Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint 25 gyógyszerészeti társaság jelezte, hogy részt venne a vakcina gyártásában. Ezek közül öt a termelés 80 százalékát fogja lefedni. Ezek a francia Sanofi-Pasteur S.A., a brit AstraZeneca PLC és a GlaxoSmithKline PLC, az egyesült államokbeli Baxter International Inc., valamint a svájci Novartis AG.
A gyártók szerint öt-hat héten belül jelentősebb mennyiségű oltóanyag állhat már rendelkezésre, de a korábban becsült heti 94 millió adagnál 50-75 százalékkal kevesebb az oltóanyag gyártásához alkalmas vírustörzs kitenyésztésének vártnál gyengébb eredményei miatt.
A WHO is úgy vélte, hogy ha minden rendben is zajlik, akkor sem fogják tudni kielégíteni a keresletet, az őszi és téli influenza szezon kezdete miatt.
Az AFP jelentése szerint soha eddig nem fordult még elő, hogy ilyen rövid idő alatt, ilyen sok embert kíséreltek volna meg beoltani.
Magyarországon egy veszprémi és egy pilisvörösvári háziorvosi rendelőben augusztus 14-én kezdték meg az új influenza elleni oltóanyag tesztelését.
Székely Tamás egészségügyi miniszter augusztus 5-én jelentette be, hogy a kormány döntése értelmében összesen hatmillió vakcinát fognak beszerezni, ebből az Egészségügyi Világszervezet (WHO), továbbá az Európai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ (ECDC) útmutatásainak megfelelően a lakosság 40 százaléka oltható be.
Új influenza: új remény a vadászgörényektől
Influenza elleni oltás: teljes a káosz?
Egészségügy: H1N1-oltás nélkül is megroppan a rendszer?
Új vírus: hadra készek a gyógyszergyárak
Új vírus: ingyenes oltást akarnak a tanárok is
Új influenza: jobb, ha házhoz jön az orvos
Új influenza: 1000 fölött a halálos áldozatok száma
MTI