A CIG Pannónia ismételten gondoskodik róla, hogy a hazai biztosítási piacon ne teljen el egy hónap unalmasan, az egyetlen tőzsdén jegyzett biztosítótársaság - ahogy fogalmaznak - ismét "robbantásra" készül, miközben egyre szorosabb kapcsolatba kerül a Brokernet Csoporttal.
A Brokernet és a CIG Pannónia Biztosító még januárban kötött egyességet arról, hogy stratégiai kérdésekben együttműködnek, továbbá, hogy a Brokernet 4 évben belül a biztosító 10%-os tulajdonosa lesz. A piacra most bevezetni tervezett új biztosítás újabb mérföldkő a Járai Zsigmond nevével fémjelzett biztosítónál, melynek életbiztosítója a nyár elején azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy kilépett a szektor majd egészét lefedő érdekvédő szövetségből, a MABISZ-ból.
A CIG "Signum Pro" néven ajánl ezentúl a hazai életbiztosítási piacon egyedülálló befektetési célú terméket, amely a biztosítási védelem mellett rendkívül vonzó megtakarítási, valamint tőketeremtési lehetőségeket kínál.
Majd most kiderül, mennyit "tanultunk"?
Az időzítés egyáltalán nem véletlen, a CIG ugyanis a reálhozamokra hajt, a kifizetések majd 2 millió embert érintenek. Gaál Csaba, a CIG Pannónia Életbiztosító vezérigazgatója szerint az elkövetkező időszak történései komoly visszajelzést jelenthetnek a pénzügyi szféra számára arra vonatkozóan, hogy a lakosság társadalom-biztosítási nyugdíjrendszerbe visszalépő része mennyire tette magáévá az elmúlt félév során a hosszú távú megtakarítások szükségességét megvilágító kampányok üzenetét.
Nagyjából 100 milliárd forintnak megfelelő megtakarítás kerül most egyszerre vissza a lakossághoz - a pénzpiac szereplői természetesen fokozottan készülnek arra, hogy a válság végett - remélhetőleg - pénzügyileg egyre tudatosabb fogyasztókat megcélozzák.
A Signum Pro egy már meglévő termék ráncfelvarrásából született termék, melyet ezentúl a Brokernet hálózatán keresztül vásárolhatnak meg az ügyfelek. A Signum Pro olyan unit-linked (befektetési egységekhez kötött) biztosítás, mely forint és euró alapon egyaránt megköthető - a CIG ezzel a szlovákiai ügyfeleket is igyekszik megcélozni.
A hazai piacon egyedülálló, hogy a termékhez bónuszrendszert kapcsoltak, mely támogatja az ügyfelek tőkefelhalmozási céljainak megvalósítását. Ez a filozófia nem áll távol a CIG-től, sőt. A biztosító már többször is felhívta rá a figyelmet, hogy az állam ne a biztosítási termékeket támogassa az adórendszeren keresztül, hanem a megtakarítási célokat.
"A díj és hűségbónuszok kifinomult rendszere a hűséges ügyfelek részére lehetővé teszi a Signom Pro stratégiai szolgáltatásai költségeinek akár teljes megtérülését" - tudtuk meg a biztosító sajtóosztályától.
A CIG amúgy elég rugalmasra szabta az új termékét, a vállalati ügyfeleket is várják és a hűséget külön díjazzák, ha valaki hosszú távon szeretne megtakarítást elhelyezni náluk.
Robbantani akarnak a piacon
A biztosító szerint a piaci tapasztalatok azt mutatják, hogy a magánszemély ügyfelek azon pénzügyi megoldásokat részesítik előnyben, amelyek lehetővé teszik megtakarításaik legkedvezőbb feltételek mentén történő befektetését, valamint azokat, amelyeknél átlátható módon nyomon követhetik befektetésük kiszámítható gyarapodását. A kifejezetten a magánszemély ügyfelek számára kidolgozott Privát Bónusz választásakor a biztosító a kezdeti éves, rendszeres díj 60 százalékát elérő bónuszt jegyez elő a szerződésen, ami évente, a kezdeti éves díj további 6 százalékával gyarapodik – egy 20 éves díjfizetési tartamra vonatkozó szerződés esetén tehát a bónusz a kezdeti éves befektetés 230 százaléka. A jelenleg zajló nyári akció keretében azonban a Privát Bónusz, a szerződés kezdeti éves díja 100 százalékának azonnali előjegyzését nyújtja, amely révén, a piacon egyedülálló módon, akár a kezdeti befektetés 350 százaléka is elérhető bónuszként.
Fentieken túl, a hazai életbiztosítási piacon eddig példa nélküli módon, a biztosító a Signum Pro eseti díjaira is hűségbónusz-rendszert léptet életbe, amely az ügyfelek részére eseti díj számlájukon akár többszöri alkalommal is jelentős, 2,5 évenként átlagosan 1,75 százalékos, tehát évi 70 bázispontos bónuszjóváírást tesz lehetővé. Minél hosszabban tartja tehát eseti díjait az ügyfél a biztosítónál, annál magasabb bónuszt érhet el.
A CIG ezzel még erősebben jelen kíván lenni a hosszú távú megtakarítások piacán. A biztosító korábban stratégiai szövetséget kötött az egykori VIT nyugdíjpénztárral, mely Pannónia néven folytatta működését. A pénztárban a nyugdíjreform hatására 870 tag maradt, de az Évgyűrűk és a Postás pénztárak beolvadásával a taglétszám 3400 fő körül lesz, így biztosított a folytatás, mivel bőven 2000 fő felett lesz a taglétszám.
Privátbankár - Zsiborás Gergő