Csuhaj V. Imre |
A portfólióba elsősorban kórházi, gyógyszeripari és biotechnológiai technológiával foglalkozó cégek, valamint innovatív magánklinikák tartoznak, amelyek a prevenciótól kezdve a diagnosztikán és a terápiás megoldásokon keresztül az utókezelésig számos területen egyedi megoldásokat nyújtanak.
A legizgalmasabb fejlesztések közé tartozik például az OrthoSera cégcsoport emberi szövetekhez teljes körűen alkalmazkodni képes csontszövet terméke, az MDQuest daganatos és gyulladásos betegségek diagnosztizálására alkalmas, speciális kontrolling eszköze, vagy a Med-Scop hazánkban egyedülálló, népegészségügyi célokat szolgáló, komplex szűrőprogramok kivitelezésére alkalmas mobil szűrőállomása - mondta Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. elnök–vezérigazgatója.
2015-ben, a legutolsó teljes üzleti évben a szektorban működő portfóliótársaságok kétharmadánál egyértelműen javult az eredményesség, közel 60 százalékuknál nőtt az árbevétel és több mint 90 százalékuk növelte vagy megtartotta foglalkoztatottjainak számát az egy évvel korábbi adatokhoz viszonyítva. A SZTE befektetéseinek háromnegyede 2014-től datálódik, így ez is szerepet játszhat a javuló eredményekben, de az Alap a jelentősebb eredményekre és a stabil növekedés pálya elérésére később számít.
A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. feladata a Regionális Operatív Programok keretéből felállított Széchenyi Tőkebefektetési Alap 14 milliárd forintos forrásának eljuttatása a magyar KKV-szektor felé, tőkebefektetés formájában. Az Alap forrásának 85 százaléka európai uniós forrásból származik, 15 százaléka magyar állami forrás. |