A felmérésben részt vevő diákok 40 százaléka naponta legalább háromszor az iskolában étkezik, és bár többen otthonról hozzák a tízórait és uzsonnát, sokuknak a zsebpénzből gazdálkodva kell kiválasztani a délelőtti és délutáni menüt. A helyes választás nem egyszerű, a megkérdezett iskolák büféinek 30 százalékából hiányoznak a tejtermékek, gyümölcsöt pedig öt helyből három kínál.
Minden harmadik kisdiák a heti 2-3 testnevelés órán túl maximum egy alkalommal sportol bármit, pedig a pedagógusok válaszaiból kiderül, lenne többre lehetőségük: a hazai iskolák átlagosan háromnál több sportolási lehetőséget biztosítanak. A megkérdezett pedagógusok szinte egybehangzóan állítják, hogy az egészséges életmódra nevelés legalább annyira a szülő feladata, mint a tanároké. A diákok válaszaiból azonban az derült ki, hogy csak 60 százalékuk érzi úgy, hogy a szüleitől is tanul erről. A legtöbb tanár a pénz és az idő hiányában látja az iskolai egészségnevelés hiányosságait, de 14 százalékuk szerint a megfelelő szakemberek is hiányoznak.
A felmérésben részt vevő iskolák 77 százalékában van rendszeres foglalkozás egészséges életmód témában: általában osztályfőnöki vagy biológia óra keretei közt; szakkört a témában a tanulók 34 százaléka látogathat.
A kérdőív eredményei alapján a Nestlé azokat a kihívásokat azonosította, melyek leginkább problémát okoznak a helyes táplálkozás és az egészséges életmód terén a hazai általános iskolákban. A vállalat e kihívások megoldására hirdet pályázatot a Nutrikid program keretében: a részt vevő gyerekeknek egy úgynevezett egészségnap forgatókönyvét, valamint plakátját kell megtervezniük. A zsűri azt a négy tervet választja ki, amelyek a legötletesebben és leghatékonyabban adnak választ egy kihívásra a fentiek közül.
Privátbankár