A NAV a honlapján közzétett tájékoztatójában ismerteti: az adóhatóság tudomására jutott, hogy a korábban forgalmazott, visszavont engedélyszámú online pénztárgépek egyes megrendelőinek a korábbi forgalmazó visszatéríti a vételárat.
Akkor is jár az állami támogatás, ha az üzembehelyezési kóddal rendelkező üzemeltető a pénztárgép üzembe helyezésekor nem a támogatásra jogosító üzembehelyezési kódot adta át az eladónak, vagy az eladó nem a támogatásra jogosító üzembehelyezési kódot használta fel a pénztárgép üzembe helyezésekor. Részletek >>> |
Amennyiben a vételárat teljes összegben visszatérítik, és az adóhatóság az állami támogatás odaítéléséről még nem hozott határozatot, a vételár visszafizetésének tényét a megrendelőnek haladéktalanul jeleznie kell írásban az illetékes adóigazgatóságnak. Ezzel (amennyiben a támogatás kiutalása még nem történt meg) a támogatási kérelem visszavontnak minősül.
Ha a felét, akkor is
Ha a korábbi forgalmazó az online pénztárgép vételárának csak egy részét téríti meg, erről ugyancsak értesíteni kell az adóhatóságot. Ebben az esetben meg kell jelölni, hogy a nyilatkozatban feltüntetett, támogatásként igényelt összegből mekkora összeg maradt fenn.
A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (MKEH) január 23-án jelentette be, hogy visszavonta az Alt Cash Kft. által forgalmazott, SAM4S NR-300 ONLINE, és a Japán Cash Company Kft. S&E NR-300 ONLINE elnevezésű, korábban már jóváhagyott online pénztárgépek engedélyét. Az indoklás szerint az érintett pénztárgépek - a beépített AEE funkcionális és biztonsági hiányosságai miatt - lehetőséget teremtenek az adóelkerülésre, rejtett funkciójuk miatt jogsértő célokra használhatók. Az érintett kasszákat mintegy 80 ezer vállalkozó rendelte meg.
A kormány döntése szerint a két érintett forgalmazó károsultjai állami támogatás formájában megkaphatják az igazoltan megfizetett előleget, foglalót, ha új gépet rendeltek a NAV honlapján.
A követelések átvállalása a nemzetgazdasági tárca korábbi közlése szerint legfeljebb 3 milliárd forintba kerül az államnak, amennyiben minden érintett él a lehetőséggel. A kifizetett összegek egy része, vagy akár egésze a tárca szerint a későbbiekben megtérül, mivel az államnak szándékában áll jogi úton fellépni az érintett forgalmazókkal szemben.