Lassan el lehet felejteni a tévédíjat

2010. július 14., 07:09

Egymilliárd forinttal több maradhat a vendéglátósok és a szállodások zsebében, ha a parlament elfogadja a tv-üzembentartási díj eltörléséről szóló javaslatot

Nagyjából egymilliárd forinttal több maradhat a vendéglátósok és a szállodások zsebében, ha a parlament elfogadja a televíziókészülék-üzembentartási díj eltörléséről szóló javaslatot, amelyről a napokban szavaz a Ház - olvasható a szerdai Világgazdaságban

A gazdasági napilap beszámolója szerint az indítvány csak az idei évre rögzíti, hogy augusztus elsejétől az állam vállalná át ezt a díjat a vállalkozóktól, de valószínűleg ez a jövő évben is így marad.

A készülékenként nagyjából 1800 forintos díjat gyakorlatilag az összes szállodatípusban fizetni kellett, akkor is, ha vendég híján nem is használták a készülékeket. Ez akár évi kétmillió forintjába is kerülhetett egy-egy vállalkozásnak - áll a cikkben.

A Világgazdaság szerint a vendéglátóhelyeknek a tévédíj eltörlése után is kell fizetniük a televíziók, illetve a rádiók után, méghozzá szerzői jogdíjat az Artisjusnak.

MTI, Világgazdaság

Értékeld a cikket
Jelenlegi értékelés
Hozzászólások : 0 db Hozzászólok »
Szóljon hozzá - számít a véleménye!

Címlapon

A nyártól könnyebb lesz majd kirúgni a munkavállalókat?

2012. május 26., 07:30
A nyártól könnyebb lesz majd kirúgni a munkavállalókat?

Július elsejétől él a Munka Törvénykönyve, de az új jogszabálycsomaghoz még a Parlament elfogad egy átmeneti rendelkezéseket tartalmazó másik törvényt is. Ennek értelmében valószínűleg lesznek olyan passzusok, melyek csak jövőre lépnek életbe. A felmondási tilalmak köre ugyanakkor már nyártól szűkül, új fogalom a törvényben a távolléti díj, mely az átlagkeresetet váltja - ez sokak számára kevesebb pénzt jelent majd.

Facebook