Heal Edina, aki pár órával a médiahatóság múlt heti döntéshozatala után már jelezte, hogy perelni fognak, kevéssel később kiadott közleményében tudatta: azt is kérik a Fővárosi Bíróságtól, hogy ideiglenes intézkedéssel tiltsa meg a médiahatóságnak, hogy megkösse a műsorszolgáltatási szerződést "a jogellenesen győztessé nyilvánított pályázóval".
"Elképesztőnek és törvénysértőnek" nevezte a döntést a vezérigazgató, hozzátéve, a döntés nyilvánosságra kerülése óta "a hallgatók egy emberként állnak a Sláger Rádió mellett, kimutatva mit jelentünk nekik a mindennapjaikban". "Harcolunk a döntés ellen, mert az alapvetően hibás és a 3,5 millió hallgatónk jobb bánásmódot érdemel. Egyúttal meg kell védenünk a független és objektív médiát Magyarországon. Egyetlen kereskedelmi rádió sem volt olyan sikeres, mint a Sláger Rádió, figyelembe véve hallgatótáborát vagy bevételeinek nagyságát" - fogalmaz Heal Edina a közleményben.
A Sláger Rádió mellett a Danubius Rádiót üzemeltető társaság is keresetet nyújtott be a Fővárosi Bírósághoz az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) ellen - közölte a bíróság sajtóosztálya. A közlemény szerint a médiumok soron kívüli eljárást kértek, amely iránt a bíróság a szükséges intézkedéseket megtette. Emellett kérték "az ideiglenes intézkedés" elrendelését, amelyről a bíróság az ORTT észrevételeit követően hoz döntést.
November 18-án két új rádió szólal meg a Sláger és a Danubius helyén. Ön mit szól a döntéshez? Szavazzon! |
Azon kívül, hogy "nem zárkóznak el" ettől a megoldástól, Földes Ádám részleteket nem kívánt közölni; arról, hogy a másik országos koncessziót elvesztő Sláger Rádióhoz hasonlóan perre mennek-e a médiahatóság előző heti döntése miatt, annyit közölt: részleteket egy-másfél hét múlva hoznak nyilvánosságra.
Az új adók elindulása után országos jogosultsága elvesztésével sem a Slágernek, sem a Danubiusnak nem kell megfelelnie azon médiatörvényi kitételnek, amely tiltja, hogy további frekvenciát szerezzenek meg.
Közben Kóka János parlamenti sajtótájékoztatóján bejelentette: miután a Fidesz és az MSZP hétfőn elutasította a vizsgálóbizottság felállításáról szóló döntést, az SZDSZ csütörtökön újra az Országgyűlés Házbizottsága elé viszi a rádiófrekcencia-pályázat ügyét. A szabad demokraták frakcióvezetője úgy fogalmazott: azt remélik, hogy "ahogyan egyre mocskosabb részletek látnak napvilágot a vélt törvénytelenségekről, a két nagy pártnak úgy lesz egyre vállalhatatlanabb a vizsgálat elutasítása".
A leghatározottabban visszautasít a Fidesz minden olyan állítást, amelyet a rádiófrekvencia-pályázat ügyében az MDF és az SZDSZ fogalmazott meg a legnagyobb ellenzéki párttal kapcsolatban. Szijjártó Péter, a Fidesz elnöki stábjának vezetője sajtótájékoztatóján, a Parlamentben úgy fogalmazott: egyes pénzügyi körök - időnként külföldiek - egész egyszerűen "kijáró pártokká silányítottak" két magyar történelmi, rendszerváltó pártot, az MDF-et és az SZDSZ-t. "Ez a két párt ugyanis semmi mást nem csinál, mint bizonyos gazdasági körök, gazdasági érdekcsoportok teljesen szimpla és egyértelmű pénzügyi érdekeinek a szószólója lett" - vélekedett az ellenzéki politikus, hozzátéve: a Fidesz ezt szomorú dolognak tartja.
Nagykoalíció frekvenciapályázat-ügyben
Majtényi nem írja alá a rádiós szerződéseket
Frekvenciaháború: elszabadultak az indulatok
MTI