A közlekedési vállalat ügyei miatt létrejött városházi vizsgálóbizottság szerdán elkészült jelentéstervezete szerint a BKV-nál kialakult helyzetért egyértelműen politikai felelősség terheli a főpolgármestert és helyetteseit, illetve a várost vezető koalíciót. Demszky Gábor egyebek mellett abban hibázott, hogy "a hozzá eljutott jelzések ellenére nem tett érdemi lépéseket a BKV-botrányok megelőzésére, kivizsgálására", illetve "a felelősséggel nem bíró politikai főtanácsadó, Mesterházy Ernő politikai mozgásterét korlátlanná tette".
A tervezet szerint Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes abban hibás, hogy "feladatait félreértelmezve járt el", valamint "feladatai teljesüléséről hiányosan vagy egyáltalán nem adott számot". Hibásnak tartja a kialakult helyzetért a dokumentum a városháza gazdasági bizottságát, mert nem tudta megfelelően érvényesíteni a tulajdonos főváros érdekeit, a BKV igazgatóságát azért, mert nem tudta a cég törvényes működését megfelelően figyelemmel kísérni, a felügyelőbizottságot pedig azért, mert a botrányos ügyekkel nem foglalkozott. A tervezet hibásnak nevezi a volt vezérigazgatókat, Aba Botondot, Antal Attilát, valamint Balogh Zsoltot is - írja a lap.
A testület szocialista tagjai jelezték: a tervezetben vannak általuk elfogadhatatlannak tartott kitételek. Az index.hu megemlíti azt is, hogy a jelentést a bizottság fideszes elnöke állította össze.
Mégsincsenek meg a felelősök
Csütörtök délre aztán kiderült: vizsgálati jelentés nélkül fejezte be munkáját a Fővárosi Közgyűlés BKV-ügyeket vizsgáló bizottsága, miután a testület csütörtöki ülésén szavazategyenlőség alakult ki abban a kérdésben: elfogadják-e a György István (Fidesz) elnök által beterjesztett jelentéstervezetet.
A szavazásra feltett javaslat úgy hangzott, hogy a bizottság elfogadja az elnök által készített és a testület szerdai ülésén kiosztott jelentéstervezetet, amelyhez - ha érkeznek - a kisebbségi véleményeket is csatolják. A javaslatot a fideszes és MDF-es képviselők támogatták, három képviselő tartózkodott és ketten ellene szavaztak.
Az, hogy bizottság csütörtöki ülésén patthelyzet alakult ki a jelentéstervezet elfogadásával kapcsolatban, azt jelenti, a bizottság érdemi eredmény nélkül fejezi be munkáját.
Lendvai cáfol: nem kért állást ismerősének a BKV-nál
Döbbenetes BKV-s vallomás - Regőczi megszólalt
Kőkemény terhelő vallomások Hagyó ellen?
BKV: 100 euróért kerestek nem létező cégtulajokat?
Hagyó 23 válasza a "bűnös pénzekről"
MTI