Kicsit szakszervezeti háborúra kezd hasonlítani a helyzet a gyárban, mivel a többségben lévő Vasas Szakszervezet nem tiltakozna, viszont a kisebbségben lévő Liga Szakszervezet igen.
Az utóbbi elnöke, Fodor Tibor szerint szakszervezetüket az elmúlt évben a cég számos dolgozója kereste fel jogi problémájával, aki elmondták, hogy „a gyárban hatalmas méreteket ölt a fluktuáció, indokolatlanul sok embert foglalkoztatnak rövid időtartamra kötött határozott idejű szerződésekkel, jelentős a túlmunka, és a legtöbb dolgozó nem érzi magát megbecsültnek, fél, hogy bármikor elveszítheti állását."
Mint mondta, megmozdulásukkal szeretnék felhívni a dolgozók figyelmét arra, hogy a munkahelyi körülmények megváltoztatása egy erős munkavállalói összefogással indulhat meg.
Mindeközben Bodnár József, a Vasas Szakszervezet regionális ügyvivője azt közölte az MTI-vel, hogy a gyárban 2005 óta aktívan működik mindkét érdekvédelmi csoport.
Elmondta, hogy a Boschnál évenként voltak bér- és szociális tárgyalások, amelyek megállapodással végződtek, korábban a megállapodás kikényszerítése érdekében demonstrációt is tartottak, jelenleg tart a kollektív szerződés kötését célzó tárgyalások előkészítése.
Rendszeresek a gyár vezetőivel a megbeszélések, tárgyalások, amelyeken számos felvetésükre pozitív eredmény született, hamarosan egy közös munkáltatói konferenciát is tartanak majd.
Bodnár végezetül kissé odapörkölt a tüntetést szervező Ligának, mondván, hogy a csendes demonstráción vajon hogyan történik a figyelemfelhívás, "suttogva, netán szájról olvasva, vagy a Liga szakszervezetbe való belépési nyilatkozat osztogatásával?".