A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint a pedagógusok ma olyan anyagi körülmények között élnek, hogy minden fillér béremelésnek örülnek
Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár korábban az MTI-nek adott interjújában úgy fogalmazott, a méltatlanul alacsony pedagógusbérek rendezésének forrásait ugyan még nem látja, de azt szeretné, ha a következő költségvetésben már legalább "gesztusértékű javítás", azt követően pedig "látványosabb" emelés valósulna meg. E kívánság teljesülése természetesen attól függ, hogy az ország jövedelemtermelő képessége javul-e. A pedagógusokat úgy kell megfizetni, hogy "tisztes értelmiségi átlagszínvonalon tudjanak megélni fizetésükből" - tette hozzá.
Gloviczki Zoltán, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium helyettes államtitkára a Magyar Hírlappal hétfőn azt közölte, hogy legkorábban a 2011/12-es tanévben lesz mód a pedagógusok fizetésének emelésére. Azt is mondta, hogy a pedagógusok érdekképviselete több ízben jelezte, nem tesznek jót a minimális fizetésemeléssel. Bízunk abban, hogy egy év múlva akár nagyobb béremeléssel is honorálhatjuk munkájukat - jelentette ki.
Galló Istvánné, a PSZ elnöke az MTI-nek nyilatkozva kedden határozottan cáfolta, hogy a pedagógusok érdekképviselete elutasítaná a kismértékű fizetésemelést. Ilyet a leggyakorlatlanabb szakszervezeti vezető sem mond - jegyezte meg.
|
Az Alkotmánybírósághoz (Ab) fordult a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a 98 százalékos különadóról szóló rendelkezés megsemmisítését kérve. A közlemény szerint a szakszervezet sérelmezi a jogszabály visszaható hatályát, valamint azt, hogy a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény alapján jogosan járó jövedelmeket terhelnek különadóval. A dokumentum arra is kitér, hogy a PSZ honlapján közzétett egy beadványtervezetet, amelyet bárki letölthet, aláírhat és megküldhet az Alkotmánybíróságnak. A szakszervezet azt reméli: minél többen fordulnak a testülethez, annál nagyobb az esélye, hogy a beadványt soron kívül napirendjére tűzi az Ab. |
Kiemelte: az oktatási államtitkár beiktatása óta folyamatosan nyilatkozik arról, hogy mennyire fontosnak tartja a pedagógusok bérének jelentős emelését, ezzel is elismerve az oktató-nevelő munka fontosságát. A PSZ ezzel teljes mértékben egyetért - mondta a szakszervezeti vezető. Hangsúlyozta azt is, hogy nem szabad olyan ígéreteket tenni, amelyek aztán nem teljesülnek, mert ez csalódást okoz.
A PSZ-nek semmilyen egyeztetésre nem volt lehetősége ebben az ügyben - tette hozzá. Információik szerint a gazdasági minisztériummal sem történtek egyeztetések a pedagógusok béremeléséről. A szakszervezeti vezető szerint most, a 2011-es költségvetési tárgyalások elindulásával szembesült azzal az oktatási államtitkárság, hogy a gesztusértékű béremelésnek sem lenne meg a fedezete.
Úgy fogalmazott: a béremelésekkel kapcsolatban nem kívánnak a valóságtól elrugaszkodni, és olyan követelésekkel előállni, amelyek teljesítése lehetetlen. Galló Istvánné konkrét számokat nem kívánt mondani, erről a hétvégi tanévnyitó tanácskozásukon alakítják ki álláspontjukat.
A PSZ elnök fájlalta, hogy bár meghívták, de Hoffmann Rózsa nem tud elmenni tanácskozásukra, s azon várhatóan nem lesz jelen a közoktatási helyettes államtitkár sem. Erre az elmúlt 15 évben nem volt példa - jegyezte meg.
MTI
Címlapon
Elszakadt a cérna: leépítésekbe kezdenek a vállalatok
Kedvezőtlenül alakulnak az idei foglalkoztatási kilátások, mivel a legtöbb vállalat létszámcsökkentést tervez. Az elbocsátások az 500 fő feletti cégek esetében lesznek a legjellemzőbbek. A cégek többsége eddig megpróbálta tartani a létszámot bízva a javuló konjunktúrában, mára azonban úgy tűnik már nem bíznak a kedvező kimenetelben-
bazi nagy görög megszorítás
- Esik a forint, szakad az OTP – több ok is van a háttérben
- Megegyeztek a görögök, mégis lefagytak a piacok
- Megkegyelmeztek a görögök, megszületett a megállapodás
- Kicsit javítottak a görögök az államháztartásukon
- Európa legrosszabb pénzügyminisztere néz farkasszemet az államcsőddel
- A németek fele kipaterolná az eurózónából a görögöket
- Miért ne mehetne csődbe Görögország?
- A törökök nem szállítanak gázt Görögországnak
- Már több mint 100 magyar Mercedes készült, de nem eladóak
- Debrecen és London közötti járatot indíthat a Wizz Air
Legfrissebb híreink
- Már több mint 100 magyar Mercedes készült, de nem eladóak
- Debrecen és London közötti járatot indíthat a Wizz Air
- Az vezetheti a BKV-t, akit felmentett az ügyészség
- A görög szavazás utáni eufória hajtja a piacokat
- Idei leggyengébb hetén van túl az arany
- Szavazott a görög parlament: jöhet a mentőcsomag
- Az EU szerint nem kell aggódni a gáz miatt
- Tovább küzd Spanyolország a munkanélküliség ellen
- Az árfolyamgát új rendszere jobb lehet, mint a végtörlesztés
- Soros: a görög mentőcsomag ellenére Európa nem szabadul meg a veszélytől
- Holnaptól megint szívnak a dohányosok
- Erősödik a forint, sírás lehet a vége
- A magas üzemanyag árak a Volán malmára hajthatják a vizet
- Esik a forint, szakad az OTP – több ok is van a háttérben
- Nyáron beindul a termelés az új magyar csokigyárban
- Áprilisra létrejöhet az IMF/EU-megállapodás
- Idén sem számíthat túl sok jóra a hazai turizmus
Ajánlatunk
Állásajánlatok
- Pénzügyi referens - Nemzeti Külgazdasági Hivatal
- Gazdasági elemző - Nemzeti Külgazdasági Hivatal
- KÖNYVELŐ (Szlovák nyelvtudással) - GLS General Logistics Systems Hungary Kft.
- Szenior finanszírozási munkatárs [BA-KGP1] - Focus Consulting Kft.
- FINANCIAL POSITIONS (SSC, with Fluent English knowledge) - PBS International Kft.





_fill_200x116.jpg)










