Emelkedő hozam 12 hónapra
Az ÁKK 40 milliárd forintot hirdetett meg a 12 hónapos diszkont kincstárjegyből, amelyre az elsődleges forgalmazóktól közel kétszeres jegyzés érkezett. A 74,105 milliárd forintos ajánlatból a meghirdetettnek megfelelő 40 milliárd forintnyit fogadott el a két héttel ezelőttinél 4 bázisponttal magasabb, 1,67 százalékos aukciós átlaghozamon.
 
                    A 12 hónapos lejáratra szerdán a másodpiacon 1,64 százalékos referencia hozam alakult ki.
Rekord a változó kamatozású papírnál
A minden második 12 hónapos diszkont kincstárjegy aukción piacra vitt változó kamatozású kötvényből a mostani aukción 3 éves lejáratot hirdetett meg jegyzésre az ÁKK 20 milliárd forint értékben.
Az elsődleges forgalmazók 71,450 milliárd forint ajánlatából a meghirdetett összegnél 10 milliárd forinttal többet fogadott el a névérték 99,61 százalékán, az előző, négy héttel ezelőtti aukción kialakultnál 29 bázisponttal magasabb árfolyamon, amely egyúttal a papír tavaly áprilisi bevezetése óta a legmagasabb is lett.
 
                             
                             
                             
                             
                             
                             
                             
                             
                             
                             
		 0,39 pontos a csökkenés.
							0,39 pontos a csökkenés.						 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                        

 
