A Vitaking Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott, amikor az általa forgalmazott egyes étrend-kiegészítők összetételével kapcsolatban valótlan adatokat közölt, illetve azoknak gyógyhatást, betegséget megelőző hatást tulajdonított – állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
A vállalkozás internetes honlapján, valamint a 2010. évi tavaszi termékkatalógusában az általa forgalmazott „Lactobacillus Acidophilus” étrend-kiegészítő kapszuláról azt állította, hogy a termék 2 kapszulánként 2 milliárd élősejtet tartalmaz. Ezen kívül a Cink rágótabletta étrend-kiegészítő termékének betegséget megelőző, gyógyító hatást tulajdonított, amikor hirdetéseiben kiemelte a termékkel kapcsolatban, hogy véd a vírusos megbetegedésektől, valamint lerövidíti a nátha időtartamát.
Vizsgálat és bírság
A GVH a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság Élelmiszer és Vegyipari Laboratóriuma által elvégzett vizsgálatok alapján megállapította, hogy valótlanul állította a vállalkozás a „Lactobacillus Acidophilus” termékéről, hogy 2 kapszulánként 2 milliárd élősejtet tartalmaz. A vizsgálat időpontjában a hirdetésben és a címkén szereplő mennyiségnél nagyságrendekkel kevesebb élő sejt volt kimutatható a termékben, a vizsgálati eredmények megismerését követően azonban a vállalkozás módosított gyakorlatán.
A cink rágótablettával kapcsolatban a GVH megállapította, hogy az étrend-kiegészítők esetében tilos a termékeknek betegséget megelőző, illetve gyógyító hatást tulajdonítani. A vállalkozás a termékeiről nyújtott tájékoztatásokkal jogsértést követett el, ezért a GVH 500 000 forint bírság fizetésére kötelezte.
Privátbankár