3p

Mi legyen a pénzünkkel? Tegyük állampapírba? Részvénybe? Ingatlanba? Kriptóba?
A befektetésektől a vagyonkezelésig - újra itt a Klasszis Klub Live!

Jöjjön el személyesen, találkozzon neves szakértőkkel vagy csatlakozzon online!

2024. március 27. 17:00

Részletek és jelentkezés itt!

Ki ne szeretné a gyors és egyszerű pénzkezelési módszereket? A határokon átívelő pénzügyi tranzakciókat ma már egyre egyszerűbb elintézni, ráadásul a felhasználók számára is sokkal könnyebb az egységes, P2P módszerek használata. De mit is jelent ez a három betű?

Alapvetően a peer-to-peer rendszerek egy olyan hálózatot jelentenek, amit egyenrangú gépek alkotnak, és bármelyik képes szervergéppé válni a többi számára, így nincs szükség egy központi szervergépre a megosztáshoz. Az internet szerelemgyerekének is becézett megosztás persze a pénzügyekbe is betört, és szépen lassan elkezdte kiszorítani a tradicionális online megoldásokat.

Összepárosítja a felhasználókat

A TranserWise és hasonló szolgáltatások pofonegyszerű elven működnek: miért is kellene a kedvezőtlen banki átváltásokat és a kezelési költségeket is kipengetni, mikor a tervezett országok közti átutalást lokálisan is meglehet oldani? Ha például Angliában dolgozó magyarként szeretné hazautalni a keresete egy részét, egy P2P-oldalon kereshet egy hazai és brit bankszámlával is rendelkező felhasználót, aki miután kint fontban megkapta az összeget, forintban átutalja magyar számlájáról a célszemélynek a normális banki árfolyamon. Így nincsen se kedvezőtlen átváltás, se brutális tranzakciós díjak (néhány bank akár 5 százalékot is levesz egy országok közti utalásnál).

De mennyi az annyi?

A P2P-rendszerek egyébként a vállalkozásoknak is nagy barátja lehet, mivel egy nagyobb összeg hagyományos átutalásakor nyilvánvalóan a banknak is nagyobb százalék jut, de úgy, hogy a pénz ténylegesen sosem hagyja el az országot, ezt is meg lehet úszni.

A szolgáltatóknál ráadásul egyre több pénznem elérhető a peer-to-peer hálózatokon keresztül, összesen mintegy 50, például grúz larit is utalhatunk ilyen módon. A legnagyobb P2P-s cég, a TransferWise 90 ezer forintos átutalások alatt 450 forintos kezelési költséget számolja fel, míg e fölött a teljes összeg 0,5 százalékát, ami jóval kedvezőbb, mint a hagyományos banki díjak.

Mi van azokkal, akiknek bankszámlájuk sincsen?

A P2P-rendszer bármennyire is jól működik, azért a számlákon alapul, holott elég sok helyen ez csak a leggazdagabbak kiváltsága. A világ egyik legszegényebb országának számító Szomáliában különleges alternatíva fejlődött ki az átutalásra.

Ha egy szomáliai taxisofőr Londonból szeretné hazaküldeni a keresetét az otthonmaradt családjának, azt valószínűleg nem a hivatalos utalási rendszereken keresztül fogja megtenni. Ehelyett besétál egy szomáliaiak által üzemeltetett boltba, átad egy köteg készpénzt, és pár órán belül a bátyjához már érkezik az SMS arról, hogy a kezelési díj levonása után átveheti az összeget. Mindezt anélkül, hogy bármelyik félnek lenne bankszámlája, készpénzt tudnak küldeni egymásnak, ami az olyan szegény országokban, ahol a bankrendszer méregdrága, vagy egyszerűen nincs, életmentő lehet. Arról, hogy pontosan hogyan működik a hawala-rendszer, itt olvashat bővebben! >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Tippek Kinőtted az országot? Ezzel az öt tippel külföldön is sikeres leszel
Balkó Rita | 2017. szeptember 20. 18:00
Sikeressé válni egy olyan kis országban is kihívás, mint a miénk, sokak számára azonban szűk ez a falatnyi kis terület. Ha sikerült túlélni a kezdeti nehézségeket, célszerű új piacok után nézni a határon túl, a külföldi terjeszkedés azonban a jelentős profitnövelés mellett sok ismeretlen buktatót és veszélyt rejteget. Mutatunk öt tippet, hogy hogyan élje túl a cég a külföldi terjeszkedést!
Tippek Sikeres akarsz lenni? Hallgasd meg azokat, akik a legfontosabbak!
Privátbankár.hu | 2016. december 31. 17:00
Mire az ember alapos tervezés után elindít egy vállalkozást, már pontosan tudja, milyen termékkel, szolgáltatással kíván belépni a piacra, mivel akarja meghódítani a vásárlókat. Azt is kitalálja, hogyan vezesse be termékét, hogyan reklámozza, tegye népszerűvé és kívánatossá az ügyfelek számára - innentől pedig már csak egy dolog állhat a siker útjába: ha amit kínálunk, az nem elég jó az ügyfélnek. A kudarc azonban biztosan elkerülhető, ha odafigyelünk arra, amit a vevőink jeleznek nekünk.
Tippek Hogyan válasszunk céges mobilelőfizetést?
Privátbankár.hu | 2016. december 30. 14:30
Nem is olyan régen még kinevették az úttörőket, ma már egy vállalkozás sem maradhat életben mobiltelefon nélkül. A piacon rengeteg az ajánlat, versenyeznek az ügyfelekért a szolgáltatók – hogyan válasszunk hát szolgáltatáscsomagot? Miközben nincs mindenkire egyformán alkalmazható recept, összeszedtünk néhány szempontot, amit érdemes szem előtt tartani a választásnál.
Tippek Ez legyen a célod jövőre: a leendő ügyfeleid mindenhol ott vannak, csak el kell érned őket
Privátbankár.hu | 2016. december 29. 15:06
Csatornák miriádjain keresztül léphet ma kapcsolatba egy üzlet a potenciális vásárlóival, de komoly felkészülésre van szükség, ha nem akarunk elveszni a zűrzavarban.
Tippek Amire nem számítanál: kik azok, akik még szabadságra is alig mernek elmenni?
Privátbankár.hu | 2016. december 28. 13:05
Lehet, hogy később majd benő a fejük lágya, de az Y-generáció tagjai egy felmérés szerint pályájuk elején képtelenek elengedni a munkaügyeket: igazi mártíroknak tartják magukat, akik nélkül megáll az élet a cégnél. Még szabadságra se nagyon mennek el, vagy ha igen, akkor is a vállalati ügyekkel foglalkoznak – mivel állandóan online vannak, ezt könnyen meg is tehetik.
Tippek A 10 legmenőbb juttatás, amit egy főnök adhat
Privátbankár.hu | 2016. december 26. 17:30
A jó fizetés a mai világban már csak egy dolog, mivel szinte minden munkahely ad valamilyen extra juttatást ma már. Azt régóta tudjuk, hogy a boldog alkalmazott jobban is dolgozik, ezért összegyűjtöttük, hogy mik azok az extra figyelmességek, amelyek jócskán megkönnyítik a mindennapokat. Irigykedjetek velünk!
Tippek Egy 404-es történet: csinálj előnyt egy hibából!
Balkó Rita | 2016. december 22. 17:00
Elgépeltük, törölték, valami hiba csúszott a számításba – aki számítógépet használ, legalább egyszer az életében már találkozott a 404-es hibakóddal. Ez mind a felhasználónak, mind az oldal üzemeltetőjének egy apró, de megkerülhetetlen kellemetlenség a digitális világban. Ha azonban az oldal üzemeltetője egy kicsit kreatív, úgy nem csak egyedi, de akár szerethető is lehet a hibaüzenet.
Tippek Mi az a rugalmas munkaidő? Akkor dolgozunk, amikor akarunk?
Valkai Nikoletta | 2016. december 21. 16:12
Valószínűleg mindenkinek jutott már legalább egyszer az eszébe, hogy sokszor teljesen felesleges egyhuzamban 8 órát a munkahelyen tölteni. Szerencsére egyre több munkáltató dönt úgy, hogy rugalmas munkaidőt engedélyez dolgozóinak. Így nem csak költségeket lehet csökkenteni, de az alkalmazottak is motiváltabbak lesznek azáltal, hogy befolyásuk van a munkaidejükre, és amellyel nemcsak a munkavégzés válhat hatékonyabbá, de mindebből a cég is profitálhat.
Tippek Nem elég hatékonyak a beosztottjaid? Dolgozzanak csak négy napot!
Privátbankár.hu | 2016. december 19. 17:30
Bár az elmúlt években egyre komolyabb előrelépések történtek a rugalmas munkavégzés területén, azért még jócskán van hová fejlődnünk. A home office ma már kezd megszokottá válni, de a négynapos munkahét Magyarországon még finoman szólva is ismeretlen. Holott a koncepció mindenképpen életképes, erre példa mások mellett a világ egyik leggazdagabb emberének ötlete is.
Tippek Kineveti az ötleted a bank? Kérj pénzt az internetezőktől!
Privátbankár.hu | 2016. december 16. 19:55
Ha banánzongorát vagy egy szupermenő hűtőtáskát akar az ember gyártani, de az ötleten kívül semmije sincs meg hozzá, valószínűleg még sorszámot sem kap a bankban, nem hogy hitelt. Ha azonban mások is hisznek az ötletben és pár dollárral beszállnak a megvalósításba, akár a milliók is összejöhetnek. Mire jó a crowdfunding?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG