Átcsoportosított pénzek a munkahelyekért és a vállalkozásokért
Az Európai Bizottság jóváhagyta az ÚMFT operatív programjai közötti és a programokon belüli átcsoportosításokat
Az Európai Bizottság jóváhagyta az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) operatív programjai közötti és a programokon belüli átcsoportosításokat, ennek köszönhetően 111 milliárd forinttal bővült a Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GOP) keretösszege - mondta Varju László, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) államtitkára a kormányszóvivői tájékoztatón.
A kormány tavaly decemberben fogadta el az ÚMFT módosításáról szóló terveket, azóta folytak az egyeztetések a brüsszeli jóváhagyásról. A kormány tavalyi jóváhagyása nyomán 2009-2010-ben több mint 260 milliárd forintot csoportosítsanak át az operatív programok között, illetve a programokon belül. A mostani döntéssel Brüsszel a kormány által elfogadott összegből 111 milliárd forint átcsoportosítására adott engedélyt.
A GOP-ba a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programból (TIOP) és a Közlekedési Operatív Programból (KözOP) csoportosítják át a pénzeket. A 111 milliárd forint legnagyobb része - 105 milliárd - a vállalkozások - kiemelten a kis- és középvállalkozások - komplex fejlesztésére áll majd rendelkezésre.
Varju László elmondta: az átcsoportosításkor a legfőbb cél a munkahelyek védelme, és ezen keresztül Magyarország versenyképességének javítása és a gazdaság élénkítése volt.
Az átcsoportosításkor az volt a legfőbb alapelv volt, hogy az elvonás a legkisebb negatív hatással legyen az adott programra - hangsúlyozta Varju László. Ennek megfelelően olyan programokból történik pénzelvonás, amelyek iránt alacsony volt az érdeklődés, és amelyeknek csupán visszafogott jelentősége van a gazdasági válság kezelése szempontjából, valamint amelyek megvalósulása kockázatosnak tekinthető.
Az államtitkár kiemelte: a források átcsoportosításának legnagyobb nyertese a GOP, ahol a jelentősen kibővült keret a kis- és középvállalkozások komplex technológiai fejlesztésére és a vállalati beruházások támogatására fordítható. A forrásból a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) becslései szerint 4.000 kis- és középvállalkozás juthat támogatáshoz és hajthat végre fejlesztést a következő időszakban.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
A pályázási folyamatot megkönnyítő, új digitális előszűrő szolgáltatás érhető el októbertől az MBH Csoport mikro-, kis- és középvállalatoknak szóló BUPA platformján. A cégek azonban nemcsak a pályázatokhoz, hanem teljes életútjuk során asszisztenciát kaphatnak a digitális felületen.
Piaci rést betöltő társasjáték jelent meg október 25-én: a Cégépítők társasjáték megszületéséről és játékmenetéről Egerszegi Krisztiánnal, a MiniCRM tulajdonosával, a Cégépítők alapítójával beszélgettünk.
Ha még most vagy csak a hosszabb lélegzetvételű nyaralás előtt, akkor minden bizonnyal minden munkával kapcsolatos témától a falnak mennél. Teljesen érthető módon érzed azt, hogy telítődtél, hiszen már javában az év második felében járunk, és a megfeszített munkatempóból még nem is igazán tudtál alább engedni.
A business mentor nem varázsló, ám mégis rendkívül fontos szerepet játszhat több, a hazai kkv-szektort rendkívüli mértékben érintő konfliktushelyzet kezelésében. Közreműködésével a vállalatok tulajdonosai és vezetői olyan külső támogatást kaphatnak, amely segíti őket a tudatosabb vállalatvezetésben és előmozdítja üzleti és személyes fejlődésüket. A Budapesti Gazdasági Egyetem rendhagyó szakirányú továbbképzéséről annak vezetőjével és egyik hallgatójával beszélgettünk.
Az uniós pályázatok körüli bizonytalanság csak kismértékben vetette vissza a cégek bizakodását, mintegy felük továbbra is reálisnak tartja, hogy ilyen forráshoz juthat - közölte a K&H magyarországi mikro, kis- és középvállalkozások (kkv) bizalmi indexe első negyedévi eredménye alapján.