Ha Magyarország időarányosan le tudná hívni az európai uniós támogatásokat, akkor ez önmagában véve 3-4 százalékos gazdasági növekedést generálna
Ha Magyarország időarányosan le tudná hívni az európai uniós támogatásokat, akkor ez önmagában véve 3-4 százalékos gazdasági növekedést generálna - mondta Szűcs Zoltán, az AAM Vezetői Informatikai Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Hozzátette: a pénz gyorsabb lehívása különösen fontos akkor, amikor a reálgazdaság válságban van. Szűcs Zoltán elmondta, jóllehet eddig több mint 18.600 magyar pályázatot bíráltak el, s 1.921 milliárd forint értékben született a pályázatokat támogató döntés, a kifizetések összege még nem érte el a 100 milliárd forintot. Ez pedig a rendelkezésre álló 7.000-8.000 milliárd uniós forrásnak kevesebb mint 1,5 százaléka.
A vezérigazgató szerint a 2007 és 2013 közötti időszak uniós forrásait akkor lehetne az eddiginél nagyobb mértékben felhasználni, ha több intézkedést is meghozna a kormányzat. Így például leegyszerűsítené a pályázati folyamatot, s elsősorban azokat a pályázatokat támogatná, amelyeknek közvetlen gazdaságélénkítő hatása van.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
A pályázási folyamatot megkönnyítő, új digitális előszűrő szolgáltatás érhető el októbertől az MBH Csoport mikro-, kis- és középvállalatoknak szóló BUPA platformján. A cégek azonban nemcsak a pályázatokhoz, hanem teljes életútjuk során asszisztenciát kaphatnak a digitális felületen.