A szervezők tájékoztatása szerint az állásmustrán 138 kiállító cég képviselteti magát a műszaki mellett gazdasági, természettudományi és logisztikai területekről. A látogatók több mint 1400 állásajánlat, valamint csaknem 1000 szakmai gyakorlati hely közül válogathatnak. Ez utóbbi szám mutatja, a vállalatok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek arra, hogy a fiatal tehetségeket már egyetemi éveik alatt megnyerjék maguknak.
Az állásbörzén az ajánlatok nagy része frissdiplomásoknak vagy 1-2 éves tapasztalattal rendelkező fiataloknak szól. Az alsóbb éveseknek a cégek több mint 70 százaléka kínál szakmai gyakorlatot, a több éves tapasztalattal rendelkező szakembereket igénylő állások száma ennél alacsonyabb.
A kiállító cégek közlése szerint a legkeresettebbek a villamosmérnökök mellett az informatikusok: a tavaszi Műegyetemi Állásbörzén kiállító cégek 43 százaléka keres villamosmérnök, 39 százaléka pedig informatikai végzettségű munkatársat. A gazdasági diploma továbbra is érték; a meghirdetett állások 27 százaléka gazdasági végzettségű álláskeresőknek szól - olvasható az MTI-hez eljuttatott tájékoztatóban.
A kiállítók között 79 olyan cég szerepel, mely Budapesten csak a Műegyetemi Állásbörzén vesz részt. Ezek között vannak nagy elektronikai gyártók, banki szolgáltatók, energiaipari, autóipari, informatikai, műszaki fejlesztő cégek, valamint gyógyszergyárak is.
Az elmúlt évekhez képest az egyik legfontosabb változás, hogy a börze kínálatában ismét szerepelnek állásajánlatok építész- és építőmérnök számára - közölte Somogyi Ildikó, a Műegyetemi Állásbörze marketing- és PR-vezetője.
A legjobb női munkahelyek
Munkapiac: 12 évet visszalépett az eurózóna
Alulfizetettek a nők a top pozíciókban
MTI