a Magyarbrands védjegyért. Hogy a Baba, a Tomi, a Biopon, vagy a most a világűrbe tesztelésre küldött fémhab, vagy a „mi autónkként” hirdetett Suzuki, a Richter, a Graphisoft valóban magyar terméknek, illetve cégnek számít-e? Hamarosan kiderül. A védjegy új birtokosait pedig „világhódító” útra is nevezi a zsűri, hiszen egy angol nyelvű könyvbe gyűjtve számos országba jut majd el a hírük, tudhatják majd meg a világ többi pontján is, hogy a termék nemcsak kiváló, de magyar termék is, s hódíthatnak a nemzetközi piacokon. Nem meszelték el a Danone-t A BKV vonalain járhatnak az új buszok - képekkelPrivátbankár
Cikkek Nem meszelték el a Danone-t 
Privátbankár.hu | 2010. április 19. 11:36
A Danone meg kívánja erősíteni, hogy néhány híradással ellentétben az EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) nem utasította el a Danone-nak az Activia és Actimel jótékony egészségügyi hatásaira vonatkozó állításait. A hatóság nem döntött a Danone vonatkozó beadványáról - tudtuk meg a Danone szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményéből.. Az egészségre és tápanyag összetételre vonatkozó állítások kapcsán született európai szabályozások nem egyértelmű alkalmazása miatt; és a nemrég bejelentett - az EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) által az értékelés kritériumainak és szabályainak tisztázására szervezett - új találkozó (június 1-én) nyomán, a Danone Friss Tejtermék divíziója logikusan úgy döntött, hogy önkéntesen visszavonja két beadványát (A szabályozás 13.5-ös paragrafusa alatt szereplő beadványok az Activia-ra és az Actimel-re vonatkoztak.) A beadványok kapcsán az EFSA értékelése a következő hetekben lett volna esedékes. Tehát nem értékelte még őket a Hatóság. Az egészségre és tápanyag-összetételre vonatkozó állítások jóváhagyási eljárása egy teljesen új folyamat mind az EFSA, mind az élelmiszergyártók számára. Az EFSA korábbi iránymutatásai, amelyeket 2009 júniusában hozott nyilvánosságra, arra késztettek több vállalatot is, hogy visszavonják beadványaikat, annak érdekében, hogy az új intézkedéseknek megfelelően kerüljenek újra beadásra. A Danone a kezdetek óta támogatja az európai szabályozás elvét. A beadványok önkéntes visszavonása nem jelenti azt, hogy bármilyen módon változott volna ez a támogatás: ez a lépés csupán a végrehajtás nehézségeire mutat rá. Reméljük, hogy az elkövetkező időszakban és a június 1-i egyeztető megbeszélés eredményeként is létrejön a minden résztvevő által nagyon várt átláthatóbb elvárási és értékelési rendszer - olvasható a közleményben. Semmiben sem segít az Activia és az Actimel?  A „piros pöttyös” a legerősebb márkaPrivátbankár
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG