.jpg)
Szócska Miklós szerint szükség van a humánerőforrás koncentrálására is, hiszen Magyarország EU-csatlakozása óta az orvosok 15 százaléka hagyta el az országot, vállalt munkát külföldön a jobb megélhetés reményében. Így többfelé is nagy az orvoshiány, válságmenedzseléssel lehet enyhíteni e helyzeten - magyarázta.
Az államtitkár közlése szerint azt szeretnék elérni, hogy az átalakítás eredményeként az ellátásra jogosultak egyforma eséllyel részesülhessenek az egészségügy szolgáltatásaiból, a hátrányos helyzetű térségekben élők is részt vehessenek például rákdiagnosztikai vizsgálatokon.
A rendszerben még vannak tartalékok - mutatott rá Szócska Miklós. Ilyen lehet akár az egészségügyi eszközök beszerzése társulási formában. Több intézmény összeállhat, és például a gyógyszerek együttes beszerzése 20-30 százalékos megtakarítást eredményezhet - jegyezte meg az államtitkár. Közlése szerint hamarosan koordinatív testületek állnak fel nagytérségi egészségügyi igazgatóság néven. E testületek az 1-1,5 millió lakosonként kialakuló nagytérségekben szervezik meg a magasabb szintű ellátást - mondta Szócska Miklós.
MTI