"Segíti az ország tudományának, oktatásának a fejlődését is. Egy ilyen berendezés húzóhatást gyakorol a környék iparára is. Aki egy kontinentális jelentőségű nagy műszer üzemeltetőjétől kap megbízást, az a technológia élvonalát tudja, megfelel a legszigorúbb minőségi követelményeknek" - részletezte Szabó Gábor, aki szerint idáig azonban csak a mérnöki és a természettudományos pályák megbecsülésén keresztül vezethet az út.
Szavait alátámasztandó az elnök azt is megjegyezte: lehet ugyan, hogy megnyerjük a szuperlézert, de "ha a jelenlegi trendek nem változnak, elképzelhető, hogy nem tudjuk működtetni". Reményei szerint "a Prága-Szeged kettős lesz a nyertes" - olvasható a cikkben.
Mint hozzáteszi: a probléma általánosságban az, lesz-e elég szakember, hogy helytálljunk a nemzetközi gazdasági versenyben.
"Ha lesznek szakemberek, akkor részt tudunk venni a nagyberendezés működtetésében is. Ha nincsenek megfelelően képzett, fiatal szakembereink, akkor minden, ami csúcstechnológia, ami innovációt igényel, elkerüli az országot" - mondta a lapnak Szabó Gábor.
Benézne a fekete lyukakba Kína
Utánanéznek a gének és a vásárlás kapcsolatának
Nem is Armstrongé a híres mondat?
Dohányzás: jobb később, mint soha
Szenzáció: Karl Merk megvakarta a fejét
MTI