Mojca Kucler Dolinar, az elnöklő szlovén tudományügyi miniszter az ülés után méltatta a döntést, amely - mint mondta - lehetővé teszi, hogy az intézet az uniós innovációs és tudományos kiválósági törekvések motorja legyen.
Magyarország mellett szerdán már csak Lengyelország versengett a székhelyért. A határozat mindazonáltal nem számít igazán meglepetésnek, mert már korábban is a tagállamok nagy többsége Budapest mellett tette le voksát, ráadásul olyan kiválasztási kritériumokat szabtak, amelyek csak Magyarországra illettek a jelöltek közül.
Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter korábbi közlése szerint az intézet a legtöbb szempontból ideális Infoparkban kap helyet.
Az Európai Unió kutatóközpontjának felállításáról tavaly nyáron született meg a végleges döntés. Az intézet 2013-ig mintegy 300 millió eurós költségvetéssel rendelkezik majd, várhatóan 50-60 fős személyzettel kezdi meg működését. Első programjai a megújuló energiaforrások és a klímaváltozás témakörében indulnak majd.
Gyurcsány Ferenc szerint az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) pályázatának győzelme a magyar tudomány által eddig elért eredmények elismerését és az ország jövőbeni fejlődése iránti bizalmat jelenti.
A miniszterelnök közleményben hangsúlyozta: büszkeséggel tölti el, hogy a döntés példátlan nemzeti összefogás eredményeképpen született és ezzel hatalmas lépést történt a tudásalapú társadalom és a fejlett Magyarország megteremtése felé. Gyurcsány Ferenc kitért arra, az intézet közvetlenül segíti majd a hazai oktatói-kutatói-vállalkozói közösségek részvételét az uniós tudásközösségekben.
Szinte biztos, hogy Budapesten lesz az EU innovációs központja
Százmilliók a 70 éves magyar szabadalomból
Európai Beruházási Bank: célpontban a kicsik
Vegyen innovációs parkot - épp van egy eladó
MTI