5p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Kiderült, miért függesztették fel a Konzum és a CIG Pannónia tőzsdei kereskedését kedden: ahogy az megjósolható volt, a Konzum belevásárol a biztosítóba, jelentős részesedést szerezve - ha a részvényesek és a felügyelet is rábólintanak. Cserébe a CIG is kap egy nagyobb harapásnyi Konzumot. Eközben a Konzum óriási tőkeemelésről is döntött, összesen 23 szállodából álló láncot alakítanak ki.

Egymásba harap a Konzum és a CIG

A Konzum 8,2 milliárdos tőkeemeléssel, 350 forintos részvényárfolyamon szerezhet 24,85 százalékos tulajdont a CIG Pannóniában. Ehhez felerészben a Konzum PE Magántőkealap biztosítja a forrást, mégpedig úgy, hogy cserébe Konzum-részvényeket kap, amelyeket aztán 3000 forintos árfolyamon értékesít a CIG Pannóniának. Magyarán a Konzum úgy lesz 24,85 százalékos tulajdonosa a CIG-nek, hogy közben a CIG 6,16 százalékos nagytulajdonosává válik a Konzumnak.

A tranzakciók végrehajtásához CIG Pannónia részvényeseinek döntése szükséges, ezért a mai napon a biztosító társaság igazgatósága rendkívüli közgyűlést hívott össze. A január 19-i közgyűlési döntést követően a CIG Pannónia fölötti 24,85 százalékos tulajdon megszerzéséhez az MNB felügyeleti jóváhagyása is szükséges.

A papírok kereskedését a mai nap elején felfüggesztették a bejelentések miatt; a friss közlemények szerint a CIG Pannóniával 15 órától lehet újra kereskedni, a Konzumról cikkünk élesítésekor még nem érkezett hír. Ahogy azt a Mészáros-papíroknál megszokhattuk, komoly ralit jósolunk, vélhetően a CIG árazásába most bekerül a sajátos Mészáros-faktor.

Ezzel még nincs vége: 30 milliárdos tőkeemelésre készül a Konzum, Közép-Európa meghatározó szállodalánca jön létre

A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó vállalat ezzel egyidejűleg egy másik közleményt is eljuttatott a Privátbankár.hu szerkesztőségébe. Eszerint több lépcsőben megvalósuló tőkeemelésről határozott a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. igazgatósága, amely február 28-ig zárulhat le, és eredményeként 50 milliárd forintra nőhet a Konzum Nyrt. saját tőkéje. Emellett a csoport összesen 18 magyarországi és további 5 külföldi szálloda tulajdonosa lesz.

A BÉT honlapján közzétett határozat szerint az igazgatóság hozzájárul, hogy a Konzum PE Magántőkealap a KZBF Invest Kft.-ben lévő 10%-os, a KZH Invest Kft.-ben meglévő 100 %-os, valamint a Holiday Resort Kreischberg-Murau Gmbh. 100%-os üzletrészeinek apportjával tőkét emeljen a Konzum Nyrt.-ben. A KZBF Invest és a KZH Invest megszerzésével közvetett módon a tőzsdei társaság tulajdonába kerül a 14 belföldi szállodát tulajdonló Hunguest Hotels Zrt., a Holiday Resort Gmbh apportjával pedig az osztrák síparadicsomban működő négycsillagos, 91 szobás Hotel Relax Resort Kreischberg wellness hotel. A tranzakció értékének megállapításához a Konzum Nyrt. nemzetközi szakértőt kér fel. A szakértői értékelés alapján meghatározott vagyon ellenértékét a Konzum új részvények zártkörű forgalomba hozatalával egyenlíti ki a Konzum PE Magántőkealap számára. Az igazgatóság a részvényesek érdekeinek figyelembevételével a hétfői záró árfolyamon, 3.141 forintban határozza meg a zárt körben forgalomba hozni kívánt új részvények kibocsátási értékét. A tranzakcióval érintett társaságok a Konzum Nyrt. konszolidációs körében működnek tovább.

Az igazgatóság döntött továbbá, hogy a fentiekkel azonos feltételekkel a Wellnesshotel Építő Kft. a tulajdonában lévő egerszalóki négy csillagos Hotel Saliris Resort, valamint a muraui Ferien Hotel apportjával tőkét emeljen a Konzum Nyrt.-ben. Az apport ellenértékét a Konzum Nyrt. új részvények kibocsátásával fedezi oly módon, hogy az igazgatóság a hétfői záróárfolyamon 3.141 forintban határozta meg az új részvények kibocsátási értékét.

Az igazgatóság keddi ülésén arról is határozott, hogy a Konzum Nyrt. megvásárolja a Forrás Nyrt. és az Arago Zrt.  érdekeltségében lévő Ligetfürdő Kft.-t. A társaság tulajdonában van a szegedi négy csillagos Forrás Hotel és Magyarország legnagyobb gyógy-, wellness- és élményfürdője a Napfényfürdő Aquapolis, a montenegrói négy csillagos Sun Resort, továbbá két Ausztriában, a Hohe Tauern Nemzeti Parkban fekvő szálloda, a Hotel Heiligenblut, illetve a Post Hotel. A közel 14 milliárd forintos tranzakció ellenértékét a Konzum PE Magántőkealap készpénzben, illetve a tulajdonában lévő Konzum és Opus Global Nyrt. részvényeivel egyenlíti ki a tőzsdei társaság helyett, majd az eladók felé teljesített vételár-követeléssel tőkét emel a Konzum Nyrt.-ben. A Konzum PE Magántőkealap követelését a Konzum új részvények zártkörű forgalomba hozatalával egyenlíti ki, szintén a hétfői 3.141 forintos záróárfolyamon meghatározott értéken.

A fenti tranzakciók a versenyjogi eljárások és banki jóváhagyások függvényében 2018. február végéig zárulhatnak. A közvetlen és közvetett formában a Konzum Nyrt. a tulajdonába kerülő szállodaportfóliót a Hunguest Hotels Zrt üzemelteti a továbbiakban.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 31700 31460 31750 +1,38% 0 0 13 357 407 520 HUF 2025-10-29 17:14:07
MOL 3014 2940 3016 +2,59% 0 0 3 819 578 986 HUF 2025-10-29 17:14:47
MTELEKOM 1800 1792 1818 -0,11% 0 0 495 123 798 HUF 2025-10-29 17:05:13
RICHTER 10400 10320 10450 -0,67% 0 0 1 355 672 360 HUF 2025-10-29 17:08:09
OPUS 552 550 571 -2,65% 0 0 98 673 254 HUF 2025-10-29 17:05:08
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Az AI titkos nyertesei – miért válik befektetési célponttá a közműszektor és a villamos hálózat?
Richter Péter | 2025. október 29. 18:51
Pár hónapja Elon Musk Tesla-alapító egy interjú során megemlítette, hogy véleménye szerint a mesterséges intelligencia (AI) ugrásszerű növekedésének három fő korlátja van, vagy lesz a jövőben. „Egy éve a hiány a chipekben volt; a következő hiány a feszültség-transzformátorokban lesz. Azután pedig a hiány maga az áram lesz. Egyszerűen nem lesz elég villamos energia ahhoz, hogy minden chipet működtessünk.” A cikk a VIG Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Öröm nézni a forintot
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 18:27
Erősödött szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Történelmi magasságokban szárnyal a BUX és az OTP
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 847,4 pontos, 0,8 százalékos emelkedéssel, 107 141,14 pontos új történelmi csúcson zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Jó hírt közölt a Világbank
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 15:57
A Világbank prognózisa szerint a politikai bizonytalanságok és a gyenge gazdasági növekedés miatt a globális nyersanyagárak 2026-ban hatéves mélypontra esnek.
Részvény / Deviza / Áru Gyenge kezdés után magára talált a tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 14:52
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,06 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP és a Mol csörtet előre
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 11:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,06 pontos nyitás után emelkedett szerdán délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru A helyes irányt kereshetik szerdán Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 08:50
Mi várható a tőzsdén? Beharangozó.
Részvény / Deviza / Áru Ha meglátja a forint árfolyamát, inkább iszik még egy kávét
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 07:29
Nehézkesen indul a szerda reggel.
Részvény / Deviza / Áru A Wall Street nem izgulta el – így zártak az amerikai piacok
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 07:09
Így alakult a kedd esti zárás.
Részvény / Deviza / Áru Délután bedobott egy kávét a forint
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 18:48
Egy hangyányit erősödött a dollárral és az euróval szemben is. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG