Az Európai Bizottság kedden útjára indította "Új készségek és munkahelyek menetrendje" című kezdeményezését
Az Európai Bizottság kedden útjára indította "Új készségek és munkahelyek menetrendje" című kezdeményezését, amely 13 kiemelt intézkedést határoz meg a munkaerőpiacok reformja, a készségek fejlesztése és a munkaerőpiaci kereslettel való összehangolása, a munkakörülmények és a munkaminőség javítása, valamint a munkahelyteremtés érdekében.
Az erről közzétett dokumentum szerint a következő években az unióban nagy munkaerőhiány várható az információs és kommunikációs technológiai, illetve az egészségügyi ágazatban.
"Nem engedhetünk meg magunknak egy közel 10 százalékos munkanélküliségi rátát. A válság minden múltbéli eredményt visszavett, így munkaerőpiacainkat sürgősen meg kell reformálnunk, és biztosítanunk kell, hogy a készségek összhangban legyenek a kereslettel, valamint hogy a munkakörülmények megfeleljenek a munkahelyteremtésnek" - nyilatkozott a kezdeményezésről Andor László, a foglalkoztatási ügyek EU-biztosa.
Az unió célul tűzte ki, hogy 2020-ra a 20-64 éves korcsoportban mind a nők, mind a férfiak foglalkoztatási aránya uniós szinten elérje a 75 százalékot. A stratégia kapcsolódik az Európai Unió azon céljához is, hogy az iskolai lemorzsolódás aránya csökkenjen 10 százalék alá, a fiataloknak pedig legalább 40 százaléka vegyen részt a felsőoktatásban, vagy annak megfelelő szakképzésben.
Az Európai Bizottság hamarosan "uniós készségkörképet" készít, amely előre jelzi majd, hogy a jövőben milyen készségekre lesz szükség. Így az emberek a készségek megfelelő kombinációjával rendelkezhetnek ahhoz, hogy álláskilátásaikat és alkalmazkodókészségüket javítsák.
Mióta a válság 2008-ban elérte a munkaerőpiacokat, Európa 5,6 millió munkahelyet veszített el. Azt feltételezve, hogy a munkaerőpiac 2010-2011 folyamán stabilizálódik, a foglalkoztatási aránynak átlagosan valamivel több mint évi 1 százalékkal kell növekednie ahhoz, hogy 2020-ra sikerüljön elérni a 75 százalékos arányt. A keletkező állások egyre kifinomultabb készségeket követelnek: a jól képzett munkaerő által betöltendő munkahelyek száma 2020-ig előreláthatólag 16 millióval fog növekedni az unióban, míg az alacsonyan képzett munkavállalók által betöltendő munkahelyek száma mintegy 12 millióval lesz kevesebb.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
A pályázási folyamatot megkönnyítő, új digitális előszűrő szolgáltatás érhető el októbertől az MBH Csoport mikro-, kis- és középvállalatoknak szóló BUPA platformján. A cégek azonban nemcsak a pályázatokhoz, hanem teljes életútjuk során asszisztenciát kaphatnak a digitális felületen.
Piaci rést betöltő társasjáték jelent meg október 25-én: a Cégépítők társasjáték megszületéséről és játékmenetéről Egerszegi Krisztiánnal, a MiniCRM tulajdonosával, a Cégépítők alapítójával beszélgettünk.
Ha még most vagy csak a hosszabb lélegzetvételű nyaralás előtt, akkor minden bizonnyal minden munkával kapcsolatos témától a falnak mennél. Teljesen érthető módon érzed azt, hogy telítődtél, hiszen már javában az év második felében járunk, és a megfeszített munkatempóból még nem is igazán tudtál alább engedni.
A business mentor nem varázsló, ám mégis rendkívül fontos szerepet játszhat több, a hazai kkv-szektort rendkívüli mértékben érintő konfliktushelyzet kezelésében. Közreműködésével a vállalatok tulajdonosai és vezetői olyan külső támogatást kaphatnak, amely segíti őket a tudatosabb vállalatvezetésben és előmozdítja üzleti és személyes fejlődésüket. A Budapesti Gazdasági Egyetem rendhagyó szakirányú továbbképzéséről annak vezetőjével és egyik hallgatójával beszélgettünk.
Az uniós pályázatok körüli bizonytalanság csak kismértékben vetette vissza a cégek bizakodását, mintegy felük továbbra is reálisnak tartja, hogy ilyen forráshoz juthat - közölte a K&H magyarországi mikro, kis- és középvállalkozások (kkv) bizalmi indexe első negyedévi eredménye alapján.