Az űrben is visszajön a bumeráng!
Doi Takao a japán Kibo űrlaboratórium felszerelésére érkezett az űrállomásra, a bumeránghajítás afféle szorgalmi feladat volt a számára: a sportág földi világbajnoka, a japán Togai Jaszuhiro bízta rá a nagy dobást.
A Jaxa nem közölt további részleteket a kísérletről, de közölte, hogy rövidesen közzéteszik a dobásról készült videofilmet. A Mainicsi Simbun című japán lap azonban már kapcsolatba lépett az űrhajós feleségével, aki elmondta, hogy beszélt férjével, és megtudta tőle, hogy magát Doit is elképesztette a bumeráng űrbeli viselkedése.
"Igencsak meglepődtem, amikor azt tapasztaltam, hogy ugyanúgy repül, mint a földi környezetben" - idézte az asszony férjének szavait.
A szokatlan kísérlethez személyesen gratulált az űrhajósnak Fukuda Jaszuo japán miniszterelnök, akinek Takao megígérte, hogy Földre való visszatérése után megmutatja a bumeránghajításról készült videofelvételt.
A bumeráng eredetileg az ausztráliai népek sarló alakú hajítófegyvere, többnyire fából készül. Formája és kidolgozása révén lapos szögben elhajítva peregve repül előre, és ha nem ütközik útján semmibe, visszatér az eldobás helyének közelébe. A ma használt bumerángokat, így a Doi Takao által űrbe hajítottat is ezek alapján fejlesztették ki.
Javítási gyakorlat az utolsó előtti űrsétán
Volt élet a Marson? Egyre több a bizonyíték
A Föld 10 titka: ha ezt tudnánk, mindent tudnánk
A marslakókat a föld alatt kell keresni?
Megtalálták Naprendszerünk kicsinyített mását
MTI