A kamarának a Reutershez eljuttatott állásfoglalása szerint válsághelyzetben elfogadhatók a válságadók, de "csak szigorúan korlátozott ideig" és csak akkor, ha a különadók strukturális reformokkal is párosulnak.
"Eddig nincsenek arra utaló jelek, hogy a költségvetés kiadási oldalán erőfeszítések történnének a kulcsfontosságú kérdések megoldására, ez pedig kétséget ébreszt a tekintetben, hogy az adókat - az ígéretekhez híven - meg fogják szüntetni" - áll a kamara írásos válaszában.
A német vállalatokat az a mód is aggasztja, ahogyan a kormányzati döntéseket előkészítették, bejelentették, majd ahogyan ezeket a parlament jóváhagyta.
"Adók visszamenőleges hatállyal való bevezetése előzetes konzultáció nélkül súlyosan károsítja a gazdaságpolitika kiszámíthatóságát és szavahihetőségét. A kiszámíthatóság és szavahihetőség hiánya általában csökkenti egy potenciális beruházási helyszín vonzerejét" - fejtette ki a szakmai szövetség.
A kamaránál arról is tájékoztatást adtak, hogy ismernek néhány olyan esetet, amikor Magyarországot levették Közép-Kelet-Európában tervezett beruházások listájáról. A kamara cégnevet viszont nem említett.
MTI