A béremelést két sávban kérte a szakszervezet: 160 ezer forint feletti keresetnél 4 százalékos, azon aluli bér esetén pedig 4+5 százalékos emelést kértek - mondta Gulyás Attila.
Ezen kívül azt kérik a BKV-tól, hogy a kollektív szerződésben (ksz) rögzített 6 ezer forintos havi melegétkeztetési utalvány összegét emeljék fel 8 ezer forintra, a 3 százalékos munkáltatói hozzájárulási körbe pedig a nyugdíj- és egészségpénztári tagság mellé vegyék fel harmadik elemnek az életbiztosítást. A munkavállaló a három lehetőség közül kettőt választhatna - tette hozzá.
A szakszervezet a bértárgyalások keretében tisztázni szeretné a BKV-val azt is, hogy a kollektív szerződésben rögzített év végi 45 ezer forintos juttatás nettó vagy bruttó értéken értendő-e, erről ugyanis a ksz nem rendelkezik.
Gulyás Attila közölte azt is: a szakszervezet számításai szerint belső átcsoportosítással a BKV a 59,8 milliárdos éves bérköltségkeretét ezen követelések kifizetésével nem lépi túl.
A BKV egyelőre nem reagált az érdekképviseletek béremelési kérésére, a következő tárgyalás csütörtök délelőtt lesz.
A VTDSZSZ az év elején tartott BKV-sztrájkban nem vett részt, ezért jelenthetett be bérkövetelést. A korábban sztrájkoló, többségében buszos és villamos ágazati szakszervezetek viszont ebben az évben a sztrájkmegállapodás értelmében nem jelenthetnek be bérkövetelést.
BKV: letették a fegyvert, mindenki boldog
Újra jár a BKV - mindenki megkapta, amit akart
MTI