Az ügyészség szerint a Diagon Kft. két egykori vezető beosztású munkatársa az orvosi diagnosztikumokat gyártó és forgalmazó cég több mint tizenegyezer szabadalmaztatott, ipari titkokkal, technológiákkal kapcsolatos adatát mentette le, majd egy konkurens céghez, a Diachem Kft.-hez átszerződve 2008-ban megkísérelte az orosz konkurenciának átadni. Az elsőrendű vádlottat, Harmath Sándort az év májusában a Ferihegyi repülőtéren fogták el, amikor éppen Oroszországba indult volna a Diagon ipari titkaival a laptopjában. Harmath Sándor és a másodrendű vádlott, Torma Lajos, valamint az ügy harmadrendú vádlottja, Pallai Zsolt, a Diachem vezetője az eljárás során tagadta bűnösségét.
A Diagon Kft. közleményben üdvözölte a mai ítéletet. A cég azt írja, "azért vállaltuk a három éve tartó, és másodfokon még tovább folytatódó harcot az igazunkért, azért néztünk szembe a legdurvább lejárató kampánnyal is, mert úgy gondoltuk: ha mindezt meg lehetett tenni a Diagonnal, akkor megtehetik bármelyik magyar céggel. Ha ezt a milliárdos kárt okozó bűncselekményt szó nélkül hagyjuk, akkor következmények nélkül orozhatják el magyar vállalkozók szabadalmait, s továbbra is megteheti bárki, hogy táskájában a magyar innovációval a külföldi konkurenciához repül."
A Diagon az eljárás ideje alatt tucatnyi helyreigazítási per indítására kényszerült a cégről szóló állítások miatt. Az ezek közül lezárulókat jogerősen megnyerték. Szeptemberben az ellenük kezdeményezett közigazgatási perben is nekik adott igazat a bíróság. A társaság szerint az egész magyar üzleti élet részére fontos, precedens értékű ítélet született. "A független bíróság ma olyan ítéletet hozott, amely képes visszatartani mindazokat, akik a magyar cégek szellemi termékeit büntetlenül ellopható, olcsó portékának tekintik" - kommentálták az ítéletet.
MTI, Privátbankár